• Sportovní

Joe Strummer (2007)

Výborný dokument o človeku, ktorý robil tento svet znesiteľnejším.

WWE Money in the Bank (2012) (pořad)

Napriek tomu, že dianie v WWE je v posledných týždňoch mimoriadne nudné, na Money in the Bank boli ohlásené zaujímavé zápasy a tak som bol v očakávaní, ako to celé dopadne. Príjemným spestrením každej PPV od WrestleManie sú pre-show zápasy, ktoré majú za úlohu navnadiť diváka na samotnú šou. Zápasu Kingston/Truth vs Hunico/Camacho sa to vcelku podarilo. WHC MITB Ladder Match – tieto zápasy bývajú vždy atraktívne, hlavne keď sa v ringu stretnú pohybovo dober pripravený wrestleri. A to bol aj tento prípad. Bol to výborný zápas na úvod s množstvom zaujímavých momentov. Pozitívne hodnotím aj Zigglerovo víťazstvo, ktorý si to určite zaslúži. Hodnotenie: 7/10. Sheamus vs Alberto Del Rio – zápas o svetový titul bol pre mňa sklamaním. Nešlo vyslovene o zlý mač, ale na druhej strane to bol úplne všedný, ničím zaujímavý zápas. Great White a.k.a. Superman si pripísal ďalšie víťazstvo a obhájil titul. 5,5/10. Primo/Epico vs Young/O´Neill – tag tímová divízia v WWE začína konečne naberať ten správny smer. Zápas bol príjemným oživením, no nič zásadne nepriniesol. Azda iba predznamenal budúci spor o tag tímové tituly. Hodnotenie. 6/10. CM Punk vs Daniel Bryan – zápas o titul WWE mal byť jasným main eventom celej šou. Išlo v ňom o najvyšší titul, stretli sa dvaja skvelí wrestleri, navyše zápas mal ako jediný vybudované určité pozadie. Lenže v WWE už dávno neplatí, že to najlepšie ide nakoniec, v WWE platí, že nakoniec ide vždy Cena. Sklamaní som bol aj faktu, že šlo o No DQ match, čo zápasu uškodilo. Punk a Bryan sú skvelí wrestleri a ideálne by bolo ak by to bol klasický singlový zápas. Účasť AJ ako rozhodcu zostala bez pointy a bez pointy bolo aj celé jej správanie v posledných týždňoch. Veľká škoda, čakal som, že tento zápas atakuje ****, no nestalo sa tak. Pre mňa osobne mierne sklamanie, aj keď jasne najlepší zápas na MITB. Hodnotenie: 8.5/10. Ryback vs Hawkins/Reks – po zápase o titul WWE to išlo už len z kopca. Tieto Rybackove squash zápasy nepochopím, na platenej akcii nemajú čo robiť. Myslím, že už stačilo. Hodnotenie: 2/10. Divas tag team match - ďalší absolútne zbytočný, slabý a veľmi ľahko zabudnuteľný zápas. Hodnotenie: 1/10. WWE MITB Ladder Match – o tento zápas som mal obavy, keďže zloženie bolo také, aké bolo. Dobrým krokom bolo zaradenie Miza, ale jasnou hviezdou zápasu bol Jericho. Víťazstvo Johna Cenu bolo očakávané, veď v boji o titul už nebol takmer rok. Jeho cesta za 11. titulom WWE sa môže začať. Deti sú spokojné, skutoční fanúšikovia wrestlingu sú nútení strčiť si prsty do úst. Vrátim sa k Jerichovi. Jeho návrat do spoločnosti bol mimoriadne propagovaný, no zatiaľ je to jeden veľký fail. Nemám na mysli jeho výkony v ringu, ale fakt, že prehral všetkých šesť zápasov na PPV. Pre mňa niečo nepochopiteľné. Hodnotenie: 4.5/10. Tohtoročné MITB sa tomu minuloročnému nemôže vyrovnať. Spokojní som bol so zápasom o titul WWE a s WHC MITB. Zvyšok bol priemer. Cenovo víťazstvo má aj kladné stránky. Titulové zápasy sa vrátia do main eventu a môžeme očakávať heelturn pre Punka alebo Cenu. Ich spoločný zápas nás čaká možno už pri najbližšej akcii, na augustovom SummerSlame. Celkové hodnotenie: 6/10.

WWE No Way Out (2012) (pořad)

Od Extreme Rules klesá krivka kvality produktu WWE stále nižšie a nižšie. Chýba kreativita, fantázia a niekedy mám pocit, že aj zdravý rozum. Už niekoľko týždňov pred samotnou akciu, keď sa tvoril card na šou bolo jasné, že No Way Out bude jeden veľký prúser, čo sa do veľkej miery aj potvrdilo. Sheamus vs. Dolph Ziggler – po tom, čo sa zranil Alberto Del Rio dostal svoju veľkú šancu zabojovať o svetový titul Dolph Ziggler, ktorý patrí k najtalentovanejším wrestlerom v spoločnosti. Svojej šance sa chopil dôstojne a udával tempo zápasu. Treba však pochváliť aj Sheamusa, ktorý zaznamenal v posledných mesiacoch veľký výkonnostný progres. Hodnotenie: 7/10. Santino Marella vs. Ricardo Rodriguez – už len myšlienka, že sa v ringu stretnú dvaja krčmoví zabávači v zápase, kde bude nutné vyzliecť súpera takmer donaha naháňala wrestlingovým fanúšikom strach. A ten bol opodstatnený. Skandovanie „boring, boring“ hovorí za všetko. Hodnotenie: 0,5/10. Christian vs Cody Rhodes – dvaja kvalitní zápasníci si v ringu očividne sedia, chémia medzi nimi funguje. Ich zápas patril k tomu najlepšiemu, čo sme na NWO mohli vidieť. Hodnotenie: 6/10. 4-Four Way Tag Team Match – zápas, ktorý nebol pôvodne v pláne bol príjemným oživením. V ringu sa stretli štyri talentované tag tímy a ukázali, že ak dostanú dostatočný priestor na obrazovke, tag tímové divízia môže napredovať. Hodnotenie: 6,5/10. Layla vs Beth Phoenix – v zápase o Divas title sa stretli aj na Over the Limit. Vtedy to bol na pomery WWE veľmi vydarený ženský zápas. Repete sa ale nepodarilo. Veľmi, veľmi zlé. Hodnotenie: 2/10. CM Punk vs Kane vs Daniel Bryan – do boja o WWE titul bol k Punkovi a Bryanovi pridaný Kane. Zaujímavé bolo sledovať AJ, ktorá odvádza v poslednej dobe skvelú prácu. Zápas to bol dobrý, aj keď mač z Over the Limit to zďaleka nemalo. Big Show vs John Cena – pred každou PPV je jasné, že v main evente bude Cena, otázka je kto k nemu. Na NWO to bol Big Show. Do sporu boli zapojený aj John Laurinaitis a Vince McMahon. Z oceľovej klietky sa podarilo uniknúť Cenovi, ktorý tak mohol sláviť ďalšie svoje víťazstvo. Pre mňa bol jediným zaujímavým momentom tohto zápasu Vince a jeho známa veta YOU ARE FIRED!, ktorou zbavil Laurinaitisa funkcie GM RAW s SmackDownu. Hodnotenie: 3,5/10. WWE sa nachádza v akejsi agónia, ktorá (pevne verím) znamená len ticho pred búrkou. Očakáva sa, že spor Triple H-a s Brockom Lesnarom by mohol byť udalosťou leta a my budeme znovu môcť sledovať WWE so zatajeným dychom. Všetci wrestlingoví fanúšikovia tomu veria. Otázka je dokedy. Celkové Hodnotenie: 5/10.

