Johanka z Arku (1999)

Ambiciózní projekt Luca Bessona nesplnil očekávání. V některých momentech skvělé ( hlavně Johančiny vize ), v jiných velmi slabé. Příliš dlouhé, ke konci mě film nudil. Johanka je ztvárněna jako náboženská fanatička - což asi byla, ovšem hysterický výkon Mily Jovovich mě ani trochu neseděl. A dabing Vilhelmové už tuplem ne. Bojové scény dobré, trošku mě tam chyběly " hecovací hrdinské proslovy" ala Braveheart, sakra ti chlapi šli do boje tak samozřejmě jako na pár žejdlíků piva!

Matrix Reloaded (2003)

Fantasticky natočený videoklip trvající přes dvě hodiny. Neuvěřitelný nápor na smysly diváka. Bohužel Matrix Reloaded ve mě nevyvolal žádné emoce, byl studený jak psí čumák. Oproti jedničce těžké zklamání.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Průměrná akce, průměrná zábava, průměrná parodie. Za co dostala Cameron Diaz 20 mil USD? Pár úsměvů do kamery a pár víceméně vtipných hlášek. Bože, kam ten Hollywood spěje?

Kruh (2002)

Po všech Vřískotech a podobných hovadinách konečně pořádný HORROR! Ponurá atmosféra, gradující napětí ... a čas běží! Nejvíce na mě zapůsobila samotná videokazeta smrti, to je přímo děsivá noční můra. Jesliže Šestý smysl mrazil v zádech, Kruh rozleptává nervovou soustavu.

Zelené peklo (2003)

Jak to nakonec dopadlo? Byli jsme v kině čtyři, ale konec nepochopil nikdo. Celý film drží nad vodou Travoltovo charisma, ale ani to nestačí. Perlička filmu: Víte jak udělat z černocha bělocha? Prohodíte si psí známky, vyšetřovatelka vojenské policie na to nepřijde. Asi v US Army nemají zavedeny osobní složky nebo PC. Bože, kam ten Hollywood spěje?

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

První díl " nové " Nemocnice mě rozhodně nenadchnul. Původní Nemocnici nepovažuji za nějaké veledílo, ale byl to seriál, na který se dalo dívat ( už jen díky dr. Štrosmajerovi ). První díl nové série na mě působil příliš studeným studiovým dojmem, nepřirozené dialogy hlavních postav, " skutečně reálná okresní nemocnice " a nakonec mě dorazilo to Happy birthday dear Mirek. Ale nezatracuji, uvidíme co přinesou díly příští. Hodnocení dne 11.11.03: No, tak dnes už vím, že díly příští nepřinesly žádný kvalitativní posun, dvě hvězdy jsou tak akorát. Ano, Janžurová aspoň něco hraje, bohužel scénárista udělal ze sestry Pěnkavové úplného trotla. Nejdříve ji ukáže jako bojovnici proti rasismu, aby ji nechal za deset minut vyrazit cikánku z baráku. Ostatní figury jsou taky poněkud přepjaté, zralé tak na psychiatra. Suveréna Blažeje rozhází článek v místním plátku tak, že nemůže spávat a křičí ze spaní, to prostě Zikmundovi nežeru. Nebo rozehraje zápletku Blažejovy ruky, aby ji pak dva díly vůbec nezmínil a Blažej si mezitím vesele hraje tenis. Zkrátka postavy působí nevěrohodným dojmem a chybí jim charisma Fastové, Sovy nebo Štrosmajera. Perlou posledního dílu pro mě byla scéna u kartářky a "Hi" MUDr. Hrachovcové.

Slzy slunce (2003)

Krásně natočený film, nádherné záběry z tropické džungle. Bohužel zápletka filmu je dosti chatrná a naivní, představa, že velitel SEAL týmu organizuje humanitární akci je úsměvná asi jako Godzilla na Manhattanu. I když mám v oblibě Monicu B. , v tomhle filmu mě vůbec neseděla. Akčních scén není mnoho, většinu filmu sledujeme pochod džunglí bez většího napětí. Z letargie mě vytrhla brutální scéna etnické čistky v domorodé vesnici, zpracovaná syrovým naturalistickým způsobem. Konec filmu je až moc patetický, i když dojáky mám rád, tohle mě fakt nebralo. Asi jsem hnidopich, ale detail Kalašnikova na zádech člena amerického komanda mě přinejmenším zarazil:-)