Poznáš, až to přijde? (2010)

Každý zvrat (nadneseně řečeno) se neodehraje dvakrát, ale asi osmkrát, spousta vedlejších informací o hrdinech není ani křoví, je zcela zbytečná, a celkově se obtěžuju psát komentář jen proto, že mi asi dva momenty napověděly, kolik potenciálu tady bylo zmařeno - což je mi líto - a že přes tragický výsledek se někdo o ten film opravdu snažil.

Sedmý syn (2014)

Jedna hvězdička za Johna Sněha a druhá za hezké exteriéry. A to ještě předstírám, že John Snow nebo exteriéry můžou byť jen částečně kompenzovat fakt, že tenhle film je slabý odvar na Season of the Witch (2011, katastrofa samo o sobě) a cílová skupina je omezena do 14ti let. Plastikovost všeho vizuálního a stereotypnost a prázdnost všeho mluveného týrala moje smysly.

Bulvár (2014) odpad!

Vůbec nepochybuji, že se najdou cinefilní masochisté, kteří se na tohle podívají do konce a ještě to budou nazývat vymazlenou žánrovkou oslavující již mrtvého velikána. Ale pro kohokoli při smyslech kdo neběhá s veverčími zombiemi... ruce pryč!! Chraňte si svůj svět, protože tohle je naprostý nesmysl.

Divergence (2014)

Soundtrack *****, Uvěřitelnost sci-fi světa *. Záčátek by se měl jmenovat "Muzikál ze střední školy". Co mě zaskočilo byl fakt, že se to postupem času zlepšilo. Pravďepodobně vlivem herců se některé tragikomické scény zdály přirozené až city-bouřící. Obecně můžu říct, že začátek otřes ale postupem času se to zlepšovalo. Takže radím trpělivost.

Total Recall (2012)

Jsem fanouškem „Guvernátora“ a mám moc rád původní a originální Total Recall. Naneštěstí z původního filmu zbyla pouze „tři prsa“ a myšlenka implantování vzpomínek. A to je mi málo. Hlavní hrdina v jiných filmech docela ucházející, tentokrát to ode mě musí schytat. Nakolik za to, že mi pokazil můj oblíbený film (nepokazí vám taky nový „remake“ ten původní film?) a nakolik za to, že ten film nebyl úplně „pecka“ (kromě hlavní hrdinky, jsem s hlavním hrdinou neměl zcela nic společného...) je už diskutabilní. Že jsou některé části trochu moc počítačové a zajímavé některé efekty mi rozhodně emoce a přilnutí k hlavnímu hrdinovi nenahradí. BTW Kdo ještě si vzpomněl na film „Já, robot“?

Fighter (2010)

Jste fanoušci Rockyho? Já celkem býval. A taky bývaly časy, kdy jsem si dělal srandu z Marka Wahlberga. Ty časy jsou pryč. Tenhle film je vážne hodně dobrý! Není to čistokrevný „sportovní flm“, člověk musí překousnout hodně „sociálna“ v podobě boxerovy rodiny a „zázemí“, ale možná proto si potom dokážeme „finální vítěžství“ vychutnat o to více – navzdory všem těm podivným existencím co se ve filmu mihly, přeci jen „vyhrál“. Poté co jsem slyšel, že film dostal nějaké Oskary, dlouho jsem se mu vyhýbal (často nesouhlasím s nominacemi natož vítězi), ale tentokrát to byly moje předsudky, co mě málem připravily o skvělý film.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ano. Už pátý díl. Někteří by řekli, že téma muselo notně vyčpět. Pro mě možná film měl mírně odlišné kouzlo v kombinací s Elite Squad (film Elitní jednotka, o BOPE – brazilské speciální policejně/ vojenské jednotce) a samozřejmě proto, že hezká auta, nadhled (tolerance některých „vtipnějších a těžko uvěřitelných momentů“) a Vin Diesel pro mě stále „fungují“. Na 5 hvězd to není, ale jen proto, že bych to nemohl udělat filmům, kterým jsem udělil 5 hvězd. Ale 4 hvězdy jsou to pro mě hezké. Máte rádi Rio, Vina nebo hezký auta? Pak je to film pro vás.

Nedotknutelní (2011)

Mám se zdravotně postiženými osobní zkušenost. Většinou je to dost smutné. Tenhle film je ale navzdory zdravotnímu postižení v hlavní roli veselý až k popukání, optimistický, úsměvný a inspirativní. Úžasné co člověk dokáže natočit za veselý film na smutné téma. Mohu doporučit všem! Pokud snad ale jste zdravotně postižení v českých zemích, budete muset zkousnout, že veselý film to je jen pokud jste postižený a zárověn multi-(euro)-milionář. Pro normální lidi, kteří bojují s životem denodenně, film tak pozitivní vyznění mít nemusí. Jak nejsem fanouškem francouzských filmů, tenhle musím vychválit do nebes.

Best Laid Plans (2012)

Některé filmy člověk v nesprávné náladě nedocení. Je také možné, že jsem zoufale nemoderní nebo nechápu umělecký význam tohoto filmu. Je také možné, že člověk musí mít slabost pro absurdně nekompatibilní dějové linie, aby tento film docenil. Nicméně žádná z okolností se nesešla a tento film byl ztrátou času. Prolínáné linie (a dle mého 4 ingredience každého filmu): (1) velmi neúspěšný pouliční zlodějíček v neřešitelné situaci (2) kvůli zlému místnímu šéfovi podsvětí (3) a proto prodávající svého retardovaného kamaráda (4) a zároveň si kupující nepříliš pěknou prostitutku. Výsledek? Hlavní hrdina se kterým bych se neztotožnil ani za všechny peníze ve filmu, zloduch není ztělesněním zla ale jen ubožák, romantika mezi duševně zaostalými vyznívá velmi smutně a závisle na zlovůli okolí stejně jako všechny mezilidské vztahy a kráska filmu není ani kapánek krásná nebo hodna pozornosti stejně jako jí nelze uvěřit, jak se zázračně polepší v poslední scéně. Pardon, zbytečné, pesimistické a neuvěřitelné.