Barbie (2023)

Gýč a afektovanosť v najčistejšej forme. Nech bola myšlienka akokoľvek vznešená, tak sa to ťažko pozeralo. V USA je takmer všetko prehnané, ale toto bol level 9000. Oceňujem snahu v dobe nevraživosti, hejtu a prevahy negatívnych vplyvov priniesť niečo pozitívne, vznešené, krásne farebné. Akurát, že opäť extrém z opačnej strany. Zhliadol som to najmä kvôli hlavnému osadenstvu a je pravda, že už nemajú 20 ako by sa patrilo, ale aj tak sa hodili do tých cukríkových postáv.

The Gray Man (2022)

Taká Macho-vina s nesmrteľným hlavným hrdinom. Akcia dobrá, Ryana ja môžem, ale nebolo tam nič, čo by dokázalo vytiahnuť túto mlátenicu nad šedý priemer.

Top Gun: Maverick (2022)

Ako stíhačkový fanboy od detstva som sa tešil na pokračovanie. Pred tými 15-20 rokmi na ZŠ by som tomuto filmu dal minimálne 8*. Teraz sa mi veru chvíľami pozastavoval mozog nad naivitou niektorých scén, ale na druhej strane samotná záverečná akcia tie WTF momenty našťastie úplne odstrelila. Jednoduché, predvídateľné, miestami smiešne, ale pritom to malo niečo v sebe (u mňa nie nejakú extra nostalgiu), že to bolo nakoniec až prekvapivo dobré. 4,5/5

Aloha (2015)

Dnešná večera takto: Suroviny kvalitné, recept tradičná klasika s pár obmenami. Výsledok sa dal zjesť, dokonca celá porcia a nebola úplne zla. Akurát som si nepochutnal; od gurmánskeho zážitku to malo ďaleko. Chýbalo tomu dochutenie a preto až na pár lepšie pripečených súst bol výsledok nemastný-neslaný.

Chlast (2020)

Dobrý sluha, zlý pán...

V síti (2020)

Som úplne zhrozený a zvieralo mi hrudník. V spoločnosti sa vie, že existujú podobní zvrátení / chorí čudáci a málokto tomu prikladá váhu. Ale prežiť to takto spolu s babami počas sledovania dokumentu je úplne iný level a keď sa človek ešte skúsi vcítiť do tých nevinných 12-13 ročných obetí, tak fakt že masaker. Súdiť, či je na vine výchova tých 40+ ročných úchylov, alebo bývalý / terajší režim, alebo webové platformy, ktoré to umožňujú, alebo Radičovej vláda nemá zmysel. Zmysel má robiť osvetu (čo tento dokument urobil výborne), aby sa rodičia venovali deťom, aby ich či už rodičia, alebo školy pripravili na takúto, alebo aj iné seriózne nástrahy. Potom by v ideálnom prípade nebolo potrebné chytať podobných predátorov, a museli by sa uspokojiť s leštením si pri legálnom porne.

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Z celeho dokumentu citit (a aj Dan to spomenul), ze tie prekazky, ktore prekonavaju na cestach zacinaju zovsednievat. Oni sa naucili rychlejsie opravovat poruchy, viza / spanie / soferovanie v extremnych podmienkach sa stava rutinou. Takze ak je toto rozlucka, tak naozaj v vhodnom momente. Popravde cela seria dokumentov bola tak akurat. Stihli pobehat cely svet, nebolo to silene, humor prijemny, semtam napatie na okorenenie. Marek s Vojtom zabavali, Radek si len prisiel ponadavat :) Mam pocit, ze ale spracovanie a popis kade idu bolo mierne zanedbane (mozno opat preto, ze v seriali sa to da rozvinut na rozdiel od vycucu do celovecerneho dokumentu). Kamera opat pekna.

Rozprostři křídla (2019)

Pekný nenáročný rodinný film, ktorý ničím neprekvapí, ale príjemne poteší.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Uťahovanie si Shawa s Hobbsom mi prišli ako podarený humor, zato akčné scény klasicky detinské. S F&F to podľa mňa už nemá nič spoločné, ani herecky ani príbehovo ani nijako. Nejaké peniažky film zarobil, niekomu sa to aj páčilo, takže hurá do ďalších dielov ;) Môžno o pár rokov budú moje deti chodiť do kina na diely 20, 21, ...

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

V porovnaní s väčšinou ostatných dielov v koncepte Black Mirror dosť slabé. Jedine posledná tretina sa mi páčila a celkom som sa na tej komédii čo vznikla zabavil. Ak by táto sranda vyšla mimo seriálu a nemal by som nutkanie porovnávať, tak možno aj za 4* by to u mňa bolo.