Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Naprostá klasika. Tomuhle se snad nedá nic vytknout perfektně zpracované, umě působící na emoce,výborné herecké výkony, se šťastným koncem, co dodat ? :) 5 hvězdiček je málo.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Zůstává mi rozum stát nad vašimi komentáři. Pokud by byla jako žánr filmu uvedená komedie, ještě bych se nad tím s úsměvem povznesl, ale tohle ??! Klady jsem hledal jen těžko.. Jako první se dá označit obsazení Venci Nafty vs The Rock, za to jedna hvězdička (+ jejich souboj, kterej mě na chvíli vytrhl z letargie), další půl hvězdička za občasnou vtipnou hlášku a jako dovršení 40% bych asi označil pěkná auta, která se ale ovšem od prvních 2 dílů stejně poněkud omezila. Naopak zápory jsem hledal dost snado : 1. až neuvěřitelně předvídatelnej děj, 2. výsměch všem zákonům fyziky : počínaje skokem do vody a konče !!!ocelovým trezorem narážejícím do stromů a ničící banky!!! , 3. do očí bijící kopírování filmu Dannyho Parťáci (s čímž souvisí opravdu nepovedenej přechod ze závodění po "promyšlenou vykrádačku" .. a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho... Nemá to s původním Rychle a zběsile nic společnýho..