Rodičovství (1989)

Pro mě trochu překvapivě jsem se docela hodně bavil, možná bych mohl dát i o jednu hvězdu více, ale nejsem o tom uplně přesvědčen. :) Na film jsem se podíval hlavně kvůli mladému Joaquinovi Phoenixovi a bylo tedy fajn vidět, že už v tak nízkém věku byl skvělý. :) Děj se mi celkové líbil, navíc jsem si díky tomuto filmu konečně trochu spravil názor na Keanu Reevse, škoda že je to až po takto malé roli, ale aspoň že tak. :)

Spalovač mrtvol (1968)

Skvělý český film, pro mě, po Pelíškách druhý nejlepší. Postava Karla Kopfrkingla je opravdu hodně zajímá, má úžasné hlášky... ale hlavně je naprosto skvěle zahraná Rudolfem Hrušinským, skvělé gesta, výrazy... Film má krásnou atmosféru... každou chvíli se nejde minimálně pousmát nad dějem. :) Film skvěle oživují Vladimír Menšík a Míla Myslíková. Něco takového jsem původně vůbec neočekával, hodnocení filmu je naprosto zasloužené... nevím ani, co bych pořádně mohl vytknout. Prostě paráda. :)

Rec 2 (2009)

Po skvělém prvním dílu jsem byl hodně zvědavý jak bude děj pokračovat a mohu říci, že jsem opět hodně nadšen. Nedá se sice zase říct, že by to bylo bechybné, ale ta atmosféra a stejně jak u předchozího dílu, naprosto skvělé finále hodnocení hodně vytahují nahoru... Dějově je to asi slabší jak první díl, ale za to je lepší atmosféra... :) S napětím budu očekávat třetí díl této výborné hororové série. :)

REC (2007)

Tak tohle je pro mě obrovské překvapení. Nic jsem od toho nečekal, tak mě to nakonec hodně dostalo. Děj sice má semtam docela velké mouchy, dokonce se našla i nějaká scéna, kde jsem neudržel smích, ale celková atmosféra a hlavně dech beroucí závěr mi to všechno hodně vynahradili, skvělý horor! :)

Chicago (2002)

Na film jsem byl hodně zvědavý, ale dlouho jsem se nemohl k němu nějak "dokopat" a když jsem se konečně dnes nějakým zpsobem rozhodl podívat, pocity z filmu jsou pro mě těžko popsatelné, tohle je pro mě velké překvapení, je to totiž naprosto fantastický film!!! Tohle jsem ani zdaleka nečekal. Hudbu mám strašně rád a v tomto spojení, s úžasnými herci a skvělou choreografií, to nemá jedinou chybu! Zahrané je to fantasticky (Catherine Zeta-Jones boží, pro mě byla pomalu to nejlepší na filmu, ale i Renée Zellweger si mě zase jednou hodně získala), ale tady je fantastické prostě všechno, obsazení skvělé, hudbu skvělá, skvělý humor. Celou dobu jsem se hodně bavil, teda co bavil, užíval jsem si tento koncert, ano chvílemi opravdu koncert. :) Přemýšlím, co bych tak vytknul... Ale celkem marně, asi nemohu vytknout vůbec nic, možná přecejen - v první půli jsem se bavil o něco více než v té druhé. :) Některé scény byly opravdu dokonalé... takže zasloužených 5*. :) Navíc ještě film utekl až neuvěřitelně rychle... :)

Bratři (2009)

Na film jsem byl původně hodně zvědavý a nakonec se nedá říct, že by mě zklamal, ale ani mě nějak zvlášť nenadchl… Herci byli vlastně všichni skvělí, hlavně Toby Maguire se mi líbil, děj byl též dobrý, tedy alespoň jeho první polovina (ta mě bavila opravdu hodně), druhá už byla výrazně slabší a chvílemi trošku snadno předvídatelná. :) Líbila se mi i hudba. Váhám jestli dát 3 nebo hvězdy, dám 4, za tu první část… :)

Lolita (1997)

Až na konec filmu jsem se poměrně dost bavil, sice nemohu srovnávat s původní verzí, ale nějak mi to nevadí... :) Jeremy Irons byl, jako vždy, naprosto úžasný, chvílemi možná byl na tomto filmu to jediné dobré... dalo se mu věřit uplně všechno (u něj se ovšem nic jiného ani nečekal), ale i Dominique Swain zvládla sovjí roli velmi dobře. Ke konci byl film už trochu slabší (a toho jsem se při pohledu na délku filmu trochu obával), ale i tak nevidím žádný důvod proč jít pod 4*. :) Velmi dobrý film, dobře zrežírovaný s dobrou hudbou od Morriconeho. :)

Tajemná řeka (2003)

Velmi dobrý film, po herecké stránce je to opravdová bomba, po dějové stránce je to též skvělé... :) Hlavně výkon Seana Penna stojí za shlédnutí, byl úžasný. :) Tajemná kriminálka s výborným vyvrcholením a se skvělou zápletkou. Ke Clintu Eastwoodovi si musím připsat další skvěle zrežírovaný film. :) Jednu chvíli jsem uvažoval i o 5*, ale nakonec musím dát "pouze" 4. :)... Po opětovném zhlédnutí přecijen musím tu jednu hvězdu navrch přidat!

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Bylo to skvěle, zábavné, originální, bohužel mi přecijen něco chybí k tomu, abych udělal plný počet hvězd, což je trochu škoda. :) Hezky provedené, velmi dobrý námět, herci skvělí... v tomhle není moc co vytknout. :) První půlka je výrazně lepší jak ta druhá, ale i u ní jsem pořád poměrně dost bavil. :) Ale rozhodně je to skvělý film! Původně jsem se na film podíval kvůli oblíbené Reese a ani ta mě vůbec nezklamala. :)

Galimatyáš (2009)

Pro mě obrovské překvapení, vůbec jsem nečekal, že se budu bavit až tak... Skvěle zpracované, krásně šílené, velmi zábavné. Další Jeunetův velmi dobrý film. :) Postavy se mi hodně líbily, stejně tak herci - zejména skvělí byl Dominique Pinon. :) Hodně silné 4*. :)