Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

nascendi

Zaujímavý film z prostredia, ktoré sa ma vďaka veku dotýka iba zľahka a ktoré spôsobuje výrazné deformácie v cieľoch, prostriedkoch a najviac asi vo vzťahoch. Práve voči tým povrchným, účelovým a bezperspektívnym vzťahom, ktoré sú vyhľadávané, sčasti i konzumované vo virtuálnom svete je moja generácia odolná, pretože si pamätá dobu, keď to fungovalo inak a lepšie. Filmov s niekoľkými viac-či menej vzájomne splietanými príbehmi už bolo nakrútených hodne. Ale mne sa tento páčil viac, ako vychvaľovaný Crash a minimálne tak, ako Babel, či Amores perros. Zásluhu má na to nielen výborné herecké obsadenie, ale aj prirodzene plynúci dej. Celkovo považujem Odpojit za príjemné prekvapenie, ktorých som v poslednej dobe nezažil veľa. ()

S.Quentin QUALE

Špičkové drama, které vypráví tři na sobě nezávislé příběhy, jež jsou divákovi předkládány fragmentově a které staví na moderním tématu rizik internetu a ochrany osobních údajů. Henry Alex Rubin a Andrew Stern zvládli svůj režijní resp. scénáristický debut na jedničku s hvězdičkou. Co musím ocenit hned po příběhu, jsou casting a herecké výkony, zdálo by se, herců druhé ligy, kteří ale předvádí parádu v podobě naprosté reality, díky jíž film neztrácí atmosféru až do samého vyústění, které se už od začátku musí každému jevit jako ne happy endingové. Já musím dát plnej, protože něco takto dotaženého jsem opravdu nečekal. Smutný film o lidské hlouposti, vypočítavosti, zlých lidech a jejich naivních obětech. Doporučuju všema deseti. ()

sniper18

Je to vydarená dráma. Má pomerne dobrý príbeh venujúci sa rôznym negatívnym vplyvom internetu. Je rozdelený na tri menšie príbehy, prvý o manželskom páre, medzi ktorými to už moc nefunguje a tak sa manželka zveruje cudziemu mužovi na sociálnej sieti, lenže jej ukradnú identitu a prídu o peniaze, druhý o dvojici mladíkov, ktorí si vystrelia zo svojho spolužiaka a zverejnia jeho ponižujúcu fotografiu, čo všetkým veľmi ovplyvní životy a tretí o novinárke, ktorá sa spriatelí s mladíkom vyzliekajúcim sa na platených stránkach a urobí s ním reportáž, no spôsobí to nečakané komplikácie. So spracovaním som nadmieru spokojný, táto internetová tématika ma síce celkovo až tak moc nezaujíma, no toto podanie mi dosť sadlo. Už úvodné titulky, ktoré prídu po pár minútach majú ten správny náboj a môžu sa naplno začať rozvíjať tri odlišné línie. Všetky majú dostatok priestoru a ideálne sa striedajú, spočiatku ma jedine až tak moc nebavila línia s manželským párom, ale aj tá sa časom vylepší a ešte ma trochu mrzí, že to celé vyvrcholí približne v polovici filmu a potom to už ide skôr zo zotrvačnosti, ale aj tak ma to dosť bavilo. A hlavne línia s trojicou spolužiakov, ktorá je výborná a všetky tie postavy a vzťahy v rodinách si ma skutočne získali. A navyše sa to väčšinu času nesie v takej až nepríjemnej atmosfére a je tu pár momentov, ktoré sú vynikajúce. Herecké obsadenie je na tom dobre, je tvorené skôr menej známymi tvárami, ale to je len dobre, aspoň to pôsobí tak uveriteľnejšie, no najviac si ma získalo celé obsadenie línie so spolužiakmi a Andrea Riseborough v úlohe novinárky. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, použitie ručných kamier sa až prekvapivo vydarilo, no hlavne tá atmosféra mi skvelo sadla. A chválim aj výber hudby, ktorá niektoré situácie výrazne vylepší. Som veľmi príjemne prekvapený, vôbec som nevedel, čo od takéhoto filmu môžem očakávať, ale dosť ma to bavilo. Na americké pomery až prekvapivo kvalitná dráma, ktorú si rád ešte niekedy pozriem. 79% ()

Jordan

veľmi silné 4,5* pretože spomedzi všetkých tých polonezávislých filmov, ktoré mi to pripomínalo, ako Crash, Things We Lost In Fire, 21 gramov a podobne... toto bolo najlepšie - jednak preto, že to sledovalo naozaj aktuálnu tému, ktorá je veľmi silná, závažná, skutočná a v takejto podobe, podobe realistickej a podobe nežánrovej je predmetom filmov veľmi výnimočne, jednak preto, že danú tému rozobralo komplexne, neskĺzlo to k moralizovaniu, netlačilo to emočne na pílu, nefabulovalo zbytočne, jednak preto (aby som ukojil aj svoje povrchnejšie potreby) tu boli 2 krásne herečky a bateman s briadkou vo vážnejšej úlohe a napokon preto, že sa mi páčilo, ako to bolo celé postavené - tá nefuknčnosť a neschopnosť komunikovať v skutočnom živote nahrádzaná "komunikáciou" skrze médiá (nielen sociálne siete, ale skvelo sa tu narába aj s televíziou a potom s tzv. "úradným stykom" [komunikácia s políciou, právnikmi, vyšetrovateľmi, doktormi, rôznymi funkcionármi a úradníkmi], čo je spôsob komunikácie, ktorý je naozaj nefunkčný); ()

Gilmour93

Populární syžet paralelně probíhajících příběhů, které jsou vzájemně propojeny postavami i ústředním motivem. Že se svět v prdel obrací, ale někde tam v dáli hoří plamínek naděje.. Ač se to na první pohled nemusí zdát, škodlivost a zneužitelnost sociálních sítí je tu brána jen jako symptom, nikoliv příčina. Nezájem proti rodičovské odpovědnosti, projevená důvěra vs. manipulace, komunikace proti odcizení. Za život svedeme spoustu podobných bitev a některé z nich prohrajeme, ale až se bude na konci uzavírat mír, je dobré vědět, že jsme neprohráli válku.. Kdo je překvapen výkonem Jasona Batemana v nekomediální roli, nezná Jasona Batemana.. ()

• Herec Jason Bateman (Rich Boyd) sa vyjadril, že Disconnect je jeho najobľúbenejším filmom, na akom kedy pracoval. (MikaelSVK)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York, konkrétně například v hotelu Saw Mill River ve městě  Elmsford, dále v samotném městě New York, v Yonkers a na Long Islandu. (Terva)
  • Jason Bateman (Rich Boyd) sa v krátkom časovom slede predstavil v dvoch snímkach, kde sa vyskytovali takzvaní "lovci identít". Okrem filmu Disconnect to bolo aj v komédii Na cudzí účet (2013). (ywo666)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka