Simpsonovi - Homerova zelená medicínka (2002) (epizoda)

Kdybych si měl na každý prst své ruky (mám jich stále pět) připnout jeden z pěti nejlepších dílů Simpsonů, tento díl by byl mezi nimi. Ten vraní začátek byl naprosto skvělý. Kde je vlastně Barney?

Rocco Never Dies I (1998)

V dnešní internetové době se výpravné či dějové pornografické snímky už příliš netočí - tento i na svou dobu tehdejší očekávání překonával - akční scény, pyrotechnické efekty, helikoptéra, letadla... Navíc je film ošperkován nádhernými herečkami, bez "hluchého" místa - Nikki Anderson ve své nejlepší (nejkrásnější) formě, Reka, Angela Ambrus, Katy Parker... Z mého pohledu zasloužené čtyři hvězdy.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 18 (2017) (epizoda)

Tak trochu jsem doufal, že pokud poslední díl nevyřeší vše, tak aspoň pár podstatných věcí. Ale jediná dějová linka, která se tady uzavřela, byl Duggie Jones. Začátek dílu je ještě svižný, "paže" v podobě stromu mě fascinovala, následný děj je pak už jen plný táhlých snímků. Nejprve tady máme intermezzo s Dajánou, Lynch zde chtěl možná zdůraznit hloubku vztahu mezi ní a Cooperem (byť z prvních dvou řad nevyznívalo, že by měli poměr jiný než služební); úplně jsem nepochopil ten přechod u elektrických stožárů, ale tohle možná vysvětluje, že se Cooper nejenom ocitl v jiném světě, jak předpokládal, ale zřejmě i v jiném čase, jak napovídá samotný závěr - když stál s Laurou Palmerovou před jejím domem, myslel jsem, že Lynch dějově naváže na Sarah Palmer, jež podobně jako sovy nebyla tím, čím se zdála být - nicméně nestalo se. Myslím si, že Lynch mohl tuto filmovou sérii více uzavřít, protože čtvrtou řadu už zřejmě nenatočí, ale nepochybuji o tom, že to chtěl završit právě takhle. Pro mě nejlepší a nejmysterióznější seriál, co jsem viděl, projížděl jsem všechny díly více než rok a díky všem, kteří mě v komentářích k jednotlivým dílům celou dobu provázeli (zejména Frajer42 a fabecc1222 snad nevynechali jediný díl).

Městečko Twin Peaks - Epizoda 17 (2017) (epizoda)

Přemýšlím, jestli David Lynch už 25 let před natáčením třetí řady přemýšlel o její zápletce a předtočil si scény se Sheryl Lee. Také hloubám nad tím, zda je Bob definitivně vyřízen, Nicméně ještě tu máme Sarah Palmer, možná to byla ona, kdo Cooperovi na poslední chvíli překazil plány? No nic, je přede mnou poslední díl mého nejoblíbenějšího seriálu, to abych se na něj svátečně oblékl...

Městečko Twin Peaks - Epizoda 16 (2017) (epizoda)

Všichni jsme na to spoustu dílů čekali a konečně je to tady, náš Cooper se vrátil. A dokonce to vypadá, že zůstane se svou stávající rodinkou, ostatně Naomi Watts je ve své roli kouzelná a domnívám se, že její herecký výkon patří v této řadě k tomu nejlepšímu. Na závěr mě dostal tanec Audrey, to jsem nečekal, okamžitě jsem si vzpomněl, jak v jednom z první dílů tančí mladá Audrey na stejnou hudbu v Double R. No nic, přichází závěrečné rozuzlení, pojďme do toho...

Městečko Twin Peaks - Epizoda 15 (2017) (epizoda)

Nevěřil jsem, nevěřil jsem tomu, že by to moje nádherná Norma udělala, a také jsem se nespletl - tím se nám naplnil vztah mezi ní a Edem, jako se naplnily, respektive uzavřely, některé další dějové linky - dáma s polenem (a dočetl jsem se až z komentářů tady, jak to je, ostatně ani jiným hercům už toho moc nezbývalo, viz např. právě Peggy Lipton, představitelka Normy), či zdrogovaný Stevens. Jestli se naplnil i úděl zelené rukavice, těžko říct, stejně jako zůstává otazníkem, kam se nyní posunul Cooper. Trochu pomalejší díl, takový klid před bouří... A nejkrásnější větu řekla Nadine: opravdová láska je o tom, udělat šťastným toho druhého. Takový Stevens lásku bere trochu jinak...

Městečko Twin Peaks - Epizoda 14 (2017) (epizoda)

Nádhera, pomalu to směřuje k rozuzlení, máme tady první kontakt mezi oběma vyšetřovacími skupinami (Cole a Trooman), za zlatý hřeb považuji výpravu do lesa a Andyho návštěvu vigvamu (?) Chud dostane, co mu patří, tenhle herec zahrál svou roli natolik dobře, že jsem Chuda nesnášel od začátku. A na závěr tu máme naši Sarah Palmer, bezbrannou ženskou, do které se každý grázlík může strefovat... A že v Twin Peaks uvidím Monicu Bellucci, to bych nevěřil, kdyby mi to někdo tvrdil... Kdyby celé první dvě řady byly natolik mysteriózní, jako takhle třetí, bylo by to jako sen... Ale kdo je ten, kdo sní, a ten, kdo v tom snu žije?

Navajo Joe (1966)

Deset malých černoušků nebo spíš čtyřicet bílých grázlů - pěkně až do posledního, to se mi líbí. Krásný rozhovor o tom, kdo je víc Američan - bílý přistěhovalec nebo indián? Nádherná hudba. Jen ten hlavní hrdina je nějaký neprůstřelný, to mi brání přidat čtvrtou hvězdu, tohle šlo režisérsky ošetřit trochu lépe.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 13 (2017) (epizoda)

Řekl bych, že tento díl byl pro pamětníky - objevil se Ed i James Hurley, prostor dostala láskyplná Norma i Audrey Hornová. Každopádně zde vyniká hlavně první polovina snímku, kde si zlý Cooper tvrdě vyřizuje účty, zatímco ten dobrý dosahuje jednoho úspěchu za druhým. Zelený prsten čeká na dalšího nositele, možná se ještě dočkáme, kdo to bude. Věřím tomu, že nám Lynch přichystal řádně mysteriózní a skvělý závěr.

Specialista (1994)

Viděl jsem už hodně dávno, ale na tu scénku, kdy Sylvester vyčistí autobus od grázlíků, jsem nikdy nezapomněl, ačkoliv už jsem si ji přestal spojovat s tímto snímkem. Ten má švih, nabízí docela dobře zahrané role od výborných herců, k tomu slušný scénář, to vše dává dohromady mé nadprůměrné hodnocení.