Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Po celých 90 minut jsem si kladl jedinou otázku? Jak tohle mohl natočit Quentin Tarantino, můj nejoblíbenější režisér?! Film působí schizofrenním dojmem, jako by ho točili dva režiséři nezávisle na sobě, přičemž Tarantinovy bych věřil první půlku. V té jsou dialogy zábavné, děj napínavý, žádná nuda, ale hlavně to má atmosféru! A ne ledajakou. Po bouračce se ale cosi záhadně zlomí, Tarantino předá scénář i režii nejspíš asi svému asistentovi a ten z druhé poloviny udělá příšerné béčko, ne-li céčko. Všechno začne být nudné, atmosféra se vytrácí a dialogy postrádají náboj. Celé to vygraduje v závěrečné, snad půlhodinové honičce, která mě nejen nudila, ale dokonce otravovala a nevěřícně jsem koukal, jak někdo může natáhnout takovou kravinu na tak dlouhý časový úsek. Věřím, že jsem nebyl sám, kdo si nebyl jist, že se mu nerozbil přehrávač a celá honička se omylem nepřehrává dokola ve smyčce. Bohužel však nerozbil. No a lynč K. Russella na úplný konec byl něčím, za co by se měl Tarantino (či jeho asistent) stydět. To byla totiž čirá hrůza. Druhá polovina bohužel neskutečně strhává celkový dojem směrem dolů a tak se z Auta zabiják stává silně podprůměrný, rádoby akční thriller.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Právo na vlastní filmový vkus je sice hezká věc a u většiny filmů naprostá samozřejmost, ale říct o Pulp Fiction, že je to jen průměrný, či dokonce, nedej Bože, špatný film, je jako říct že vás nebaví sex. Nebo že nemáte rádi čokoládu. Nebo že se neradi smějete. Zkrátka PF musí mít rád každý a nějaká tolerance tady jde stranou. QT tímhle dílem stanovil definici filmové geniality a tak jsem při vybírání mého nejoblíbenějšího filmu ani na chvíli nezaváhal.

Naruto (2002) (seriál)

Musím uznat, že Naruto je velmi rozporuplný seriál. Na jednu stranu se nikomu vůbec nedivím, že ho po pár okamžicích odvrhne a zatratí, ale na druhou stranu je velká chyba nedat mu druhou šanci, kterou si určitě zaslouží. Po prvním dojmu je snadné zařadit Naruta do kategorie seriálů typu Pokemon a dát mu nálepku odpad!, ale pokud mu onu druhou šanci dáte, velmi příjemně vás překvapí. Naruto i přes občasné velmi trapné dětinské scénky rozhodně není seriálem pro děti. Jeho příběh je místy velmi temný a ponurý, celý svět je do detailů propracovaný a mnohé vedlejší dějové linie by byly dobré sami o sobě. A to je důvod, proč jsem ochoten leckteré chyby přehlédnout a sledovat několik desítek dílů tohoto animovaného seriálu.