Princ a pruďas (2011)

Tenhle film měl určitě navíc, ale totálně ho pohřbili slovníkem (nevzpomínám si na 5 minut kde by neřekli nějakou variaci na slovo f...k), který u těchto typů filmů většinou nevadí, protože potom následuje nějaká vtipná situace, ale tady je člověku ve většině případů spíš do pláče než do smíchu. Také herci tenhle film asi brali jenom jako nějaký melouch, protože jsou absolutně nepřesvědčiví. U filmu s označením komedie bych se chtěl zasmát víckrát než 3krát za 100 minut. Není to úplná katastrofa, ale podruhé už to opravdu vidět nemusím.

Na doraz (2010)

Když jsem si přečetl obsah, nic moc převratného jsem od téhle komedie nečekal. Tak nějak bez většího zájmu jsem to pustil, a až asi po půl hodině jsem si uvědomil, že se směju jako blázen. Nejpřekvapivější na celém filmu asi je, že drtivou většinu fórků nebo situací člověk už viděl někde jinde. Jenže do tohohle filmu nejsou uměle zasazené, nepůsobí trapně nebo ohraně, naopak smějate se, jako byste takovou scénku viděli prvně. Od nacvičování herecké improvizace na odpočívadle přes výslech na mexických hranicích až po neúmyslné postřelení jsem se skvěle bavil, dokonce jsem si na konci říkal že bych to klidně vydržel i delší, a to se mi u komedií stává málo kdy, v dnešní době prakticky vůbec. Z obou hlavních představitelů se podle mě víc předvedl Downey, ale Zach ho dohání tím, jak vytváří bláznivé situace. A tak musím filmu, na nějž jsem se šel podívat s jasným úmyslem dát mu 3 hvězdičky, udělit plný počet.

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Perverzní, nechutný seriál, plný absurdních až pitomých scén, přesto neuvěřitelně zábavný, a to navzdory (nebo možná i částečně kvůli) poměrně jednoduché animaci.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

U tohohle filmu jsem prostě jenom koukal, úplně mě šokovalo, jak mě takováhle ulítlá kravina může takhle bavit, ale podle hodnocení vidím, že jsem nebyl sám. Tohle se ani nedá popsat, to se prostě musí vidět. Ale dokážu docela dobře pochopit lidi, kterým se to nelíbí, protože na tenhle typ filmu člověk musí mít povahu.

Lidice (2011)

Najdou se lidi, kteří filmu vytýkají přílišnou nostalgičnost, tlak na emoce, nepropracovanost postav a děje. Možná si pořádně nepřečetli popis filmu-drama/válečný/HISTORICKÝ. Toto dílo má popsat opravdovou událost, podloženou výpověďmi očitých svědků. A to se mu povedlo opravdu skvěle. K hercům nemám výhrady, k dialogům také ne. Jediné, za co bych se být režisérem styděl, je stvárnění atentátu na Heydricha. Nicméně, každému kdo zná historii musí být hned jasné, že nepůjde o film z 2. světové ala Zachraňte vojína Ryana. Jde tu prostě o to, přiblížit lidem, jak se tehdy ti lidé cítili, co prožívali a jak se s tím vypořádali.Nebude se tu každých 5 minut střílet a každých 10 minut nevyletí do vzduchu tank, dům, nebo cokoliv dalšího. K přesvědčivým výkonům herců připočítejte ještě velmi emotivní hudbu, a i po té jedné opravdu nepovedené scéně musím dát plný počet hvězd.

Hooligans (2005)

Člověk si řekne: Elijah Wood jako člen Hooligans? Ten film za moc stát teda asi fakt nebude. Kvůli tomu se tomuhle filmu asi vyhýbalo spousta lidí, včetně mě. 6 let jsem se nekouknul na film, který je v daném tématu jsně na špičce. Prostší dialogy nevadí, naopak jsou tu spíš očekávané. Nechybí tu vlasně nic-hlavní zápletka je chlastání, skandování a rvačky, jak to má ve filmech o ortodoxních fanoušcích být a je zde i vedlejší zápletka studenta Harwardu, který až u nich pochopí, co to znamená žít naplno. To je ale to, co mě na tomhle filmu nejvíc bavilo a nejvíc vadilo zároveň, protože no tak-kluk z Harwardu zapadne mezi fanoušky Westham United? Kdyby tam Wooda dali z jiného prostředí, přišlo by mi to ještě lepší. I tak si ale tenhle film zaslouží 4 hvězdy.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Nejlepší seriál svého druhu. Knižní předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí sedmi dílů první série o tom začínám vážně uvažovat. GOT člověka vtáhne do děje a nepustí ho až do závěrečných titulků. Sean Bean opět ukazuje, která role se na něj hodí nejlíp a Jason Momoa jako barbar je bez chyby. Seriál dokonale vystihuje věta pronesená v sedmém díle: "When you play the game of thrones, you win, or you die"