• Romantický

Dokonalý trik (2006)

Nolana mám vážně ráda. Vážně. Jenže Dokonaký trik mě, navzdory všem pozitivním kritikám a hodnocením, vcelku zklamal. Totiž ne, že by filmu něco chybělo - naopak - špatný rozhodně nebyl. Líbily se mi herecké výkony (Bale, Caine, Bowie), kamera, hudba, výprava etc., celková pointa mě ale zdaleka nešokovala tak, jak bylo všude avizováno. Vlastně jsem si ji dala dokupy mnohem dřív, než ji sám režisér předložil. Takže i když to jinak byla opravdu skvělá podívaná, u tohoto filmu (navíc u filmu tohoto názvu) mi to prostě nestačilo... 3,5

27 šatů (2008)

27 šatů je jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, jakou jsem v poslední době viděla. A přestože je zápletka, věrně žánru, lehce nadsazená, celkově působí mile a film jsem si tak užila beze zbytku. Ono to totiž mezi Katherine Heigl a Jamesem Marsdenem (do něhož, a buďme k sobě upřímní, opravdu není těžké zamilovat se) úplně přirozeně jiskří a tak proplouvají filmem, trochu předvídatelnému ději navzdory, úplně lehounce. Takže lepší tři a někdy v budoucnu repete.

Dlouhá cesta (2002)

Na tenhle film jsem se dost těšila skrze knižní předlohu, která mě v celku zaujala. Byla to sice limonáda sladší než cokoliv, co mě napadá, silný příběh a pěkně vystavěné charaktery to ale bohatě vynahrazovali. No a přestože zůstala základní linka poměrně nezměněná, přesunutí děje z padesátých let do současnosti, upravení charakterů i různých zlomových okamžiků mě ale i tak docela mrzelo. Příběh tak podle mě přišel o velkou část svého knižního kouzla a stala se z něj jen další smutná romance. Rozhodně ne špatná, koneckonců oba hlavní představitelé mě velice příjemně překvapili a Jamiin seznam přání, který v knižní předloze chyběl, je možná jeden z nejromantičtějších momentů, jaké jsem v podobném filmu viděla, za srdce mě ale bohužel úplně nechytila.

Exmanželka za odměnu (2010)

Dávám tři. A proč ne - film byl sice sám o sobě dost průměrný, místy možná dokonce ještě o něco slabší, Jennifer Aniston a Gerard Butler ale mají charismatu tolik, že by s ním vzkřísili i daleko horší filmy. Asi to nebude film, který bych měla v plánu sledovat nějak zásadně často, na jeden sobotní večer ale v celku příjemně zabaví.

Počátek (2010)

Wow! Tak tohle byla bomba. Ať si to přebírám jak chci, výsledek je prostě ohromující. Hudba, efekty, kamera, herecké výkony... a samozřejmě režie - všecko bylo neskonale strhující. Nolan mě naprosto uchvátil. A herecké osazenstvo koneckonců také. Logika děje je je hodně komplikovaná a je pravda, že stíhat všechny roviny nebylo vždy úplně jednoduché, výsledná myšlenka ale člověka dostane. Takže zasloužených pět.

Keith (2008)

Keith je rozhodně velkým překvapením. Podle popisu distributora jsem očekávala další hloupou teenage romanci s dívčím idolem Jesse McCarteym jako bonusem. Ve výsleku jsem ale dostala nádherný film, který mě až zaskočil svou hloubkou. Charaktery jsou skvěle napsané i zahrané a Keith se díky nim stává filmem, který nejen, že s citem a vkusem ukazuje život mladých, ale který také člověku pomůže uvědomit si ty důležité hodnoty no a možná také fakt, že život vždycky není tak jednoduchý, jak bychom si představovali. Ale, a co je důležitější, v závěru dává divákům určitou naději. A to není málo. Takže Keith je pro mě jasných pět hvězdiček a jeden velký dík k tomu.

Gran Torino (2008)

Já... nevím kde začít. Kde začít tak, abych beze zbytku vystihla všechny dojmy a byla také shopná někdy přestat. Gran Torino je totiž jeden z mých nejlepších filmových zážitků. Jeden z těch filmů, které samy o sobě působí v celku nenápadně, ale ve výsledku člověka zasáhnou neskutečně hluboce. Tak hluboce, že mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho.Clint Eastwood mi jen potvrdil, že mezi mé oblíbené režiséry nepatří náhodou; tímto filmem dokonce překonal má veškerá očekávání Skládám velikou poklonu!!!