Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Keby som mal vybrať 1 film, ktorý by som si zobral z horiaceho domu tak by to bol tento. Tolkienové životné dielo zvečnené na filmovom plátne. Jackson ťaží z toho, že film sleduje líniu knižnej predlohy, lepšie ako by si ktorýkoľvek fanúšik vedel predstaviť. Som zvedavý či sa odváži pustiť do Silmarilionu, tam by mohol naplno ukázať čoho je schopný. LOTR fanúšik do smrti.

Zelená míle (1999)

Nebuďme blbci a neodsudzujem film len preto, že je nadmieru komerčný. Je to vážne silný zážitok a po zhliadnutí vás máta ešte zopár dní. Mňa by ale zaujímalo, kde berie inšpiráciu Stephen King, keď chrli takéto skvosty ako na bežiacom páse.

V jako Vendeta (2005)

Zasadí semienko vo zváštnej paralele k dnešnej dobe. Aj ja by som chcel mať masku Guya Fawkesa a rád by som, tiež spominal na 5. November. No a samozrejme Natalie Portman, jedinečná s vlasmi alebo bez.

Apocalypto (2006)

Až príliš veľa akcie. Chlapík tam nabehal minimálne 50 kilometrov.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Najpamätnejšia hláška ako hovorí kazateľ panne, že nemôže byť zlá keď ju Noe zobral na loď. Ešte raz. Noe zobral na loď morskú príšeru pretože by sa ináč utopila? To dáva zmysel.

World Trade Center (2006) odpad!

... až na to, že to všetko bol len útok pod falošnou vlajkou.

Labyrint lží (2008)

Des. Toto že natočil Ridley Scott? Už pri Black Hawk Down ukázal ako dokáže spropagovať americké "humanitárne" akcie, ale Labyrint lží je iba kostrou tohoto. Neponúka absolútne nič čo by mohlo zaujať. Zabité 2 hodiny života, ktoré by som radšej strávil sledovaním telenovely.