Vše o mé matce (1999)

Nemôžem povedať, že to bol najhorší film, ale tu je podľa mňa dosť precenený. 86%? A za čo? Keby tam nebolo toľko "náhod" a vykonštruovaných scén, tak možno. Ale takto mi to prišlo až príliš umelé. Celkovo ten film vo mne nezanechal žiadne pocity, ani len žiadna scéna so mnou nejak nepohla. A herecké výkony tiež nestáli za veľa, hlavne Lola bola fakt príšerná.

Byl to tichý muž (2007)

Peklo nevytvárajú len ľudia okolo nás, ale vytvárame si ho aj my sami v sebe. Bol to tichý muž a veril, že šesť nábojov vyrieši jeho problémy. Potom jeden spadol. A všetko sa zmenilo...aj keď nie tak celkom. Depresívny film o malom osobnom väzení, v ktorom je človeku jediným priateľom hovoriaca rybka.

Motel smrti (2007)

Motel smrti je klasickým slasherom, ktorý je nakrútený veľmi kvalitne, ale napriek tomu v jeho scenári vidieť viacero chýb a predsa len podobnú tému sme mohli vidieť už aspoň sto krát. Príbeh takmer vôbec nevybočuje z mixu tradičných ingrediencií slasherov ako je napríklad zaradenie príbehu na americký vidiek, vyšinutý človek alebo už len samotný základ, že auto zíde z diaľnice na miestnu cestu. Avšak aj napriek predvídateľnosti niektorých scén je to šikovne napísaná hra na mačku a myš, ktorej nechýba atmosféra.

Funny Games USA (2007)

Film ako už názov napovedá je o hrách. O zvrátených sadistických hrách, ktoré hrá dvojica mladíkov s Faberovcami. Hry, v ktorých nejde ani tak o prežitie, ale skôr o rozhodnutie, kto, ako a kedy zomrie. Absolútne ma dostala časť filmu, kde sa jeden z mučiteľov otočí smerom do kamery a povie: „Čo myslíte? Majú šancu prežiť? Ste predsa na ich strane, nie? Na koho stavíte?“ Týmto geniálnym ťahom režisér stavia diváka do pozície voyeura, ktorý sleduje utrpenie a bolesť páchané na bezbrannej rodine z bezpečia svojho domova a stáva sa týmto významnou súčasťou filmu. Avšak tento film nestavia na týranej rodine, ale na chorej mysli psychopata, ktorý vám je schopný rozmlátiť koleno golfovou palicou len preto, aby sa vám následne za to ospravedlnil a podal vám ruku. Jediné čo môžem tomuto filmu vytknúť sú dlhé scény bez strihu, kde s nudným výrazom na tvári sledujete ako sa niekto napríklad snaží oslobodiť bez akéhokoľvek dialógu alebo hudby v pozadí.

Podivní (2010)

Nedá sa povedať, že by Podivní oplývali originalitou alebo prinášali do zombie žánru niečo nové. Avšak aj napriek tomu robí jednoduchá zápletka a dobre napísaný scenár s malým počtom hluchých miest z tohto filmu žánrový nadpriemer. Klasicky nechýbali "ľakačky", dostatočné množstvo krvi, napätie a hlavne fantastická atmosféra, ktorá je budovaná od začiatku až do konca. Scenár sa príliš nezaoberal dôvodmi katastrofy, ktorá postihla obyvateľov mesta, zameriaval sa skôr na ich útek a boj o prežitie. Prvá tretina filmu uvedie diváka do deja, zoznámi ho s hlavnými postavami a prostredím mesta. Po prepuknutí epidémie sa toto miesto mení na ľudoprázdnu pustatinu, kde nemôžete veriť nikomu, pretože každý môže byť nakazený. A práve vtedy sa začína skutočná zábava.