Poznáš, až to přijde? (2010)

Film má oproti mnohým podobným větší myšlenku, bohužel děj je nedotažený a stopáž je na romantickou komedii úplně strašná. Herci sice podle mě hrají dobře, ale postavy nebyly moc promyšlené. Především Matty mohl být více hloupý a větší prostor mohl dostat i Jack Nicholson. Na druhou stranu docela dobrá oddychovka, a proto hodnotím nadprůměrně.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Z mnoho stran je slyšet, že v porovnání s jedničkou je nový Sherlock horší, s tím ale nemůžu souhlasit. Sherlock "dvojka" je řekl bych více komediálně laděna než první díl (např. scéna s poníkem je úžasná), dostáváme zde i více počítačových triků, což je občas klad, občas zase zápor. Co je na dvojce slabší, tak příběh, který prokáže tu svou logickou genialitu až v úplném závěru filmu. Hodnotím proto stejně jako jedničku, někdy se film vylepšil, někde si zase pohoršil, pocit jsem měl plus mínus stejný.

Pan Nikdo (2009)

Film se snaží být kdovíjak hluboký, ovšem snaží se říct jenom jednu myšlenku (užívejte si života) a přitom nakusuje tolik témat, že jsem až do závěrečných titulků čekal, co ještě chtěl autor říci... To ve mně zanechalo pocit zklamání, protože jsem se ničeho dalšího už nedočkal. Obzvlášť matoucí jsou části z Marsu a ty z budoucnosti tomu také moc nepřidávají. Kdyby se doba vypravěče přenesla raději někam do přítomnosti či blizké budoucnosti a scény z Marsu se vynechaly, film by měl snesitelnější délku a svoje poselství by řekl jasněji. Co se však filmu rozhodně nedá upřít, tak parádní hudební doprovod, a to jak původní melodie, tak použité písničky.