Chozen (2014) (seriál)

Působí to podobně zplihle jako poslední pokus FX o parťáka k Archerovi - Unsupervised (2012).

Pokoj na koštěti (2012) (TV film)

Kdo to přeložil jako pokoj, přiznejte se :-D

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepší než jednička? Už jsem asi zapomněl, jak mizerná byla. Dvojka má podle mě stejneý problém - 10 minut bojování, 5 minut běhání před mlhou a faunou, 120 minut keců a 10 minut titulky. Vždyť i ten závěr byl předvídatelnej. O to víc mi nejde do hlavy, jak to může bavit lidi, který to dokonce i četli. Ale hlavně ty boje v aréně... tak strašně málo a tak neoriginální. Vždyť o tom to má bejt ne? Jako dystopie je to příšerně pitomý, jako romance je to zbytečný, takže zbejvá akce. A ta za moc nestojí. Největší hláška filmu, hezky procítěná: Love is weird.

Winnebago Man (2009)

Nádhernej film. Nedávno sem viděl nějakej dokument ověnčenej nominacema a se vznešeným tématem a to všechno, ale když toho agitačního miláčka porot dneska porovnám s Winnebago Manem, působí děsně ploše a senzacechtivě. Winnebago Man ztělesňuje vášeň a srdce dokumentaristy, čistej filmařskej zápal pro poznání, dobro a hlavně smích. Jestli mi teda tyhle kecy žerete.

Fruitvale (2013)

Vůbec mi nesedlo, že režisérovou ambicí byla hlavně reinscenace událostí ve Fruitvale Station a sblížení nás diváků s Oscarem Grantem, abychom inkriminovanou událost prožili co nejhlouběji. Protože ona situace má "jenom" pár minut. Většina filmů podle skutečných událostí pojednává o dlouhodobých příbězích - trvajících několik hodin nebo let. No a Fruitvale incident trval pět minut, takže těch zbylých 80 minut filmu je vygenerovaných podle výpovědí rodiny, přátel, právního zástupce atd. (zdroj Wikipedie, samozřejmě.) A jak moc je ta hodina dvacet pravdivá nebo zidealizovaná, to se nikdy nedozvíme. Truchlil Oscar nad psem? Hrál si s dětma? Pomohl třem dívkám na záchod? Pomohl slečně s výběrem ryby? To teda těžce pochybuju... Třeba jo, co já vím, ale ten dojem manipulace z toho stejně čiší až moc.

Would You Rather (2012)

Teda když tomu i verbal napálil rovnou pětku, čekal jsem něco fakt zajímavýho. Jenže to byla nuda, neodehrálo se vůbec nic překvapivýho, rozjezd tradičně pomalej, charaktery těžce nezajímavý, takže o tíživým psychickým teroru taky nemůže být moc řeč, případný gore nářez se taky nekoná... zklamání.

Back to the Start (2011)

Stejný spasitelský průjem jako Man (2012), tenhle však alespoň vypadá pěkně.