Den Šakala (1973)

Kniha se mi líbila moc, film mě příliš neoslovil. Je zdlouhavý, přitom některé pasáže z knihy jsou vynechány. Poznámka - možná by se mi film více líbil, kdybych nečetl knihu. Pro mě je zde přepis knihy příliš přísný, a psaná forma tohoto díla mi zkrátka vyhovovala víc.

Jméno růže (1986)

Při hodnocení tohoto filmu jsem značně rozpačitý. Nechci tvůrcům zazlívat, že mnohavrstevnost příběhu zmizela, to ostatně asi jinak nešlo.. Zjednodušení na pouhou detektivku by mi tedy až tak nevadilo, ale.. Proč? Proč jsou některé detektivní linie zcela opomenuty, a jiné zásadně změněny? Závěr filmu je překvapivě rychlý, zatímco první hodina a půl plyne zlehka. Nicméně herecké výkony a režie jsou perfektní, to se musí nechat. Kdybych měl hodnotit film samotný, dám 5*. Kvůli znalosti knihy 3*. Výsledkem jsou tedy kompromisní 4* - ale s tím, že kniha a film jednoduše srovnat nejdou.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Určitě slabší jak jednička, po úvodu jsem se už začal obávat, že to bude nuda. Nicméně děj se slušně rozběhne a od scény, kdy spícího Müllera odváží na kufrech, mě to dostalo. Děj sice není bůhvíjaký, ale pro pobavení, jak je to ostatně určené, je to skvělé. 70%

Tichá dohoda (1969)

Přečteno. poté shlédnuto.. Jedním slovem zklamání. Knížka je naprosto brilantní, ta se mi líbila moc. Na film jsem měl velká očekávání, ta bohužel nebyla splněna. Škoda. 3*

Správnej dres (2015) (TV film)

Tak, po zdejších rozporuplných komentářích jsem se rozhodl shlédnout na ivysilani tento film, zejména kvůli hereckému obsazení. No co si budeme vykládat, zápletka ve své naivitě nestojí za mnoho. Herecké výkony také nejsou nijak oslnivé, herci to pojali spíše jako parodii, což ale nechci ani v nejmenším vyčítat, naopak to na filmu cením. Mádlův hokejista je nejspíše docela autentický, Jastraban podává solidní výkon.. A to nejlepší nakonec, Táňa <3. Sice je její herecký výkon silně podprůměrný, ale vše vynahrazuje jinak.. Ach, snad se objeví i v dalších filmech. Příjemná vánoční komedie, bavil jsem se, objektivně to sice úplně není, ale subjektivně musím vzhledem k okolnostem (a Táně <3) - 70% aka 3*

Ve stínu (2012)

Ten děj je prostě moc pomaleeej.. Vydržel jsem tedy celý film, ale pak už to byla nuda, nuda a nuda. Režie je sice skvělá, herci také dobří, ale scénař dle mého výrazně zaostává, škoda.

Spectre (2015)

Film na který jsem se neskutečně těšil, prostě legendární sága, že jo. I když hodně fans Skyfall kritizuje, mně se fakt líbil, a doufal jsem, že toto naváže. Podle trailerů to tak vypadalo, ale v kině.. WTF?! Jasně že tam jsou dobrý scény, ale příběh.. Blofeld je zpět, WTF2?! I když mám rád Craiga i Mendese, nevadilo mi že Skyfall není tradiční Bond, tak tohle.. Takový průměrný film, škoda. U 007 filmů jsem dal asi všude aspoň 4*, ale tady to prostě nejde, ani kvůli mé lásce k JB. 65%

Americký sniper (2014)

Celý film si užívám, akční scény jsou super, je to vážně napínavý.. Na konci rodinná pohoda, jsem rád že vše dobře skončilo, ale prostě závěr mě fakt vzal!! To snad není možný, že realita je tak krutá... Jinak Clint to skvěle zrežíroval jako obvykle, přesně jak si to užiju. Ani vteřinu jsem se nenudil, a to obvykle moc filmy s válečnou tématikou nemusím. Bradley taky mega. I když ne úplně čistých, dávám 5*, protože mě to zvláštním způsobem dojalo.. Moc silnej film.

Gran Torino (2008)

Tak tohle je naprosto epickej film. I když jsem před tím moc filmů od Clinta neznal, tohle mě prostě uchvátilo. Děj příjemně plyne a proměna Clintova charakteru je skvělá. Ta postava mě fakt baví, vtípky házel neskutečný. Konec mě docela dojmul (což se moc nestává), ale závěť mě vzápětí opět rozsekala. Dávám 100%, není podle mě co vytknout.

Kruh (2002)

Tenhle film je neskutečná nálož. Přestože u většiny hororů se pouze pobavím, tady mě atmosféra naprosto pohltila. Rychlé změny záběrů, tmavé scény.. Necítil jsem se zrovna příjemně. Jeden z nejlepších hororů, kde jsem se opravdu bál. 90%