Oslí kůže (1970)

Jako malá jsem tuhle pohádku hltala a byla jsem z ní nadšená, a to to myslím celé namluvila Taťjana Medvecká. Pamatuji si na úžasné kostýmy, trůn v podobě vycpané kočky, pečení koláče ve chlívě a barvy.

Holky z porcelánu (1974)

I přes to málo vtipných hlášek mi nějak unikl smysl filmu.

Buldoci a třešně (1981)

Film má své kouzlo, jako parodie a výstřelek výborné :D

Dannyho parťáci (2001)

Taková pohodová podívaná. Na herce se hezky kouká, sice nepředvádí nijak výjimečné výkony, ale neurazí a hlavně dost pobaví. Je to jako vidět po dlouhé době několik starých známých v dobrém rozmaru. Je mi sympatické, že ačkoli jde o loupež, tak ve filmu nejsou žádné zbytečné automobilové honičky a nepřehledné rvačky, a tak zjistíte, že to všechno jde udělat s větší elegancí.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Koukat se na film, jako je Karlík a továrna na čokoládu, pro mě znamená ponořit se do zcela jiného a zářivého světa nekonečné fantazie Tima Burtona. Všech těch barev, zvuků, nových nápadů a hlášek si snad během prvního shlédnutí nemůže normální smrtelník vůbec všimnout. Johnny Depp je přímo neuvěřitelný, ta jeho úchylnost je naprosto skvělá. Tohle můžu kdykoli a kdekoli.

Harold a Maude (1971)

Můj nejoblíbenější film. Na úplném začátku jsem nevěděla, co si mám o tomto snímku myslet, ale hned, jakmile se Harold oběsil, začal neuvěřitelný kolotoč, který skončil přesně v momentě, kde skončit měl a zbytečně nic nenatahoval (za což jsem ráda). Hal Ashby mě donutil přemýšlet, dokázal mě velice dobře pobavit a navíc k tomu všemu přidal i výbornou hudbu a to vše nejen ve filmu Harold a Maude, ale i v jeho dalším filmu Poslední eskorta. Navíc už tak skvělí pocit ze sledování filmu ještě umocnil příchod hlavního hrdiny Buda Corta na pódium Velkého sálu v Karlových Varech.