Upír Nosferatu (1922)

predtým než som film zhliadla myslela som si že všetci dávajú vysoké hodnotenie iba preto lebo Nosferatu bol prvý celovečerný film. Nosferatu ma nenadchol a klasický námet naurazil. Snažím sa nemať predsudky voči tomuto filmu kedže je nemý, jednoducho tá atmosféra a amatérskosť sa mi nepáčili. Ale určite tento flim nieje na zahodenie aj ked horrorom by som ho nenazvala.

Osvícení (1980)

Ach Stanley..vynikajúca práca, tvoj perfekcionizmus a nespokojnosť vyzdvyhol tento tvoj film na vyššiu úroveň. Za the Shining by som ti dala 2 Oscarov, škoda že ťa kritici nevedeli dobre oceniť. Veľmi dobre si vybral Jacka Nicholsna do hlavnej role aj ked Shelley ma skôr trošku pobavila než vystrašila. Z celého flimu som mala veľmi dobrý dojem a tá atmosféra mi dovolila vstúpiť celou svojou osobnosťou do Osvietenia tak ako do žiadneho iného filmu. 95%.

My Fair Lady (1964)

Veľmi pekný muzikál, Audrey vedela tak isto skvele zahrať rolu úbožiačky ako aj rolu aristokratky. Hned ako som dopozerala film musela som si ísť stiahnuť soundtrack, jednoducho každá pesnička vás chytí za srdce. Veľmi pekný muzikál, len keby My Fair Lady nebol tak nesmierne dlhý muzikál :-)

Kabaret (1972)

Liza Minnelli na mňa pôsobila trochu odštrasujúco, najviac ma potešili a povzbudili extravagantné scény v Kabarete a nezvyčajní herci. Jednoducho muzikál, ktorý ide tak trochu mimo štandarcov a to sa mi najviac páči. Námet nebol zas až tak skvelá ale bizarná atmosféra, kilá Make-upu a podivné kostými som hltala ako pes. 80%.

Hanebný pancharti (2009)

Veľmi sa mi páčili bastardi, kopu krvi a nábojov, nacistická atmosféra v každej scéne, jednoducho bastardi nemajú jedinú chybu. Quentin a jeho štýl natáčania opät veľmi originálny, nesklamal. Brad Pitt už trochu zostárnutý ale šarm nadalej ostal. Za posledný týždeň som videla bastardov 3x a mám chuť si ich znova pustiť.

Zpívání v dešti (1952)

Najkrajší muzikál aký som kedy videla. Singing in rain je veľmi hyperaktívny a energetický muzikál. Krásny spev hlavných postáv a skvelý námet kráčajú ruka v ruke s veľkým úspechom. Obdivuhodné dielo na to, že Singing in the rain bolo točené v roku 1952, skvelé mimické umenie Donalda O´Connora mi vyrážalo dych. Nenútenosť herečky Debbie Reynoldsovej dodávalo filmu nesmierny šarm. Pešnička Singing in the rain a good morning sa stávajú mojimi obľúbenými skladbami. Dokonalý muzikál. 100%.

Memento (2000)

Podarená kriminálka ale niečo mi tu chýbalo. Guy Pearce sa absolutne nepodobal na seba. Námet mi neprišiel až tak skvelý ale musím uznať že niečo na tom proste bolo. Celkový dojem 75%.

Spalující touha (1999)

Kto pochybuje o tom že Kubrick bol génius? Eyes Wide Shut je erotickým vyvrcholením Kubrickovej režisérskej kariéry. Nesmierna chuť súložiť vás prevádza celým filmom. Nedotknuteľná Nicole Kidman s úchvatnou postavou zvádza svojimi slovami každého diváka. Dom plný súložiacich ľudí bol pre mňa nadpozemský zážitok, masky zobrazujúce tváre mučených ľudí ma pomerne vystrašili. Eyes Wide Shut hltá všetky filmové žánre, až dokonca filmu som bola napnutá ako struna na gitare.

Michael Jackson Live in Bucharest: The Dangerous Tour (1992) (koncert)

Michael spravil show a postaral sa o najkrajší zážitok v živote pre 3 milionov fanúšikov. Michael je showman ako sa patrí, do poslednej bodky prepracovaná Show. Neskutočne sa mi páčilo ako dal do tanca všetko, ako prežíval svoje pesničky najmä Man in the mirror. Myslím si že tam minimálne polovica žien prežila 5 orgazmov, 300 ludí omdlelo ked Michael odhalil hrud a neprekvapilo by ma keby tam niekto aj zomrel na následok prílišného nadšenia. Doteraz nechápem ako odletel stým raketovým batohom. Neskutošne nadčasový koncert, Michael je jednoducho génius.

Na pokraji slávy (2000)

Veľmi dobrý hudobný film. V tomto flime je zobrazený život mladého Williama, ktorý bol nenávidený svojimi spolužiakmi. Za jeden deň sa mu zmenil život a mal možnosť zúčastniť sa turné presvedčivej kapely Stillwater. Kate Hudson ako predstaviteľka pravého fanklubu ukázala ako má správna faninka milovať svoju skupinu. Chýbali mi tu trošku emocie zvlášť u Patricka Fugita, ale aj tak zahral svoju rolu dobre. Odporúčam pozrieť si Almost Famous každému fanúšikovi raného Rock and Rollu.