• Thriller

Deep Dark Canyon (2013)

Neviem čo zase všetci majú, Deep Dark Canyon je už od začiatku zaujímavý a tempo jednoducho graduje až do konca. 50% príbehu si myslíte kam to až môže dotiahnuť prostá nehoda a potom taký zvrat. Nenudil som sa ani minútu, dvaja mladý bratia sú sympatický a ten soundtrack je pre mňa pohľadenie na duši. Malý nenápadný film zasluhujúci vysoké hodnotenie.

Butcher Boys (2012)

Môj prvý film v pôvodnom znení bez tituliek, v tomto prípade titulky ani nechýbali pretože pointu zvládne hádam každý. "Mäsiarsky" chlapci to tu rozbalili docela slušne, pár nápadov na zabitie tu bolo, takže v podstate ok. To, že sa tu spomína mierna podobnosť s Texasským masakrom docela chápem, pretože ten "obedový" stôl to trošku pripomínal. Niektoré scény mierne pobavili (slečna pri stole s otvoreným mozgom) a suma sumárum, nenudil som sa ,no od väčšieho hodnotenia film zabíja herecký amatérizmus hlavne teda štyroch mladých hrdinov.

Jednou ranou (2013)

Prvá polovica filmu je úžasná, dokonalý komorný thriller ktorému nič nechýba. Od druhej polovice, kde sa pomerne rýchlo dozvedáme pointu "kto" má niečo spoločné s peniazmi, film kráča do bežných priemerných koľají. Hustú atmosféru dopľňa miestami mrazivá hudba, ktorú mňam mňam môžem. Rockwell opäť bezchybný, ale mňa zaujal viac William H.Macy, ktorý pomaly ,ale iste mieri do dôchodku. Čo už, všetci stárneme.

Black Books (2000) (seriál) odpad!

Anglický humor je mi veľmi blízky, ale toto je najväčší omyl, ktorého som sa dopustil. Nechápem tu toľko nadšencov, asi som videl seriál z druhého vesmíru... Prvý diel : po pätnástich minútach vypínam a komplet seriál mažem z disku. Za ten čas som sa nielenže nezasmial ale ani neusmial, nechápal som tú trápnosť a snahu o vtip. Dokonca celé herecké obsadenstvo mi bolo od začiatku nesympatické, takže totálny omyl!

Dark Touch (2013)

Najlepšie to vystihol Bestlama (tvorca tituliek) na záver : "To sa zdalo len mne, alebo bol ten záver fakt čudný?... Stotožňujem sa na 100%. Po úvodných cca 15 minútach som slintal blahom, pretože atmosféra a celkovo príbeh ma dostával do varu. Lenže potom veľké STOP a film sa uberal do typických priemerných čŕt, na aké som bohužiaľ pri podobných filmoch zvyknutý. Neviem čo šňupala Marina de Van počas písania scenára, ale zdalo sa mi, že niekde v strede musela zaspať, pretože ten film nedával vôbec zmysel. Občas som tam videl Roba Zombieho (asi len ja), pretože ten ma systematicky dokáže prekvapiť a niekedy jeho scenáristické "prechody" vôbec nechápem...Nevadí, možno nabudúce.

Území mrazu (2013)

Priemerná žánrovka ktorá neurazí, ale ani nepoteší. Vadilo mi najmä až priveľmi rýchle odsýpanie deja a vypátranie vraha. Takýto príbeh, hlavne keď sa jedná o skutočné udalosti by si zaslúžil lepšie spracovanie a možno aj dlhšiu stopáž. Predsa len Aljaška, ktorá sa mi zdá zo všetkých amerických štátov asi "najkľudnejšia" na podobných sériových vrahov nieje zvyknutá. Duo Cage-Cusack docela v pohode, ale mal som pocit ako keby si to len povinne "odhrali".

Chuckyho kletba (2013)

Chucky ma desil ako malého chlapca, dnes je to len bábika s ktorou by som v pohode zaspával. Niektoré klasické postavy hlavne z 80-90-tych rokov by mali ostať klasikou. Množstvo pokračovaní či remake-ov len znehodnocuje doposiaľ kultové postavy. Ani sa mi nechce menovať ktoré...bolo ich dosť. Tento pokus postráda totálne scenár, tak obyčajný si Chucky určite nezaslúži. Jeden dom, pár nesympatických hercov v ňom a jeden Chucky, ktorý robí to čo vie najlepšie. Je to veľká škoda a sklamanie zároveň. Aspoň, že sa plagáty vydarili....

Errors of the Human Body (2012)

Čakal som niečo v podobe SPLICE, dočkal som sa nehoráznej nudy o chlapíkovi, ktorý sa nevie zmieriť s tým, že ho opustila manželka. Žiadne genetické čachre-machre nečakajte, tých pár pokusov na myšiach film zaujímavejším neurobí. Kto sa však vyžíva skôr v dramatických filmoch založených na "citlivých" dialógoch to môže vidieť inak. Jediná postava ktorá stála za to je Tómas Lemarquis alias Janek,,,a to i len pre jeho čudesný ksicht. P.S. Nemám rád filmy, kde polovica stopáže sú nudné flashbacky.

In Their Skin (2012)

Dosť dlho som sa dostával k tomuto filmu nakoľko moja angličtina je tak 50%-ná a tak sú titulky pre mňa samozrejme povinnosťou. Ale čo ma čakalo potom bolo dosť nemilé prekvapenie pretože scenár je jasnou kopírkou niekoľkých filmov. Napr. taký Zlodej životov s Angelnou Jolie a "zlodejom" Ethanom Hawkom bol o niekoľko tried scenáristicky vyššie. In Their Skin je jednoduchý film, ktorý nemá čím prekvapiť. Nieje tu ani jedna jediná scéna, ktorá by ma zaujala, resp. prekvapila. Ale i tak sa na to slušne pozerá, pretože zo záporákov ide husia koža a napr. ten ich syn je jasná trefa do čierneho. Tie jeho obrovské zuby ma desili ešte hodnú chvíľku, ale potom ma napadlo, že by sa s nimi dali perfektne otvárať konzervy. Hold...priemer ,na ktorý ľahko zabudnem.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Steven R.Monroe vsadil na istotu, keďže prvý diel mu vyšiel nad očakávanie dobre. Nechcem porovnávať jednotku a dvojku pretože sú to vlastne dva rovnaké filmy, nejde o žiadnu nadväznosť čo som očakával, pretože by bola sranda, keby si babenka z prvého dielu užila to isté :) Iné prostredie, iný násilníci, "iná" pomsta a celé to funguje veľmi dobre. Stotožnujem sa s užívateľom J*A*S*M, že prvá polovica je lepšia, predsa len som bol zvedavý ako ,kto a prečo urobí dievčatku to čo urobí....druhá polovica jasne len o tom ako a s akým prekvapením vykoná dievča svoju pomstu. "Exploiťák" taký aký má byť, takže rovnaké hodnotenie ako pri prvej časti.