WWE Over the Limit (2012) (pořad)

Prvé dva ročníky Over the Limit sa príliš nevydarili, takže očakávania neboli príliš veľké. WWE sa osvedčili tzv. pre-show zápasy a tak jeden zaradila aj na túto PPV. Kane vs. Ryder – nie som fanúšikom štýlu, aký títo dvaja predvádzajú. Ako „predjedlo“ však tento zápas poslúžil, potešilo ma Kaneovo víťazstvo. Hodnotenie: 5,5/10. Battle Royal – prekvapením bolo zaradenie 20-členného zápasu, ktorého víťaz mal právo na titulový zápas o IC alebo US title. Do ringu sa konečne vrátil Christian, ktorý napokon zápas vyhral. Počas 13-tich minút sme videli dostatok akcie v ringu, takže battle royal svoj účel splnil. Hodnotenie: 7/10. Kingston/Truth vs Ziggler/Swagger – jeden z najkvalitnejších tag tímových zápasov v WWE za posledné obdobie. Narazili na seba dva atraktívne štýly. Na jednej strane skvelí akrobati, na strane druhej výborní technici. Hodnotenie: 8/10. Layla vs Beth – latka bola nastavená vysoko a tento zápas ju výrazne nepodliezol. Samozrejme, s ohľadom na kvalitu akú predstavujú divas v WWE. Hodnotenie: 6/10. Fatal 4-Way – v zápase o svetový titul si to rozdali Jericho, Del Rio a dvaja supermani – Orton a Sheamus. Mač začal veľmi opatrne, ale postupne začal gradovať. Záverečná sekvencia plná atraktívnych finisherov bola len čerešničkou na torte. Škoda len toho víťaza. Hodnotenie: 8,5/10. Clay vs Miz – Funkasaurusovi asi nikdy neprídem nachuť, jeho gimmick mi je proti srsti. Veľa wrestlingu sme v tomto zápase nevideli, chudák Miz bol znovu zosmiešnený. Hodnotenie: 3/10. Christian vs Rhodes – Christian sa rozhodol bojovať o IC titul a to hneď v ten istý večer, ako získal právo na tento zápas. S Codym si očividne sadli, obaja patria k tomu najlepšiemu, čo môže WWE dnes ponúknuť. Zápas mal jedinú chybu, bol príliš krátky. Hodnotenie: 7/10. Punk vs Bryan – úradujúci šampión WWE mal na Wrestlemanii a Extreme Rules parádne zápasy proti Jerichovi, ale toto bol ešte vyšší level. Dvaja borci, ktorí začínali na nezávislej scéne v ROH sa ocitli na streche wrestlingového sveta. Predviedli neskutočný zápas, ktorý jednoducho treba vidieť. Snáď nám WWE ponúkne aj odvetu. Hodnotenie: 10/10. Ryback vs Camacho – absolútne zbytočné. Hodnotenie: 1,5/10. Cena vs Laurinaitis – najhorší main event za posledné roky. Toto jednoducho nebol wrestling, ale iba prostoduchá „zábava“, na ktorej sa asi bavili len Amíci. Jediné pozitívum bol heel turn Big Showa. Hodnotenie: 0/10. Over the Limit ostalo verné svojmu názvu. V niektorých chvíľach to bola jazda zakázanou rýchlosťou, pri ktorej sa tajil dych. A potom prišli chvíle, keď sa divák zobudil z krásneho sna do nočnej mory. Celkové hodnotenie: 7,5/10.

La Grande Storia Della Juventus (2008) (seriál)

Skvelý dokument mapujúci históriu slávneho talianskeho futbalového klubu. Detailne popisuje najdôležitejšie momenty klubových dejín, zameriava sa aj na najväčšie osobnosti. Vrelo odporúčam každému fanúšikovi "starej dámy". Juve, storia di un grande amore...

