Andor - Sekera zapomene (2022) (epizoda)

Vyvíjí se to pomalu, ale všechny příběhový linky i postavy jsou docela zajímavý. Výprava super, všechno vypadá realisticky. Některý herecký výkony mi moc nesedí, ale celkově dobrý.

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Žeby konečně scénář, co nepsalo 5letý děcko? Podobně jako u Rogue One je vidět, že hlavní cílovka nejsou děti/dospívající, ale spíš dospělí. Motivy i postavy jsou mnohem realističtější, než v ostatních SW od Disneyho. Typická "výchovná" politická agitace ustupuje do pozadí a dává přednost ději. Výprava a kostýmy jsou podle mě super, hlavně uniformy "korporátní bezpečnosti". Takhle nějak si představuju vykreslení aspektů technokratickýho fašistickýho impéria. Líbí se mi celkově i casting a to, že i vedlejší postavy se chovaj jako skuteční lidi, a ne jen jako kompars na pozadí.

Červený trpaslík - Psirény (1993) (epizoda)

"Umim hrát na kytaru. Jsem virtuóz! Hrábnu do strun a to dřevo zazpívá jako mariňák v bordelu po třech letech na moři."

Predátor: Kořist (2022)

No konečně! Trvalo to, ale třetí vlna feminismu konečně dorazila i do neolitickýho kmene Komančů. Závěrečnej fight - když si Predátor, co před chvílí rozpáral tunovýho medvěda a půlku kmene rozcupoval jako panenky na hraní, najednou neni skrz plot armor schopnej poradit s jednou malou Ribannou - je už ale trochu trapas.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

1-2 díly koukatelný. Zbytek 💩.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Moc lásky, málo god-butchingu. Oceňuju scénografii a CGI. Obzvlášť se mi líbila černobílá "říše stínu". Herecký výkony až na výjimky cajk. Scénář ale dost slabota, a ikdyž se mi celkově líbí, že k tomu jako ke "komiksárně" přistupujou s nadhledem a neberou se příliš vážně, tak tady už asi zašli moc daleko opačným směrem, a ten humor už tady občas působí jako pěst na oko. Štafetu nejotravnější postavy MCU od Darcy Lewis (Kat Dennings) přebírá Korg (Taika Waititi). Škoda že trochu víc nerozpracovali postavu Gorra. Jeho motivace a přerod na ultimátního zlouna nedává moc smysl.