Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Úplně si dokážu představit jak zmatené muselo být natáčení, pro herce. "Musíš se dívat víc nahoru, protože proti tobě stojí nějakej zlobr" ×× "Aha. Takže nějak takhle jo ? Protože Já tady nemám jak vidět kde přesně stojí" ×× "Ne. musíš víc máchat mečem, protože s ním bojuješ" ×× "Z jakým mečem ? Já žádný nemám ! A pořád jste mi neřekl kam přesně mám otáčet hlavu !" ×× "Ten meč tam doděláme digitálně, Ty jen víc máchej tím klackem co máš v ruce" ×× "Aha. Takže tam doděláte všechno až potom" ×× "Jo" ×× "Toho obra taky ?" ×× "Jo, toho taky, stejně jako ten zbytek. A teď budeš házet kameny tam do toho rohu"×× "Zase jenom jako ?" ×× "Jo. A teď se přesuneme sem, a budeme sebou házet sem a tam, protože jako padáte ze skály" :: "Teď budete utíkat z leva do prava a tady se zastavíte protože je před váma brána" ×× "Pane režisér, když je všechno dělaný před zeleným pozadím, tak proč jsme se musely trmácet z USA na Nový Zéland ?" ×× "Přeobsaďte toho debila co mi do to furt kecá !!!" Tolik CGI, jako v jedné půlhodině Hobita, snad nebylo ani ve všech 3 dílech Pána prstenů dohromady. Sakra velké zklamání. Poznámka : na to že má být příběh v podstatě o putování hobita jménem Bilbo, se tento v ději vyskytuje jen velmi málo. Třeba takový Frodo, neslezl z plátna skoro vůbec a to není trilogie Pán prstenů vyloženě jen o něm.