WWE Extreme Rules (2012) (pořad)

Ak som mal po WrestleManii zmiešané pocity, po Extreme Rules som bol príjemne prekvapený. WWE pripravila šou, ktorá miestami vyrážala dych a hlavné ťaháky boli skutočne plné extrémnych momentov. Randy Orton vs. Kane – šlo o ich tretí vzájomný zápas, ktorým mal vyvrcholiť spor trvajúci už niekoľko týždňov. Zápas sa rozbiehal pomaly, no postupne gradoval a bol dôstojným otvorením šou. Zbytočný bol ale moment, keď sa do zápasu zapojil Zack Ryder. Hodnotenie: 7,5/10. Brodus Clay vs. Dolph Ziggler – „Funkasaurus“ dostal konečne zápas, ktorý trval viac ako dve minúty, napriek tomu ma to nebavilo. Jeho gimmick je mi proti srsti a nikdy asi nebudem jeho fanúšikom. A Ziggler by si určite zaslúžil trochu iný zápas. Hodnotenie: 3/10. Cody Rhodes vs. Big Show – zápas, ktorý nenadchol, ale ani neurazil. V tables matchi bol favorit Big Show, no po vlastnej chybe sa pripravil o víťazstvo a tým pádom aj o IC title. Dúfam, že Cody dostane konečne feud s wrestlerom sebe rovným. Hodnotenie: 5,5/10. Sheamus vs. Daniel Bryan – bol ultrakrátkom zápas na WrestleManii dostali títo borci konečne dostatok priestoru, aby ukázali čo v nich je. Zápas na dve odpočítania ponúkol pekné momenty wrestlerov s úplne odlišným štýlom. Pozitívom bolo, že z WWE nespravila z Bryana zbabelca a bol to mač ako sa patrí. Víťazstvo Sheamusa a obhajoba titulu sa dali čakať. Hodnotenie: 8/10. Ryback vs. Relic/Hatton – nie je čo hodnotiť. Absolútne zbytočný zápas, ktorý jednoducho nepatrí na PPV. Bod dávam za efektný finisher. Hodnotenie: 1/10. CM Punk vs. Chris Jericho – zápas dvoch najkomplexnejších wrestlerov súčasnosti o titul WWE pred skvelým fanúšikmi v Chicagu. Čakal som wrestlinový orgazmus a ten prišiel. Na WrestleManii ukázali Punk a Jericho skvelý technický zápas, no teraz sa im podarilo to, čo nevyšlo pred mesiacom – ukradnúť šou. Pre mňa bez debaty zápas večera, mimoriadne tvrdý, miestami brutálny. Bavil som sa od začiatku až do konca, jednoducho skvelé. Akurát som veril, že zvíťazí Jericho, ale to nie je až tak podstatné. Hodnotenie: 9,5/10. John Cena vs. Brock Lesnar – návrat Brocka Lesnara do WWE po ôsmich rokoch dopadol dobre. So Cenom predviedli zápas, ktorý bol najbrutálnejší v rámci tejto spoločnosti za posledné roky. Miestami mal človek pocit, že PG-éra je minulosťou. Zároveň sa ukázalo, že aj počas nej sa dá spraviť dobrý a zároveň barbarsky tvrdý zápas. Víťazom sa stal trochu nečakane Cena. Z ringu odišiel s krvavou tvárou, zranenou rukou, no najmä so znovu získaným kreditom. Hodnotenie: 9/10. Najlepšia šou od júlového Money in the Bank. Treba vyzdvihnúť fantastických divákov v Chicagu, ktorí boli, povedané futbalovou terminológiou, dvanástym hráčom. Vytvorili výbornú atmosféru a ku cti im slúži aj fakt, že neskandovali to, čo si praje WWE, ale to čo sami chceli. Celkové hodnotenie: 9/10.

