World Trigger (2014) (seriál)

Viděl jsem 45 dílů a musím říct, že kvalita tohohle seriálu s počtem dílů hodně stoupá. Kdo vydrží do velké invaze, nebude litovat. Souboje jsou napínavější, logičtější a způsob, jakým je postavy analyzují a probírají je, je velmi podobný Hunter x Hunter (kdo to někdy viděl, pochopí, jaká je to chvála). Celý systém různých typů Triggerů je velmi zajímavý, a celý seriál na mě působí silným dojmem taktické hry, což já hodně můžu. Co bych naopak vytknul, je zbytečně velký prostor, které toto anime dává méně zajímavým a nedůležitým postavám.

Já a robot (2013) (seriál)

Zdá se, že lidé od FOX mají jakési úchylné potěšení z rušení nadějných sci-fi seriálů. Tento počin mě zaujal především dokonalostí triků, u seriálu dosud neviděnou, a vcelku dost originálními vychytávkami z nedaleké budoucnosti.

Méďa 2 (2015)

Dvojka je oproti jedničce o dost více nevyvážená a první půlhodinu jsem si myslel že jí dám tak 3 hvězdičky z lítosti, nicméně co ztrácí pokračování Teda na konstantnosti děje, kterou měla jednička, to si vynahrazuje humornými scénkami v průběhu celého filmu. Výsledkem je nakonec pokračování, které není nutně lepší než jednička, ale jeho zápletka je dostatečně jiná na to, aby se nejednalo o přehrávání pořád toho stejného a která místy způsobuje záchvaty neočekávané smíchu. Rozhodně stojí za podívání.

Kapitán Phillips (2013)

Hanksovi prostě člověk musí věřit naprosto vše, závěrečná scéna patří k jeho nejlepším výkonům a právě ona povyšuje podle mého film na plných 5*

Jan Hus (2015) (TV film)

Co film bohužel sráží dolů, je podle mě podobný problém jako má české století. Kdo se v historii vyzná, najde tam příliš mnoho nesrovnalostí a zkratek, a kdo se o ni naopak příliš nezajímá, ve filmu se lehce ztratí, protože dějová linka předpokládá alespoň základní znalosti (princip přijímání podobojí, univerzália...). Co je přímo otřesné a nedá se odpustit naprosto ničím, je hudba, která je prostě a jednoduše naprosto neuvěřitelně pitomá, asi zaměnili zvukovou stopu filmu Jan Hus se zvukovou stopou nějakého levnějšího akčního filmu, který ve stejné době ve studiu vznikal. Co musím naopak pochválit, je výběr herců, především pak obou králů a Mistra Pálče. Matěj Hádek je vynikající herec a nějakou větší hlavní roli měl dostat už dávno, ale opravdu nevím, jestli to měl být zrovna Hus. I když jej vůbec nehraje špatně, pořád mi přijde tak o 20 let mladší, než by měl být.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Nutno vidět v originále, ne českou zprasenou verzi s podivným názvem. Vcelku lineární a nenáročný děj, jen Vetchého postava (přijemně) překvapila. Pěkný dětský film.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ani ne tak Mad Max jako spíš Mad Furiousa. Opravdu mi přušlo, že se film otáčí spíše okolo postavy Charlize Theron, ale vůbec to nebylo na škodu. Její postava je zajímavá a hlavně se jedná o první roli drsňačky za mnoho let, která je naprosto uvěřitelná a nepůsobí trapně a nuceně. Abych nepěl ódy jen na Charlize, Tom Hardy byl podle mě pro roli Maxe moc dobrá volba. Přidejme do toho šíleného metalistu s ohnivou kytarou, pouštní duny a zběsilou jízdu a ty dvě hodiny utečou jako voda. Opravdu velmi příjemné překvapení, protože původní filmy podle mě byly neskutečně nudné. I zde by se našly chybičky, ke konci se akční scény začínají trochu opakovat, ale za Charlize rád přidám jednu hvězdu navíc.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers 2 jsou komiksárna se vším všudy. kdokoli by čekal složitější zápletku či emocionální vyspění postav (jak tu mnoho uživatelů naivně očekává), bude trpce zklamán. Whedon ví, co s jednotlivými postavami dělat, aby mezi nimi udžel náboj a konflikty, i zároveň rovněž kladné vztahy. Nic se po prvním veleúspěšném filmu neopkauje, vše si jde po své vlastní linii. Upřímně, opravdu jsem nedoufal že režisér dokáže takto výstižně napodobit atmosféru, která panuje v komiksech. Kdokoli očekává víc než vynikající letní blockbuster bude trpce zklamán ale, a to se omlouvám, ale bohužel je to tak, pro předlohu neznalé se tyto filmy prvoplánově nedělají. (btw Ultron je poněkud jiný než předloha, ale upřímně, o to zábavnější)

Daredevil (2015) (seriál)

Má to své chyby, není to perfektní. Být známkování na csfd od 1 do 10, dal bych 8,5 - 9. takhle ale nemám jinou možnost než jít na plný počet. Akce je parádní, Rkový rating dostatečně využitý a postavy uvěřitelné a věrné své komiksové předloze. Jedná se podle mě o jakýsi předobraz toho, jak by měla "dospělácká" komiksárna vypadat, i ten pánbíčkář tam nějak zapadá. Charlie Cox je ve své roli perfektní, mám ho rád už od Boardwalk empire, i když touhle rolí jsem si u něj nebyl jistý. Vyvrátil ale mé obavy dokonale a je to jasný tahoun seriálu. Závěrečný díl 1. sezóny naprostá paráda, jistá scénka ve mě chtě nechtě evokovala jistou scénku z Kmotra. Vřele doporučuji všem fanouškům méně "světlých" a více "realistických" komiksových adaptací. Velice rovněž oceňuji snahu nepředkládat věci černobíle, dělit strany na dobro a zlo. Nevyjde to sice najevo až do úplně posledního dílu, ale i tato snaha se vcelku povedla.

Operace Daybreak (1975)

Musím říct, že jsem to čekal mnohem horší. Amerikanismy a nepřesnosti tam jsou, ale tvůrci změnily především méně postatné detaily, takže se to dá snést a asi se tomu vyhnout ani nedalo. Celkově to ale působí dost dobře a ostudu to čechům rozhodně nedělá. Mimochodem, na IMDb to má celkem slušné hodnocení a vcelku velmi pozitivní recenze :)