Na hraně temnoty (2010)

Byla jsem celá natěšená, když jsem si sedala k tomuto filmu. Mela Gibsona zbožňuji a čekala jsem pořádný nářez. Prvních patnáct minut jsem si říkala, teď to bude, teď to bude a ono nic. Děj si plynul dál a já přemítala, jestli to mám vzdát či ne. Nechci nějak hanit režiséra Martina Campbella, ale sakra kam se vytratila akce? Po Casinu Royal těžký propad. Čekala jsem nadupanost, vybuchující auta, mrtvoly a pomstu. Z toho se konalo jen padesát procent a to ještě horko těžko. Ekologické témata mi dělají problém, politika jakbysmet a tohle všechno dohromady? Velké sousto, které se mi těžce trávilo. Byla jsem taky na hraně temnoty, přemáhala jsem se, abych neusnula uprostřed děje. Jediný Ray Winstone mě dokázal křísit k vědomí.

Alenka v říši divů (2010)

Tim Burton mě nepřekvapil. Jede si už nějaký ten rok ve stejné linii. Vše je krásně vykreslené, barevné a šílené. Johny Depp se mi zdál, že měl poněkud špatnou natáčecí náladu, ke konci snímku mi spíš přišel jako úchylný strýček, který si brousí zuby na mladé maso. Omlouvám se za takové přirovnání, ale budilo to ve mně takový dojem. Avšak nejzářivější výkon podala Helena Bonham Carter jako srdcová královna. Vykreslila svou postavu efektně: náladovost, povrchnost a sobectví v komediálním duchu bylo záživnou podívanou. MIa Wasikowská je opravdu krásná herečka, její éteričnost ji začíná dostávat čím dál víc k vrcholu. Celý film byl dotvářen příjemným hudebním doprovodem. Jediným kamenem úrazu je nazpívání hlavní písně. Panenko skákavá koho napadlo domluvit Avril Lavigne? Její neschopnost vyzpívat vysoké tóniny mi drásají uši.

Pevné pouto (2009)

Tahle tématika pedofil/násilník versus dítě, je velice těžké na zpracování. Může se lehce sklouznout do roviny nevkusu. Byla jsem překvapena, jak se toho zhostil Peter Jackson. Všechno to zapadalo do sebe jako ozubená kolečka. Rodina, smutek, smrt dítěte. Stanley Tucci byl právem nominován na Oskara za vedlejší roli vraha odvedle. Jeho ztvárnění dodalo snímku hrůzu a znechucení zároveň. Svět, ve kterém uvízla mladá Susan, byl právem poetický, ale dalo by se to natočit i jinak a pak mě trošku zklamal závěr, čekala jsem větší gradaci.

Maska (1985)

Pro silné povahy...

Svítání (2009)

Byla jsem šokovaná. Film byl spíše něco jako politické tlachání, kdo je víc. Některé dialogy ve mě probouzely nulový zájem. Ethan Hawke mě nudil, nenadchl mě, i když mu záda kryl Willem Dafoe. Nedostatek akčních scén mě znechutilo, trailer sliboval trošku něco jiného. Reklama výborná, film mizerný.

Příběh rytíře (2001)

Nikdy mi nevymizí z hlavy, romantika jak bič, vtipné momenty a akční scény v pravou chvíli a hudba? Soundrack zbožňuji doteď. Kéž bych mohla být já na bojišti a poslouchat řinčení mečů o sebe...

Paranormal Activity (2007)

Bohužel patřím mezi citlivější povahy a takové duchařiny mi vyráží dech. I ten největší frajer, který byl semnou v kině mě mačkal úlekem, jako kdyby ze měl chtěl vydrtit duši. Ještě hodinu po filmu, jsem rozdýchávala jakékoliv vrznutí v kině, no chodit na pozdní hororové představení není žádná brnkačka. Kdybych se na film dívala doma, určitě mě to tak nepohltí..