WrestleMania XXVIII (2012) (pořad)

Ešte nikdy nebol main event WrestleManie ohlásený rok pred konaním sa samotnej šou. Aj z tohto dôvodu bolo 28. vydanie tejto jedinečnej akcie mimoriadne očakávané. Ale poďme po poriadku. Šou otvoril zápas o svetový titul medzi Sheamusom a obhajcom Danielom Bryanom. 70 tisíc divákov na Sun Life Stadium v Miami ostalo v šoku po tom, čo zápas skončil po 18-tich sekundách. Sheamus sa stal novým šampiónom a Bryan odchádzal z ringu zahanbený. Príjemne ma prekvapil zápas medzi Kaneom a Randym Ortonom, ktorý mal pomerne prekvapujúceho víťaza v podobe „červeného monštra“. Zvedavý som bol aj na zápas Cody Rhodes vs. Big Show o IC title. Zápas dvoch rozdielnych hmotnostných kategórií priniesol víťazstvo Big Showa, ktorý sa po predchádzajúcich nevydarených vystúpeniach na WrestleManii konečne dočkal svojho „veľkého momentu.“ Tradične sa na WM objavila aj celebrita – herečka a moderátorka Maria Menounos, ktorá spoločne s Kelly Kelly porazila v tag tímovom zápase duo Beth Phoenix & Eve Torres. Neskutočný náboj a atmosféru mal zápas Triple H vs. Undertaker, ktorý mal byť koncom jednej éry. Šlo o tzv. Hell in a Cell match a pikantnosťou bola účasť Shawna Michaelsa v úlohe rozhodcu. Borci predviedli krásny polhodinový zápas a Undertaker vylepšil svoju bilanciu na WM na 20-0. Dojímavým momentom bolo záverečné objatie všetkých troch legiend. Po tag tímovom zápase dvanástich mužov prišla lahôdka a zápas, na ktorý som sa ja osobne tešil najviac. CM Punk a Chris Jericho si to rozdali o titul WWE a zároveň o titul „Best in the World“. Krásny zápas, ktorý bol ukážkou toho najlepšieho technického wrestlingu priniesol Punkovu obhajobu titulu. Zlatým klincom bol dlho očakávaný zápas John Cena vs. The Rock. Dve ikony, dva symboly svojej generácie. Bol to pekný zápas, ktorý trval vyše polhodinu. Cena mal zjavne navrch, aj preto ma prekvapilo a do istej miery aj sklamalo víťazstvo The Rocka. WrestleMania 28 sa vydarila, celkové hodnotenie šou: 8,5/10.

WrestleMania IV (1988) (pořad)

Aj pri tomto ročníku WrestleManie chcela WWE prísť s niečím novým. Hlavným ťahákom celej šou bol turnaj o titul šampióna WWE. Po roku na seba znovu narazili Hulk Hogan a André the Giant. Zápas sa skončil dvojitou diskvalifikáciou. Do finále napokon postúpili Randy Savage a Ted DiBiase, ktorý obstarali záverečný zápas večera.

WrestleMania III (1987) (pořad)

Po diváckom úspechu prvých dvoch ročníkov, sa rozhodla WWE zorganizovať WrestleManiu III na štadióne v Pontiacu, kde sa prišlo pozrieť vyše 90-tisíc divákov. V tej dobe to bol rekord na akcii organizovanej pod otvorenou strechou. Čo sa týka úrovne zápasov, v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom to bolo o poznanie lepšie. Do histórie sa zapísali najmä dva zápasy. Skvelý wrestling predviedli Ricky Steamboat a Randy Savage v zápase o Interkontinentálny titul. Podľa môjho názoru to bol jeden z najlepších zápasov 80-tych rokov. V hlavnom ťaháku sme mohli vidieť ďalšie víťazstvo Hulka Hogana, ktorý porazil André The Gianta. Pamätným ostal najmä Hulkov bodyslam, keď dokázal zodvihnúť vyše dva metráky vážiaceho súpera.

WrestleMania II (1986) (pořad)

Druhý ročník WrestleManie je vo všeobecnosti považovaný za jeden z tých slabších. WWE pre mňa nepochopiteľne organizovala túto veľkolepú akciu hneď na troch miestach - v New Yorku, Chicagu a Los Angeles. Aj tentokrát sa na Manii predstavil Mr. T, ktorý v boxerskom západe zdolal Roddyho Pipera. Neporaziteľný Hulk Hogan v main evente celej šou porazil King Kong Bundyho v zápase v oceľovej klietke.