Kontakt (1997)

Jeden z najlepších scifi filmov aké som kedy videl. Otázka mimozemskej inteligentnej formy života ma zaujíma celý život. Rovnako ako pôvod života na zemi či budúcnosť ľudstva. To sú otázky, ktoré vrtajú hlavou asi každému z nás. Tento film nieje len radové scifi, ktoré chce staviať otázku existencie mimozemského života do podoby, kde sa stretneme s mimoriadnym objavom života mimo našej planéty a s nejakými zelenými mužíkmi. Celý dej je tak prepracovaný a tak bravúrne zrežirovaný, že som bol celé dve hodiny v napätí a očakávaní, čo sa stane. A dočkal som sa perfektného gradovania deja až do neuveriteľne pôsobivého záveru. Musim vzdať holt režiseróvi, že takto perfektne spracovaný film o otázke mimozemského života som vážne nečakal. Nielenže film brnkol na správnu strunu, ale i celkovo réžia, strih, hudba, scenár, dosadený herci, všetko to tak perfektne medzi sebou fungovalo, že po konci filmu som nielenže mal pocit perfektne strávených dvoch hodín, ale aj neuveriťeľnú chuť hľaďať odpovede na otázky, ktoré sú pre nás momentálne veľká neznáma. A to je viac, než som od tohto filmu očakával. Ostáva mi len dúfať, že sa dožijem časov, kedy niečo také ako život mimo zemi, cestovanie časom, či svetelnou rýchlosťou nebude až také nereálne ako sa nám môže teraz zdať.