Útok z hlubin (2018)

Působilo to na mě jako devadesatkovy akční film a ne v dobrém. Jsou i scény, které přikovou ke gauči a Gerard občas vymáčkne z huby solidní morální vzpruhu. Všudypřítomná černobílost to ale zabíjí a snad žádná z postav nepřekvapí vývojem. Plus bídný casting na Supermana a la ruský prezident, jakého by si každý slušný Amík přál. Ten demokratický Ivan Dušínovič mi prostě nesedl, možná proto, že výpadá jako nabušený Macháček. Jenže toho bych bral radši. Miluju solidního záporka, ale ministr na pořádnou ligu ani nedohlédne. O ponorkách vím prd, a chápu, že film není dokumentární žánr, ale například při poslechu radia Hlubina jsem vůbec netušil, co to na tom sonaru vlastně dávají za program. Ruský torpédoborec nebo spiklenci sira Attenborougha na lovu zvuku keporkaků v říji? Idea, že na jednom globálním písečku táhnou kucí za jeden provaz, válčí o sto šest, aby zarazili válku mi v dnešním světě přijde připitoměle romantická...no třeba hrdinové fakt nevymřeli. Ne každá produkce je disneyovka, čehož si na tricích prostě všimnete. Nálada na polkticko-válečný thriller neukojena. 49%

Captain Marvel (2019)

Pocitově skoro na **. Nevyužitá linka s pilotovanim stíhaček (Top Gun rating nula), nevyužitá 90. léta (lepší práce Guardians of the Galaxy s 80. léty), slabé charaktery. Hlavní hrdinka sympatická, lidské momenty dobré, fakt, ale ty superhrdinské se tak nepovedly a celkově mi byla mi trochu jedno. Samuel Young Jackson tlačí snímek vstříc plusovym bodům. Plus mě opravdu v kině napadalo, že je to jak koukat na seriál (a nebyl jsem jediný). Kočička ok, ale neutahne to. Filmově nesahá Thanosovi ani pod klenbu chodidel, snad to bude v Avengers lepší! Snad..

Photon (2017)

Skvělé vizualizace, experimentální forma, spousta informací a někdy málo času na vstřebání.