• Fantasy

American Horror Story - Apocalypse (2018) (série)

No... Špatný to nebylo, ale moc dobrý taky bohužel ne. Nejhorší je, že jsem se po šestym díle přistihl, jak mi to je vlastně celý jedno. Úplně poprvé, co jsem se netěšil na další díly, a pouštěl si je z povinnosti. Osmá řada totiž působí, jako by ji psal nějaký internetový fanoušek. Je nekonzistentní, a úplně kašle na nějaký pravidla. Jestli vám ve třetí sérii vadilo vstávání z mrtvých, tady budete trpět. Dojde na ještě víc, než to. Nakonec se bohužel potvrdilo, že Coco byla postava jen pro zasmání (nepovedlo se). Dostal bych taky rád konečně nějaký vyloženě negativní konec, ale to je jen dobnost.

American Horror Story - Návštěva (2018) (epizoda)

To byl festival tragických hereckých výkonů? Nebo jen backstory, o který se nikdo neprosil? Aha... Tak prej oboje.

American Horror Story - Druhé ráno (2018) (epizoda)

Eh... Jsem myslel, že se s těma hláškama vyblbnul Murphy ve Scream Queens, ale asi ne. Sem se to teda hlavně vůbec nehodí. Dvě postavy už z povinnosti musí být gayové. Kdyby to aspoň bylo k něčemu, ne jen lacinýmu šokování. Po titulcích máme scénu, kdy se dvě postavy baví o hadech, kteří měli být k obědu, ale vylezli z misek. "Nevím, bylo tam spousta hadů. Možná jich pár přehlédli." Kdo tohle píše? Spolu s dalšíma do očí bijícíma kravinama si myslím, že někdo, komu to moc nemyslí. Poslední scéna mi dává naději, že by to přeci jen mohlo být nějak promyšlené, ale moc tomu nevěřim. Livingdead by se s těma spoiler komentářema mohl klidnit.

Prvních 100 - The Warriors Will (2018) (epizoda)

Myslím, že i profi žháři závidí rychlost, kterou dokázala O. nadělat totální inferno. Bellamyho to "nebudu bojovat" přešlo fakt rychle.

Prvních 100 - Sic Semper Tyrannis (2018) (epizoda)

Tak zpátky do starých kolejí. Clarke neustále mele, jak nikdo nesmí zemřít, a pak odpráskne vojáka. "Proč jsi ho zabila?" "Ty víš proč" Já bohužel nevím, ale viděl bych to na líný scénáristy.

Sestra (2018)

/// Lekačky přesně tam, kde si myslíte, že budou a hlavně hlášky zase tam, kde mohla bejt atmosféra. "Frantík" je opravdu idiotská postava, co ale čekat od někoho, kdo si takhle nechá říkat. Pohádka o tom, jak křižáci zastavili zlo s krví krista byla fakt k smíchu. Děj to v podstatě ani nemá, takže si pak postavy najednou klíčový věci zničehonic uvědomí, aby se mohlo pokračovat. Kamera místy naprosto děsná. Jo a děkuji Prague Fear House, který se při exkluzivní premiéře postaral o zničení sebemenšího náznaku atmosféry. ---- 2023 update před dvojkou: Je to fakt slabota. Když už po páté nějaký bubák postrašil postavy stylem "jsem tu, pojď za mnou, a až se kamera podívá jinam, tak zmizím", přestalo mě to bavit. Taky se mi obecně nelíbí, když se "děsí" tím, že postavy film mrskne někam úplně jinam - třeba pohřbí pod zem. Působí to strašně nahodile. Digitální efekty taky docela bída. Aspoň mě tentokrát neiritovala postava Frenchieho. Spousta věcí, včetně děravého scénáře, ale ano. A je to fakt škoda, protože Sestra mohlo být fakt zajímavý backstory. No, snad se dvojka povede lépe.

American Horror Story - Konec (2018) (epizoda)

Úvod byl skvělej, pak to po znělce s nástupem nováčků trochu opadlo. K Sarah Paulson se mi tahle mega vážná role úplně nehodí, ale asi je to o zvyku.