Silo (2023) (seriál)

Klasickej post-apo námět s konspiračkou ve stylu The Island, The Giver, Logan's Run, apod. Z počátku to vypadalo slibně. Výprava dobrá, rozpočet zjevně solidní. Rozkrývání záhad kolem původu Sila mě zaujalo. Bohužel se to ale postupem času zvrhlo v tuctový procedurální drama říznutý předvídatelným politickým thrillerem. Mezi cca druhým a posledním dílem se už nic moc zajímavýho nedělo. A nudnej příběh bohužel nijak nezachraňujou ani postavy. Nepřišla mi moc zajímavá ani jedna.

Čarodějná láska (1986)

Muzikál s unikátním vizuálním stylem, navozuje zvláštní atmosféru magickýho realismu. Příběh se odehrává na obrovským jevišti s papundeklovýma kulisama 360° kolem dokola, na kterým má kamera úplnou volnost pohybu, a čehož nápaditě využívá. Dobrá scénografie, choreografie, hra se světlem a prostorem.

Prvních 100 - Série 1 (2014) (série)

Tohle survival drama bych asi nepřežil. Po půl hodině pobytu s touhle partou hloupých, psychotických, otravných YA's bych se dobrovolně zprovodil ze světa.

Modrá laguna (1980)

Na jednu stranu naivní, na druhou stranu ale v některých ohledech poměrně realistický a naturalistický. Řekl bych že i výrazně víc, než většina pozdějších filmů a seriálů v tomhle žánru. Otevřeně se poprat s problémama dospívání v prostředí, kde jediný spojení s civilizací tvoří pár fotek, bylo hodně odvážný už na tehdejší dobu. Témata jako masturbace, menstruace, porod, a další "živočišný" záležitosti, jsou dnes možná ještě větší tabu, než tehdy. 53% hodnocení za mě ukazuje, že lidi dnes spoustu věcí neumí docenit.

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

Záběr na Alpy s podtitulkem "Česká republika" — naprosto přesně vystihuje amaterismus tvůrců.

Secret of the Incas (1954)

Bohužel, víc než na 3 ★ to neni. Tenhle předchůdce Indiana Jonese a Honby za diamantem z 50tých let obsahuje o poznání víc stereotypních romantických klišé a ponižujícího koloniálního vyobrazení domorodých kultur, než pozdější příspěvky do žánru, ale neni ani zdaleka tak zábavnej a dobrodružnej.

Černé zrcadlo - Loch Henry (2023) (epizoda)

"The missing girl is very attractive." "Objectified much?" -- Ne, NetFlix prostě fyzicky nedokáže natočit nic bez debilních SJW keců. Chci toho tak moc, když od lidí, co produkujou obsah pro miliony diváků, očekávám základní znalost významu slov? Asi jo.

Starci na chmelu (1964)

"Některé prořezávají, aby nedusili vzrůst. Jiné, pro špatnou půdu chřadnoucí, hnojí. Moudrý vidí, kterak kterou povahu pěstovati; kterak se napravují chyby." -- Von je ve straně? -- Kdo? -- Ten Seneca. -- Prosimtě, umřel 40 let před Kristem. -- Člověče, to už si tenkrát hodně troufnul.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Celá tahle fraška je dost přesně vystižená tady v tomhle skeči ze Stargate SG-1, natočeným s neblahou předtuchou 3 roky před SGU. Nebudu to rozvádět. Můj názor se plně shoduje s reakcí týmu SG-1.

Den šelmy (1995)

Zábavná černá komedie na téma "musíme zabránit zrození Antikrista", staví na unikátní kombinaci postav a lehce absurdním situačním humoru.