Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly bude prostě kolík až do smrti. Jinak situace a poměrů v Barmě (Myanmaru) by si už civilizovaná "západní" společnost všimnout mohla ... a mohla by ji konečně řešit nejen humanitární pomocí zvrácené juntě psychopatů, ale především vojenskou intervencí.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Cameron Diaz si po jednom opilém večírku vezme Ashtona Kutchera a pak s tím mají oba problém. Ale protože je to americká romantická komedie, tak spolu ti krásní lidé zůstanou ... hm.

Paříži, miluji Tě (2006)

Svou provázaností a různorodostí je Paříž ojedinělým projektem, přičemž v dalších letech by měla prý vzniknout i volná pokračování odehrávající se v New Yorku a Londýně. Ten koncept zní možná triviálně, ale údernost poselství skrytých v pětiminutových celcích zastihne člověka nepřipraveného, stejně jako hravost ostřílených režisérských es. Někteří z nich to berou od podlahy a odkrývají vcelku neomezené možnosti v omezené stopáži. Paříž je jako sen, který se nezdá. Jako motýl, co chce být uloven :-)

10 000 př. n. l. (2008)

V pořádném multikinu fajn zábava na sobotní večer. Na televizní obrazovce, nedej bože na laptopu ... šedivá nuda.

Já, legenda (2007)

Na filmu je kupodivu nejlepší "denní část", kdy se Neville jen prochází prázdným městem a připravuje se na noc. Tyhle scény mají atmosféru a kříží se v nich nehostinná krása (zvířata prohánějící se ulicemi města, slavné newyorské ulice zarostlé vegetací) s melancholií rozkladu. Na diváka se valí obrazy hodné zarámování a pověšení na stěnu pokoje, ve kterém hodláte spáchat sebevraždu. Dokud je Will Smith ve filmu sám, je snímek stoprocentní, dolů to jde ve chvíli, kdy hrdina dostane parťáky a příběh sklouzává do současných klišé ... celkově parádní postkatastrofický film. 4 a 1/2 bodu.

Rocky Balboa (2006)

Vůbec jsem to neočekával, ale opravdu důstojné zakončení.

Uneseni (2006)

Poměrně kvalitní sci-fi horor, jenž pracuje s provařeným tématem, které ale servíruje v originálním balení.

Vlákna (1984) (TV film)

Krystalicky čistá surrealistická hrůza.

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Za Dreams in the Witch House, Cigarette Burns, Fair Haired Child a Imprint, bych hodnotil maximem, jako celek 3 a 1/2.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film se Süskindovou literární předlohou nejde srovnat ani omylem. Tahle věc je prostě a jednoduše nezfilmovatelná. Předem vřele doporučuji přečíst výbornou knihu a až potom vyrazit do kina na film.