• Fantasy

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

A já se prostě tomu neubráním. Tenhle seriál je zde strašně podhodnocen. Uznávám, že první epizody byly celkem obyčejné, ale s postupem času dostáváme poměrně temný a neskutečně zábavný příběh o dospívání, který časem jen a jen zraje. A když se na něj po těch letech koukám znova, je to prostě pořád stejná zábava (nehledě na revolučnost v mnoha ohledech).

Kingsman: Tajná služba (2014)

Nářez. No prostě je to nářez. Jediná chyba tohoto výborného filmu, je jeho délka, respektive krátkost, protože u tohohle filmu bych klidně o půl hodinky déle vydržel. V kladech mohu vyjmenovat mnoho věcí, ale řeknu jen jednu - scéna v kostele!

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Po zhlédnutí této žumpy jsem musel přehodnotit svůj postoj ke stařičkému GamePage, jelikož zhruba 3 minuty tohoto pořadu hravě strčí do kapsy 100 % scének právě z GamePage. Ne, takhle opravdu ne! Myslel sem si, že česká televizní produkce více klesnout nemůže, ale ono ejhle.

Kód Enigmy (2014)

Další "oscarovka" tento rok a opět je to nečekaně připo**** drama/životopis. Musí se na začátek však říct, že se nejedná o prvoplánovou dojímačku, jako byl Lincoln nebo 12 let v řetězech, nicméně je to pořád to samé. Benedictovi snad poprvé v jeho kariéře nebudete roli věřit. Ostatní herecké obsazení hraje svůj standard a film vás ničím nepřekvapí, což je zapříčiněno tím, že je to podle reálných událostí. Na druhou stranu snímek rychle utíkal a po řemeslné stránce je dobře zvládnutý. Film byl na téma, které mě hodně zajímá. Takže kvůli tomu 4 hvězdičky (i když je to jen další oscarová rutina, která kdyby nevznikla nikomu by to nevadilo) a o třídu horší než Nightcrawler.

Slídil (2014)

Donnie Darko hraje Donnie Darka ve filmu bez Donnie Darka. Tento počin stojí a padá na výkonu Gyllenhaala, který tu hraje více drsnějšího Donnieho. Jake je zde bez jakýkoliv výhrad famozní a bez problémů utáhne celý film. Snímek oplývá úžasnou atmosféru, je krásně nasnímán a zajímá vás od začátku do konce. Bohužel jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu všemu chybí ty pověstné "koule".Trochu atypická "oscarovka" od které dostanete přesně to, co čekáte.

Interview (2014)

V podstatě naprosto průměrná komedie s pár velmi vydařenýma gagama (Katty Perry, Take him out) a s výborným nápadem, jehož zpracování však stojí tak na půli cesty. Z této premisy se dalo vytěžit mnohem, ale mnohem víc. a kdo se těšil na odvážný film kritizující SK, ten ať si raději zahraje hru Homefront.

Galavant (2015) (seriál)

Pro mě velmi milé a nečekané překvapení. Viděl jsem zatím jen dva díly, ale zatím super zábava s velmi návykovými popěvky. Celkové hodnocení po první sérii. EDIT: První série dokoukána a jsem velmi spokojen 90%. EDIT2: I druhá série byla obstojná a škoda, že pro nezájem diváků byl seriál zrušen. 80%

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Nikdy jsem o tomto dílku nic neslyšel a tak jsem si ho pustil s tím, že naprosto nevím, do čeho jdu. A ono ejhle, druhý nejlepší animák roku ihned po LEGO Movie. Chytrý humor, dětský humor i trochu toho toaletního humoru, to vše zabaleno do pěkného audio-vizuálu a k tomu jednoduchý a několikrát viděný příběh, který je vlastně jediný větší nedostatek filmu, jinak nemám žádných výtek.

Doom (2005)

A ona to zase taková tragédie není. Samozřejmě film se rozjede až v druhé polovině, ale poté už se jedná o docela slušný sci-fi masakr. Pokus o horor je chabý, ale když přijde na řadu střílení potvor, tak se na to krásně kouká zásluhou velké brutality. A když pak na řadu přijde first-person sekvence, tak se hráč dostane do nebe (popřípadě pekla). Takže vypnout mozek a směle do toho.

Labyrint: Útěk (2014)

Po sérii teen-filmů alá Hunger Games, Twilight a dalších z těchto nekonečných zástupů, přichází konečně film, který má své kvality a nebojí se být v tomto sub-žánru i temnější a drsnější. Samozřejmě dá se zkritizovat konec, který je poměrně otevřený. Na druhou stranu poměrně navnadí, protože divák chce vědět, co bude dál. Jinak se však jedná o zábavný a velmi rychle ubíhající film, který vás neurazí.