• Mysteriózní

Mad Love (2011) (seriál) odpad!

O co méně zábavná, o to víc je tato neoddiskutovatelná napodobenina HIMYM trapná a prázdná. Stejné prostředí, totožní herci (2 ze 4 !), identická forma i obsah vyprávění. A musím říct, že na postavu excentrického nejlepšího přítele, ochotného a schopného pro kamaráda jakéhokoliv bláznivého kousku, začínám být silně alergická. Kolikrát to tu už bylo? A kolikrát ještě bude? :-( V tomto případě je to do očí bijící snaha scénáristů se za každou cenu divákovi vlichotit, pobavit ho a tím zakrýt absenci příběhu, atmosféry či fungujících dialogů. Je to něco tak nehorázně laciného, že mě to jako diváka vysloveně uráží. Nejsem naivní. Rozhodně neočekávám nevyčerpatelné novátorství. Na druhou stranu vzít knížku "Největší seriálová klišé", namátkově vytrhat několik stran, bez rozmyslu poslepovat dohromady a říkat tomu nový zábavný sitcom už je přece jen příliš silné kafe. A to vás můžu ujistit, že co se seriálů týče, jsem opravdu vděčný konzument.

The Scapegoat (2012)

Nemusí pršet, jen když kape. Ano, jde o téma stokrát provařené a přidanou hodnotu bychom také hledali marně. Na druhou stranu jedná se o milý a příjemný film. Klasický případ neurazí - nenadchne. Za mě 3 hvězdičky a label odpočinkový film vhodný pro všechny generace.

Lore (2012)

Film se mi celý dnešní den nedaří dostat z hlavy a neustále se v myšlenkách vracím k jednotlivým sekvencím a v duchu přemítám nad situacemi a dobovým kontextem, ale spíše než jeho genialitou je to dáno faktem, že řadu otázek a témat odkryl a pak beze slova opustil. Bohužel musím souhlasit s uživatelem Fr. Film spíše než obsahem nastíněný děj, připomíná road movie. Osobně bych za vhodnější zpracování považovala formu několika málo dílného televizního filmu/seriálu, kde by dílčím otázkám (problematika rozdělení Německa do zón, vztah k opustivším rodičům a zejména pochopení a vyrovnání se s jejich nacistickou minulostí) bylo dopřáno více prostoru a vážnosti. Přemítání nad [i]"nad podstatou lásky, viny a odpuštění ve válkami zjizveném světě"[/i] mi film, na rozdíl např. od Předčítače, nenabídl. Stejně tak jsem nezaznamenala větší snahu o psychologické zachycení střetu Lore s reálnými důsledky toliko opěvované a glorifikované nacistické ideologie. V tom vidím velké zklamání, neboť právě zachycení "německého probouzení se ze sna", navrch perspektivou nevinného dítěte, bylo to, co mě ke shlédnutí filmu přivedlo. Z nastíněného obsahu tak mohu souhlasit jen s tím, že film pojednává o překonávání těžkostí, "které s sebou přinášejí nelehké poválečné podmínky". Na otázku, zda je to dost nebo málo, si musíte odpovědět sami. Pro mě bohužel málo, neboť film nabízí obrovský potenciál. Jak už bylo v komentářích nesčetněkrát zmíněno, jde o neokoukaný pohled na druhou světovou válku, škoda jen, že nakonec zas jen sklouzne k "pouhému" zobrazení těžkostí prostého poválečného života. Přesto se mi film, oprostím-li se od zavádějícího obsahu a tím, čím mohl být, líbil a dávám 4 hvězdičky.

10 položek a méně (2006)

Tenhle film je ekvivalentem motivačních plakátů či podomích zvěstovatelů víry. Jsem nejspíš příliš cynicky (v lepším případě realisticky) založený člověk, takže nejen, že se mi film nelíbil, ale doslova mě popouzel. Ta zoufale vnucovaná "pohoda" a optimismus ve mě spíš než pocit klidu, uspokojení a srování se životem, navozovala a postupě stupňovala odpor a znechucení. Samozřejmě pro sluníčkové lidičky, kteří si libují ve facebookových moudrostech a andělských poselstvích a milovníky patosu, jasná volba!