• Krátkometrážní

The Tell-Tale Heart (2008)

Povídka je docela krátká, takže jsem si ji přečetl. A dospěl k závěru, že je to něco naprosto nezfilmovatelného. Tahle adaptace to nedělá dokonale, ale vzhledem k tomu, jak je ta látka až neuchopitelná (a upřímně - podle mě nezáživná; nevím, kdo na tom co vidí), tak Eggers dělá všechno správně a vytříská z toho tolik atmosféry, co to jen jde. Btw. oproti povídce je tam hafo „nepřesností“, ale to lze chápat tak, že si to rejža přizpůsobil.

Brothers (2015)

Typ krátkého filmu, který se nesnaží sestavovat mozaiku příběhu, ale soustředí se na jeden okamžik. A ten je zde docela silný.

Knock Knock (2019)

Asi jako řekl choze, s tím, že hodnotím to kus hůře. Frutstruje mě, že z té neutuchající záplavy kraťasů už dlouho nevystoupí nějaký, který by za něco opravdu stál. Pro mě Alena Čadová z té břečky nevystoupila - její zde opěvovaný scénář , tak jak je, by zabral možná minutu a fungoval by jako úvod k něčemu, co se teprve rozvine a bude mít co říct. Jako producent bych jí nedal ani korunu. Toto je stereotypické, rozbředlé, nudné, toporné, neinvenční, nedomyšlené a noacoidní.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Další maločeská "komedie", přibližně na úrovni televizního filmu určeného na středu v deset večer. Takové obroky pro náš televizní národ. Na tohle prachy jsou.

MILENEC (2014) (studentský film)

Pěkné vizuální nic. Kamera je pěkná, taková "reklamní" a přestože to má 4 minuty, po první minutě přestane bavit. Stejná situace by šla natočit mnohem lépe.

Babadook (2014)

Scénáristicky naprosto odfláknutá sračka s několika obrovskýma dírama, příběhově neukončené, nedovysvětlené hovno.

Okna budoucnosti (2021) (studentský film)

Na studentský film dobrý standard – kvalitní zvuk, decentní střih a tempo, není to "páté přes deváté". Možná by to chtělo z toho udělat nějaký závěr, ať to není jen složenina příspěvků jednotlivých respondentů.

Po strništi bos (2017)

Zbytečný film, který je v podstatě jen neživná, nezajímavá posloupnost vzpomínek Svěráka staršího prostá jakéhokoli dramatu. Nebýt vlivu jeho osobnosti – tak by byl finančně 'nepřiklepnut' a stal by se třeba nějakou pětiminutovou historkou na Všechnopárty nebo tak. A dost možná by byl v té formě a stopáži lepší.

Kvarteto (2017)

V tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Stěží jsem to dokoukal, je to zmařený čas. Krobot neumí psát, nemá absolutně ani šajn, jak má být příběh zpracovaný, aby fungoval, a obávám se, že peníze na realizaci dostal z protekce a známého jména, zatímco jiné, mnohem lepší scénáře mají červenou.  Být producent, dal bych Krobota na černou listinu, protože tam patří (alespoň dokud se nenaučí psát).

PROJEKT (2020) (amatérský film)

klady: snaha, technická kvalita, barevnost, trochu atmosféry. zápory: nezkušenost, špatně pojmuté vyprávění, amatérské chyby v celkovém konceptu. Tenhle film je bohužel jen o málo víc než pouze sled ne moc dobře vysvětlených, rozředěných událostí, které se v něm stanou, a úsečných replik neztotožnitelných postav. Zdlouhavé prázdné záběry vyplněné hučením a praštěná barevná korekce nezachrání umění dobře zpracovat látku do filmové formy. Ale vše není ztracené - rejža není marnej, pouze nezkušenej. Vřele mu doporučuji podívat se na YT kanál 'FILM COURAGE', zejména na videa, kde filmoví scénáristé mluví o tom, jak koncipovat scénář a jak pracovat s příběhem.