Bojovník (2015)

NIc co by jsem neviděl v Rockym, Zuřícím býkovi, či Wariors. Prostě klišoidní klišé za které bych nedal ani 50 centů. Nějak jsem nepochopil hlavní postavu, ale to možná proto, že jsem takový klidný, mírumilovný člověk.

Krampus: The Reckoning (2015)

Tak ted jsem se opravdu trochu nasral. Oni tento rok natočili dva Krampuse a nepozorny divák - ja, se podívá na jiného s myšlenkou, ze je to ten druhy. Není. No abych to trochu pohanil: zápletka divná, samotný krampus k smíchu. A dějově to bylo neúplné a k nasrani.

Muž na laně (2015)

Jde tu poznat Zemeckisův rukopis, ono ten vypravěčský styl má kupodivu stále kouzlo. Ačkoli film sám sobě není žádná pecka, ale minimálně člověk ví, kdo byl Philip Petite a mu to asi taky udělalo dobře na čuráka.

Mysterium tremendum (2015) odpad!

Ta knížka leží asi metr ode mě (ačkoli ne originál) a tento dokument jsem si pustil pouze proto, že nevím, jestli má cenu to číst. Bo věci, které potřebujou velkou reklamu většinou stojí za hovno. Ale nehodnotím knihu, že jo. Takže... Nevím, co dodat, abych nebyl sprostý. Jen jsem se musel smát výpovědí jednotlivých svědků, zvlášť hlas paní primátorky byl do duše vrývající. A tou spiripičistkou tomu dali korunu. Jo pravda, každý vidí věci jinak, no a já stále budu přemýšlet, jestli si to mám přečíst.

Everest (2015)

Pravda, že to hodně smrdí hollywoodem. Ale mám slabost pro přírodopisné filmy. Zvlášť takové to skákání po horách je fajn. Jo na konci už to byl až moc doják.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

V poslední době mám trochu problém ocenit velice kvalitní filmy, alespoň, podle ostatních recenzí. Se slzou na koutku musím konstatovat, že mě probouzející se síla moc nenadchla. Přijde mi, že si scénáristé vzali nějaké části z předcházejících dílů a namixovali je do kupy. Prostě jsem čekal víc, nějaké plnohodnotné pokračování. Ale abych na to jen neplival. Tak troche té nostalgie se člověk neubrání. při úvodních titulkách, v druhé řadě se zalomenou hlavou a prstama ulepenýma od sýrového popkornu jsem vrněl jako kotě. Navíc Daisy byla fajn. Jen mi to trochu přišlo jako ty dnešní young adult movie. Což mi je líto. Nasranej, ani nadšenej nejsem. A doufám, že tohle hodnocení změním. Jen ať to Mickey Mouse nezabije!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Tak 3/4 filmu nebylo zlých. Prostě nenáročné, relativně odpočinkové koukání s docela milou písničkou o stromě oběšence a kouletrhajícím proslovem. Toto filmové rozjímání občas kurvilo neustálé Pete Peta Peto a Jennifeřiny výkřiky do tmy. Ale tím koncem to ůplně zazdili. Nemohu se dočkat nakopané druhé části třetího dílu.

Méďa 2 (2015)

No zas taka pecka to sice nebyla, ale to, co chybělo dohnala postava právničky. Jen ten konec to chtělo típnout trochu dřív.

Purpurový vrch (2015)

Mírně zklamanej jsem odcházel z kina. No asi jsem čekal další faunův labyrint a dostalo se mi gothické porno. No kdyby alespoň toho porna tam bylo více. Ale do tý blondýny jsem se po nějaké době zamiloval. ale to je můj problém poslední doby, takže to s filmem nijak nesouvisí. každý opěvuje herecké výkony, no, asi nejsem natolik filmově vzdělaný, ale fajn. Bohužel toho hororu se tam člověk moc nedočká. Ale některé záběry byly docela roztomilé, až naturalistické.

Avengers: Age of Ultron (2015)

No a příště by mohl přijít i Mickey Mause. Ještě musím dodat, že stále se asi moc těch kreslených postavičkách nevyznám, ale proč tam bylo Lokiho železo? Neměl být spíš jen v Thorovi. Kurva nevím, ale ta zrzka...