• Fantasy

Anatomie pekla (2004)

Vynikajúce! Konflikt a napätie prebieha na iných rovinách než je väčšina tunajšej jednohviezdičkovej osádky zvyknutá, o to viac sa iná skupina zabaví a užije si to. Krásny konflikt obsahu dialógov a formy ich proklamácie, filozofických úvah a absolútne nedokonalých hereckých "výkonov". Myslím že tento film ulahodí ozaj len úzkej skupinke. O to však lepšie :)

Forced Entry (1973)

na sedemdesiate roky vyborny experiment, v duchu tej doby to musela byt nazorova a vizualna pecka! V sucasnosti pre trochu otupenejsieho divaka postrada cast sily, ale stale ma vela do seba. Vynkajuci rough/rape/HC - skoda len verbalych prejavov, keby ti boli an vyssej urovni tak by sa dlao hovorit aj o umeleckej kvalite. Psychlogicky klimax na konci vsak zachranuje situaciu a dava tomu pre bezneho divaka zmysel. My narocnejsi vsak vieme svoje :P

Destricted (2006)

Balcan Erotic Epic (5*) - kultové dielo/performance Mariny Abramovic, asi najkvalitnejsia cast celeho suboru kratkych snimkov. Pre tych co ale nevedia citat nedzi riadkami a nemaju prehlad to bude pravdepodobne o nicom. Sync (2*) - kvalitne nastrihane, z umeleckeho hladiska spriemerovanie nikolko sto videi, ale ze by to bolo nieco nove prinosne, hodnotne ci nebodaj experimentalne by som teda netvrdil. Impaled (3.5*) - vyborne vymysleny a znazorneny kontrast ku obrovskej casti sucasnej "free" pornoprodukcie - hranie sa s klasickymi temami (casting) artefaktmi, akurat v obratenom garde, co posobi priam ziaduco ironizujuco alebo inteligentne zosmiesnujuco (ukazujuco absurditu a pokleslost) Death valley (1*) - USA, USA. toto ukázalo velku vyprazdnenost zapadnych tvorcov - nadherne to tu vyniklo v kontraste s viac menej podobnou scenou a rovnakym aktom od Mariny Abramovic. Videnie a zobrazenie abramovic malo hlbku, pointu, energiu, tu to bolo ciste vyprazdnenie a polo poza. House call (3*) - osviezenie, navrat ku 70. rokom a zvyskom starej skoly. Poukazanie na vacsiu prirodzenost uz len napriklad v obycajnych fyzickych proporciach. Mily odklon od mattelovskych skalopevnych falusov a vychudnutych vagin s telom a homogennou pokozkou. Hoist (2.5) - ciastocny experiment, vnimam to skor ako zaznam performance alebo prezitku, viac si toho dotycny nechal v sebe nez ponukol divakom, a urcite mu to viac dalo. Plne odkazov a presahov, tymi to vska konci. Prenos myslienky ci pocitu alebo energie tu vsak bohuzial chyba. We Fuck Alone (4*) - vynikajuca kamera, presah za fyzickost intimity a zaroven vystizne zachytenie rozdielov vo vnimani a prezivani pohlaviami. naliehave, suce.