Populace 436 (2006)

Zajímavý pohled do mentality amerického venkova ... Podvědomě tušený, přesto však dobře vypointovaný závěr přinutí diváka alespoň k zamyšlení. Zkrátka nic pro patricijské kinosály, dobrá zábava pro plebejská domácí kina :-)

Sám v temnotě (2005)

Neumětel Boll zase tvořil. Jenom mi někdo prosím vysvětlete, co mu ty počítačové hry provedly. Ale především kde na podobné zhovadilosti bere finanční prostředky. Jinak trailer se docela povedl.

V pasti (2005)

Snímek jistě ocení všichni rodiče dospívající mládeže, která neustále dřepí na chatu. Mámo, táto ... vezměte své ratolesti do kina, ať se na vlastní oči přesvědčí, jaké nástrahy na ně Síť může nachystat :-)

Na břehu (2000) (TV film)

Film bez happy end. Drsná, bohužel velmi pravděpodobná vize konce. Docela mě mrzí, že tak dobrou věc produkoval Hallmark.

Zlomené květiny (2005)

Poměrně jednoduchý scénář a oproti Ztraceno v překladu s minimem černého humoru. Nevadí mi to. Bill Murray je kouzelný.

Vrána (1994)

Podle komiksové předlohy nebyl natočen lepší film a obávám se, že Vránu ani do budoucna nemůže nic překonat. Temná, těžká, bolestná atmosféra smutku, beznaděje, lásky, zlosti a myšlenky na pomstu diváka vtáhne, přežvýkne, vyplivne. Skvělá hudba.

Země mrtvých (2005)

Přes všechny nepopíratelné klady, výbornou postapokalyptickou atmosféru, přes klasická společenská zrcadla, přes to všechno jde o nejslabší Romerův film/remake. Chci se mrtváků v první řadě bát, nechci je litovat, netoužím být na "jejich straně" ... a to by mělo zůstat základem žánru. V porovnání se Snyderovým Úsvitem mrtvých, film právě na tomhle hodně ztrácí. Pro spravení chutě jsem se musel podívat na původní Noc oživlých mrtvol.

Někdy v dubnu (2005) (TV film)

Víc filmů jako jsou Někdy v dubnu a Hotel Rwanda. Kdyby byla Rwanda bohatá na ropu a plyn, byla nějak geograficky či politicky zajímavá, západní svět v čele s USA, by situaci řešil okamžitě. Takhle šlo pouze o lidi. Černé, chudé a postradatelné. Celé je to velká obžaloba. Nenávist Hutů k Tutsi zavinil také bílý kolonizátor ...

Pýcha a předsudek (2005)

Naštěstí se nepotvrdilo, čeho jsem se obával. Film se vyhnul sladké americké romantice a příběhu zachoval historickou věrnost, humor a satiru. Jsem spokojen.

Mnichov (2005)

Film na závažné téma, který se ale tak křečovitě snaží ve scénáři udržovat rovnováhu mezi Araby a Židy, až se z toho vyklube rozvláčné ukecané drama s minimem akce a zásadních momentů. Kam se tohle hrabe na takový Amistad.