• Thriller

Drsný šerif (2012) (seriál)

Tohle mám rád už od dob, kdy jsem byl kluk. Každý díl nabídne nový příběh. Pokaždé je tam ještě něco na příště. Perfektně odehrané, nasnímané a ozvučené. Nepokažené obvyklými naivitami. Dabing to taky nezkazil.

Přežili jsme území nikoho (2014)

Přežili jsme Ardeny jsem strávil docela dobře ale tohle, kromě snad originální zápletky, už ničím nezaujme. Celou dobu mě to uspávalo a vydržel jsem do konce jenom silou vůle. Nuda. Herecké výkony hluboko dole. Dialogy strašný. Řešení rasismu přímo tahá za uši. Hudba tak trochu vykradená z Bratrstva neohrožených.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Mně se film docela líbí. Není to prostoduchá překombinovaná rytírna. Kamera a barvy tomu dávají punc věrohodnosti. Takhle se to opravdu mohlo stát. Tak ode mne 65%.

Tichá bolest (1990)

Velmi lidské a do no nejmenších detailů precizně "odvyprávěné"

John Wick (2014)

Natočit něco originálního je problém, ale tady je to fakt bída. U akčních scén jsem věnoval vzpomínku Arnoldovi v Komandu, kde jediným výstřelem sundal ze zdi nepočítaně protivníků.... Kamera, scény, docela dobrý a vydržel jsem to celý. Tak asi těch dvacetpět ze sta možných jo.

Zlé časy (1975)

Takovej dobrej příběh pro chlapy. Nemluva Bronson jako boxer. Ale tenhle to má srovnaný v hlavě. Jenom vydělat prachy a jít si dál životem. Jednoduchý příběh, pořád dobrá oddechová podívaná.

Na život a na smrt (1981)

To už je let, kdy jsem ho viděl poprvé. Od té doby jsem několikrát neodolal a posadil jsem se před obrazovku znovu. Pokaždé si to užiju stejně. Jenom herci, kamera, nádherné exteriéry a dobrá hudba. Přímočarý a jednoduchý příběh, kde je od začátku jasné, kde je právo. Konec je také předvídatelný. Přes to, že Marvin a Bronson jsou na opačné straně, něco mezi nimi je, co je spojuje.

Spectre (2015)

Po krátkém váhání si zaslouží těch 70%. Protože je to pořád Bond. Odpouštím nesmyslnou likvidaci tří aut jedním letadlem, protože je to Bond. Bond je pohádka a taková blbost tam patří. Trochu jako by unavené a zápletka vymačkaná z předchozích filmů ale proč ne. I James má právo být trochu unavený.

Rváči (2009)

Dobrý jednoduchý příběh, který nenudí. To se mi líbí. Že je to kategorie B je jasné. Ale je to dobře odvedená práce.

Miami Vice (2006)

Asi tak 75%, protože jsem se na to opakovaně podíval docela s chutí. Jinak, po pravdě, všechny skvělé filmy a zvlášť v této kategorii, už byly natočeny. Příběh Sonnyho a Isabelly tam je použit a dodán divákovi aby to nebyla jenom prostoduchá střílečka. Gong Li velmi dobrá. Collin kouká jako kluk, vypadá jako kluk a taky jako kluk hraje. Přehrává. A umí výborný obličeje. Cestou na lodi na Kubu předvádí dobrou pantomimu a ta skoroporno scénka v autě... Kamera ho měla vzít radši zezadu. Celkový dojem. Ve své kategorii je to film trochu nad průměrem.