LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze je zakopáno 10 kg vysoce kvalitního, renomovaného československého LSD :)

Biutiful (2010)

velice aktuální v souvislosti s aktuální uprchlickou krizi, zejména dnes po nalezení 50 mrtvých uprchlíků, kteří se udusili v dodávce v Rakousku

Srdce je osamělý lovec (1968)

Dojemni pribeh človeka, ktorý sa išiel rozdať pre druhých, bolo zaujímavé sledovať vývoj postavy Mr.Singra od pozitivneho, usmievaveho až bezstarostne pôsobiaceho človeka, ktorý začal nasávať problémy iných až sa začal stavať čoraz smutnejší, okolnostami ustarany, neschopny pomôcť iným a ani samému sebe. Samota, ktorá sa zacala plizit do jeho života, tragédie v jeho okolí, ktoré vnímal ako jeho vlastné a ztrata nádeje ho doviedla až k tragickému koncu. Excellentny výkon Alana Arkina, ktorý s bravurou zvládol psychologicky zložitú rolu pri ktorej sa musel obísť bez jazykovych prostriedkov a celý svoj herecký prejav mohol založiť v podstate len na mimike a vyraze v tvári ktorý sa stával v priebehu deja čoraz viac utrapeny.

71 (2014)

Remeselne zvládnuté bravurně, scénárista byl ale patrně na drogách, tolik nepravdepodobnych a mne nepochopiteľných situácií, armáda která si nechá jen tak zastreliť na ulici vojaka a pak se zbabele stahne, no lepší vojenskou stratégií by už asi zvolili 10 letí kluci čo si hrajou na vojaky, i když počkat dnes už jsou smartphony a tablety, na vojáky se už asi nikdo nehraje :/

Velká nádhera (2013)

....have you ever fall in love with a movie?

Match Point - Hra osudu (2005)

Asi se mnou bude hodně lidí nesouhlasit ale myslím že, tohle Allenovi nevyšlo, misty jsem nevěděl jestli koukám na thriller nebo na tragikomedii. Film postrádal jakoukoli atmosféru, dej byl předvídatelny a herecké výkony toporne, Meyersovi jsem nevěřil ani nos mezi očima, jeho postava mohla být zahrana 100x líp, vrcholem byla amaterskost policie a rutinnost s kterou přístupovali k dvojité lupezni vraždě, i když ledacos vysvětlila scéna s prstenem.

Závrať (1958)

...při druhém shlédnutí ( po necelých dvou dekádach od prvního setkáni ) mi začala trošku překážet herecká technika pozdních let padesátých. Možná jsem nebyl v správni konstelaci ale nijak na mě nepusobili ani moje předtím oblíbána scéna se sekvojemi a závěr filmu ( scéna s jeptiškou ) mi dokonca přišel tragikomický nebo aspoň těžko uvěřitelný....

Slídil (2014)

pro mě thriller roku aneb správný business plán je základ úspěšného podnikání. Když jsem sledoval Louiho motivační, self-selling výstupy vzpoměl jsem si na nejednoho managera z amerických korporací, ještě teď mě mrazí v zádech když vím že podobně řečnicky zdatní sociopati jsou v naší době uspěšní manažeři a šéfové. Inu, jak už říkal Rockefeller, druhý milión už mužeš vydělat legálně.