Star Trek: Nová generace - Konec cesty (1994) (epizoda)

Na Wesleyho nejprve přijde opožděná puberta, ta jej zase přejde a on pod dohledem Cestovatele odcestuje do jiných rovin existence... K tomu je přidáno pár severoamerických indiánů na planetě, která připadla Cardasianům. Dozvíme se také, že rod Picardů má své kořeny v západní Evropě doby Karla Velikého... Ani nevím, proč jsem nedal odpad... Snad kvůli nějaké nostalgii spojené s postavou Cestovatele, který se objevil hned zkraje seriálu a pak jsme o něm dlouho neslyšeli.

Star Trek: Nová generace - Geneze (1994) (epizoda)

Zábavný díl, který vyvolá erupce smíchu a nelze ho brát moc vážně... Celou posádku i loď opět zachraňují Picard s Datem. V tomto stavu by měli Enterprise napadnout Borgové nebo Romulané...

Star Trek: Nová generace - Tvé vlastní já (1994) (epizoda)

Datův příběh na planetě je docela fajn. Doktorka s poradkyní by si však měly hledět svých profesí a necpat se do velení... A jak je možné, že u "restartování" Data chyběl Geordi?

Star Trek: Nová generace - Domů (1994) (epizoda)

Čím více epizod jsem po letech znovu zhlédl, tím více roste moje nelibost nad základní směrnicí a epizodami, které jsou postaveny na jejím řešení. Tady to ještě nebylo tak trapné, takže ***.

Star Trek: Nová generace - Paralely (1993) (epizoda)

V sedmé sérii, kterou dosud vidím jako slabší, je tento díl nepopiratelný skvost a i v rámci celého seriálu je ta epizoda vynikající. Wesley je poručíkem a Ogawa doktorkou, mimo jiné. V jiné realitě je zase Federace zničena Borgy. Možnosti jsou nekonečné.

Star Trek: Nová generace - Temný kout (1993) (epizoda)

Tato epizoda patří k těm nejslabším v celé Nové generaci, je v ní hodně emocí a využívá fantazijní světy trochu podobně jako předchozí díl, v čemž vidím také mínus, těch snů a přeludů je najednou v TNG až moc. Možná to mělo větší potenciál, ale takhle to dost nudilo. Závěrečná pointa byla dost předvídatelná.

Star Trek: Nová generace - Vidiny (1993) (epizoda)

Hodně nevyrovnaná epizoda, jíž zachraňuje pár vtipných momentů, hlavně první pasáž se Sigmundem Freudem...

Osvícení (1980)

Celá ta "buranská" rodinka je od začátku OK, alespoň se tak tváří. V tom trojúhelníku otec - matka - syn je však už od minula cosi nezdravého, hrůzného. Šílené na tom je, jak se snaží za každou cenu působit normálně. Taková normální (americká) rodinka. Konec filmu musí člověka rozsekat.