Volte mě! (2012)

Politics 101. Story sice čpí průměrností a závěr uspokojí jen málo, ale bavil jsem se dobře. Konečně se mi Ferrell v nějaké roli líbil! Punch the baby slow-mo rulez.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Jestli jsem něco nečekal, tak to, že ve filmu nebude ani jeden fór. Vampire Hunter se bere naprosto vážně a humor v něm neexistuje.... Ok, takže v něm bude našlapaná akce a brutální řež od začátku až do konce. Ne? Ne. Akce čeká diváka sice relativně dost, jenže je dost blbě zrežírovaná. Neřekl bych že střihem, ale režisérovou volbou záběrů a rytmem, který filmu dal. S tím souvisí i všechny ty efektní zpomalovačky, detaily a barvy, který sou k ničemu... Nevadí mi, že scénář je pitomej, vadí mi ale, jak je natahovanej kvantem zbytečných scén, že nemá špetku nadhledu a že postrádá tah. A ten herec je marnej.

Tears of Steel (2012)

Nebylo to špatný. Já se přiznám, že mě na tom nejvíc lákal Amsterdam, a s tím si pohráli krásně; Oude Kerk změnili k nepoznání. Story tam je, efekty skvělý, herci moc ne, patetickej název a prima dodatek.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Moc krásné překvapení. Tak čistý scénář (děj i dialogy) jsem u filmu podobného rozměru už překvapivě dlouho neviděl. Jsem zvědav, co Lorene Scafaria napíše příště.

Den před krizí (2011)

Není to tak výtečný film, jak by mohl na první pohled působit. A thriller? Ha ha. Scénář jen efektně klouže po povrchu, což je vzhledem k perfektním hercům škoda. Tohle obsazení mohlo vdechnout život skvělému thrilleru, ale nebylo kde brát. Občas jsem si říkal, že by se to mohlo jmenovat "Graf, který všem pokazil prázdniny" nebo podobně, protože děj filmu je příliš abstraktní, ve scénách se jen žvaní a nic nepůsobí důležitě... Jó kdyby to dostal do rukou Aaron Sorkin, to by byla jiná.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Scrat válí pořád za 5*, ty pitomosti s Peaches jsou za jasnej odpad a zbytek (většina) sahá sotva po průměru. Dinklage mluvil hezky, ale přeci jen bych radši v roli Guta slyšel Jemaina Clementa.

REC 3: Počátek (2012)

Děsná nuda. Úvodních 20 minut je naprosto zbytečných. Když už se pak začne něco dít, dočkáte se chabých triků, školáckých chyb v kontinualitě a akce bez jakéhokoliv nápadu. Kamera je o to horší, jak moc toho o ní zpočátku nakecaj - tahle produkce neviděla cinéma vérité ani ve snu. Hvězdičku dávám střihačovi, kterej se s tím materiálem musel dělat. (Btw. střihačovi se na IMDb připisuje i "original idea" tohoto dílu, takže bych mu tu hvězdu měl zase vzít...)

Bez kalhot (2012)

Zajímavá komedie a dobrý film na večer. Introspekce a kvalitní scénář? Vůbec ne. Nejsou tu pořádně vykresleny scény, kvůli kterým by se postavy měly měnit tak, jak se násilně mění. Nejprve je hlavní postavou Adam, pak Mike. Ženské postavy jsou vůbec příšerně napsané. A navíc mně Soderberghova režie nikdy nepřirostla k srdci. Nejlíp z toho vychází McConaughey - ten mne poslední dobou mile překvapuje: v Obhájci a v Berniem byl moc dobrý, tady taky. Tatum se snaží, ale zatím nic moc...