• Pohádka
  • Krátkometrážní

Třináctery hodiny (1990) (TV film)

Viděla jsem až jako dospělá a úžasně jsem se bavila. Myslím si ale, že to není pohádka pro děti. Doporučuji hlavně milovníkům slovních hříček. V téhle pohádce se můžete dočkat strašlivé smrti. Mohou vás nadrobit husám, nebo předhodit Kropuše, aby vás zblabla. Že nevíte, co je Kropucha? To je přece blabancovitej blabanec. Pohádka je sice klasicky studiově televizní, ale herci jsou úžasní (hlavně Schmitzer jako vévoda). Podle předlohy J. Thurbera napsali P. Palouš a M. Urban. - Podle webu ČT naposledy vysílala v roce 2000.

Stan (1984) (TV film)

Oblíbený televizní film mého dětství. Parta kluků a parta holek bojuje o užívání stanu. Holky vymyslí válečnou lest - sestřenici jedné z nich, která přijela do obce na prázdniny, ostříhají vlasy a v převlečení za chlapce ji pošlou jako vyzvědačku ke klukům. Sestřenice ovšem za nějaký čas pochopí, že počínání klukovské party je čestnější - a navíc se zamiluje do vůdce party kluků.Takže taková romantika pro dívky školou povinné, uvozená písní Marka Ebena (kterou jsem od té doby nikde neslyšela): "Možná, že své dlaně dáš do dlaní někomu druhému. Řekni, proč se usmíváš ze spaní? O kom že se zdá ti, že ti úsměv vrátí?" Z nostalgie dávám 4*, ráda bych film ještě někdy viděla, ale od roku 1989 ho v tv nedávali, údajně proto, že se jedná o pionýry - viz. odkaz http://www.okoun.cz/boards/porady_z_vegy_a_magionu?contextId=1063727602; str.3. Odtud také (snad) oficiální popisek k filmu: Obsah: Prázdninový příběh o skupině pionýrů, kteří dostali za odměnu od MNV stan.V partě nastane o stan boj mezi děvčaty a chlapci, při kterém prožívají spoustu příhod a legrace. UHT premiéry: Milé děti, pro tuto chvíli jsme pro vás připravili přímo prázdninový příběh, plný legrace a dobrodružství. Jmenuje se Stan a napsal ho pro vás Karel Čabrádek. Autor scénické hudby: Marek Eben