• Thriller

Temné kouty (2015)

Ve světle Zmizelé tobogánová jízda dolů. To se prostě nedá nic dělat. Časové prostřihy, vracené vzpomínky, Řemeslně výborně zpracované, ostatně jak jinak, ale tak nějak bez všeho koření. Prostě čistá, sterilní podíváná, která mě fakt za srdce nevzala. Jinak toužím být členem klubu, který se pitvá ve vraždách.

Hon (2012)

Mad Mikkelsen je krásně negativně charismatický herec, nádherně se hodící do tohoto chladného, depresivního severského filmu. Vše ostatní bylo již řečeno.

Hon na kance (2008)

Hon na prase, který se objeví opravdu skoro až po závěrečných titulkách filmu. Naštěstí jsem vydržel, protože předtím to byla vysloveně prasečí nuda. Jinak to obrovské prase připomínalo spíše vetřelce hlavně tedy tím, že neuvěřitelně slintalo. Každopádně to byla hezká podívaná a nebylo to úplné béčko. Nafilmované to bylo moc hezky.

Obvyklí podezřelí (1995)

Jednoznačně dokonalý filmík s hvězdným obsazením, který v závěru pořádně zamíchá kartama. Parádní akční scény a hodně dobrá zápletka, jakou by snad nevymyslel ani otec gangsterského žánru Padrino Mario Puzo.

Noční běžec (2015)

Klasická detektivní nebo thrillerová žánrovka, na kterou se dobře dívá. Druhá půlka fakt natahovaná a šla by minimálně o polovinu zkrátit. Na plnou palbu to není ale dobrých 80 procent.

Dobrou, mámo (2014)

Lehký převrácený home invasion, ve kterém jsem se ztratil, a to nejenom nudou. Prostě se přiznám, že jsem to fakt nepobral :(

Odpojit (2012)

Na oko pár nezávislých příběhů, které mají jedno společné - nešvar dnešní doby, a to sociální sítě. Pak se vše začne nenápadně propojovat a vyvrcholí fatálně. Nádherný a varující film.

Home Sweet Home (2013)

SLOW BURN DOWN - opravdu velmi pomalý home invasion flák, kterých jsou snad desítky, ale tento je vyjímečný v tom, že se skoro nemluví, nikdo neví proč ten borec řádil, dvacet minut perfektní přípravy, vše jde pomalu jako by to mělo předem přichystaný řád a malé překvapení na závěr, které nechá tradiční otevřenou otázku ..... bod navíc za detailní scény obětí. Slušné dílo.

San Andreas (2015) odpad!

Bohužel nemohu hodnotit jinak. Laťku katastrofických filmů nasadil Emmerichův 2012. Tady se excelovalo s plochými hereckými výkony, v podstatě nulovým dějem. Chápu že Amerika potřebuje oslavu svých hrdinů ale s tím koncem to fakt totálně přehnali. To bylo už fest pod hranou únosnosti, protože dříve, než dáme lidem postiženým zemětřesením najíst a napít, tak rozvineme nad Golden Gate obrovskou americkou vlajku. Laťka trapnosti se opět posunula o notný kus níž.

Temné stíny (2007)

Nádherně nasnímaný film, krásně podbarvený jazzovou hudbou s vynikajícím hereckým výkonem Davida Moore. Atmosféra je prostě jedinečná. Jsem rád, že jsem se nenechal zviklat zdejším hodnocením a užil si Temnotu plnými doušky.