• Pohádka

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film nahlíží na nacismus z velmi naivní perspektivy, která je pro snímky podobného formátu dost netypická. Naivní pohled lze chápat u hlavního hrdiny - německého chlapce, už však stěží u židovského chlapce. Celkově film působí hodně jednoduše, což byl nejspíš záměr, ale očekávala jsem aspoň působivější katarzi.

Wolfgang A. Mozart (1991) (seriál)

Úžasný snímek! Velká škoda, že vedle Formanova Amadea zapadl, a téměř nikdo ho nezná!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Perfektně promyšlená odreagovačka. Člověk u filmu nemusí moc myslet a přesto z diváka neudělali tvůrci filmu idiota bez mozku. Něco takového se málokdy vidí!

Počátek (2010)

Vynikající režie, skvělá hudba, perfektní střih a herecké výkony k nezaplacení. Mistrné prolínání reality a snové fikce. Po dlouhé době jsem viděla dokonalý film.

Muž ve stínu (2010)

Tento film se vstřebává trochu hůře, než jiné filmy Polanského. Na začátku mě odradilo pár záběrů, které se sice vyjasnily během děje, přesto nebyly nezbytně nutné. Velice brzy zjistíte, kam film míří a na katarzi není čas. Hudba je vynikající, udržuje člověka při smyslech, bez ní byste film prostě nepochopili. Ewan McGregor nezklamal, svou roli dokonale ovládá (i britský suchý humor). U Pierce Brosnana jsem dlouho váhala, jestli jeho herectví je adekvátní k jeho postavě, nebo zbytečně přehrává. Ovšem na konci filmu mi to bylo naprosto jasné - jeho výkon byl vynikající. Závěr filmu působí jako přiměřená tečka. A můj závěr zní: Není Polanski jako Polanski.

Kletba zlatého květu (2006)

Těžko říct, jestli je film pochopitelný pro běžného Evropana, který se nikdy nezajímal o zvyky staré Číny. Každopádně je film nádherná freska čínského života. Kostýmy jsou odpovídající době a tehdejší módě - tedy nevím, jak je na tom zlaté brnění, ale ostatní šaty určitě. Dotyky mezi muži a ženami také nejsou podle tehdejší etiky, ale na druhou stranu co by byl velkofilm 21. století bez náznaku sexuality. A na závěr - Gong Li jako vždy skvělá!

Alenka v říši divů (2010)

U tohoto filmu se nudit nebudete, pořád je v něm na co koukat - 3D rozhodně v kině doporučuju. Burton má prostě pořád z čeho tvořit. Jeho inspiraci mu závidím.

Sherlock Holmes (2009)

Downey mě docela bavil svým hereckým výkonem, ale nečekejte nějakou extra záhadu. Na tomhle filmu si smlsne jen ten, komu se zrovna chce spíš odpočívat než sledovat vynikající dílo. Všechny stopy, které si v první chvíli nedovedete vysvětlit vám tvůrci nakonec podají "na tácu". Zklamalo mě, jak moc si nechávají otevřenou cestičku k eventuálnímu pokračování, které s největší pravděpodobností na úrovni dobrého (průměrného) filmu ještě klesne.

Al Pacino - Richard III. (1996)

Skvělá konstrukce Shakespeara; herci, kteří vědí, co dělají; Al Pacino otevírá obzory scénáře pro běžného diváka. Co dodat? Skvělé dílo.

Lítám v tom (2009)

Jeden z nejhorších filmů. které jsem za poslední rok viděla. Svou chybu na tom nese scénář, režie a bohužel i herci. Proč se tento film řadí mezi komedie jsem absolutně nepochopila, a proč to má být drama jen z části. Asistentka je bytost naprosto neskutečná - 23-letá žena, která má za sebou zkoušku z psychologie, se chová jako 14-ti letá puberťačka. Je to film o zoufalcích, tak jestli se tak cítíte, pusťte si ho, možná vám bude líp.