Lakomec (1980)

Mé hodnocení bohužel ovlivnil i zvláštní dabing, kdy nepřekonatelného Františka Filipovského nahradil o tolik fádnější Krampol. Ale ani po komediální stránce mi Lakomec nesedl, myslím, že existuje spousta lepších děl, ve kterých můj nejoblíbenější francouzský herec triumfoval. 50 %

Lolita (1962)

Kubrickem zfilmované Nabokovovo veledílo jsem si představoval úplně jinak. Kde je nekorektnost a provokace? Kde je scéna, která by předvedla pana Humberta takového, jaký byl doopravdy, úchylného a posedlého? A proč je konec prozrazen hned po prvních pěti minutách? Režie je dobrá, ale Stanley Kubrick už natočil mnohem lepší filmy. Tohle mě prostě nevzalo.

Marťan (2015)

Dle mého snad nejvíc přeceňovaný režisér současného filmového světa natočil po 8 letech film, který stojí za to. Matt Damon aka Mark Watney je správný sympaťák a s Marsem se (stejně jako režisér) vypořádal po svém, poctivě, zajímavě a poutavě. 80 %

Méďa 2 (2015)

Jednička skvělá, dvojka se už ale veze na slávě předchůdce a ačkoliv hodně lidí namítne, že jde o "to samé", já se většinu času nudil. Mnohem víc, než u jedničky. Přesto je tu těch "starých" božsky ujetých sprostých vtípků dost na to, abyste to dokoukali do konce a ještě se slušně pobavili.

Moderní doba (1936)

Dělňasi pochodující do továrny jako ovce na porážku... :) reakce na velkou krizi ověnčená absurdními gagy a skopičinami Charlieho Chaplina, který za těch 85 minut prakticky nesleze (naštěstí) z plátna. U scény s novým přístrojem na krmení dělníků jsem řval smíchy... a samozřejmě bych chtěl vyzdvihnout překrásnou Paulette Goddard. 80 %

Na dotek (2004)

Vzalo mě to jako už dlouho nic. Tak dobře vypointované drama s vynikajícími hereckými výkony, velmi jemně a pečlivě vybranou hudbou a některými v prvoplánu neskutečně vtipnými scénami se vážně jen tak nevidí. Líbila se mi ta velice tenká hranice mezi humorem a nadsázkou a těžkým dramatem, na které film po většinu stopáže balancoval a leckdy se přes ni přehoupl na jednu (ale spíš na druhou) stranu. Nejsympatičtější mi byl Pan herec Owen v těsným závěsu s vynikající krásnou Natalií, ale je to jen rozstřel preferencí a sympatií, celá herecká čtveřice hraje jak o život. Závěrem... nevím, jak je celá situace vůbec pravděpodobná, nicméně film dobře a neotřele poukazuje na řadu vztahových vymožeností i problémů současnosti a do toho reflektuje řadu špatných lidských vlastností. Rád bych řekl, že pravda a láska vítězí, ale... ani náhodou, přátelé. Možná. 90 %

Nymfomanka, část II. (2013)

Netuším, co napsat. O co Trierovi skutečně jde? To taky netuším. Jsem potěšen neotřelostí a provokací jednotlivých scén nebo mě irituje tempo zpomalené oproti "jedničce"? Trošku od obojího. Proč mělo smysl film vidět? Odpověď je jasná: bradavky Charlotte Gainsbourg. Podívejte se na ně, jsou... zvláštní. Velmi zvláštní. Velmi velmi zvláštní.

Olověná vesta (1987)

Postavu, kterou zde ztvárnil R. Lee Ermey, si budu pamatovat do konce života.