Ali G, Aiii (2000)

Buyakasha, mi niggaz ! Celý vytešený som k tomu sadol a čakal "nářez" v štýle Indahouse. Nedočkal som sa. Je to zostrih Aliho show ktorá má dosť kolísavú úroveň, od vážne vtipných momentov ( interview s riaditeľom FB AaaYe, účasť na pornofestivale, spev I believe I can fly) až po dosť trápne - väčšina vtipov s gruzínskym reportérom. Ak máte radi Aliho štýl humoru určite stojí za zhliadnutie. Big up yourself, Respect.

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Moje prvé stretnutie s Kenshinom. Vynikajúco nakreslené "vážne" anime, plné krvi, mečov, ideálov, hľadania samého seba, relativity dobra a zla a tragickej lásky. Veľmi pekné, trochu mi to pripomína anime sekvenciu v Kill Bill.10/10

Alexander Veliký (2004)

V mojich očiach má Alexander dva veľké klady. Je relatívne historicky presný a má jednu výborne zahranú postavu, ktorou je Olympia Angeliny Jolie, musíte však pominúť ten desný rušivý rruuusskyj prryyyyzvuk. Najväčším problémom Šaňa z Macedónska je to, že nevie čím chce byť, či sondou do Alexandrovho osobného života, suchým dejepisným veľkofilmom, alebo starovekou rezanicou. Pokiaľ by Stone natočil tento príbeh s dôrazom na niektorú z týchto zložiek, asi by hodnotením vyznel lepšie. Takto sa striedajú pasáže bitka, zaľúbené pohľady Hefaistiona (Jared Leto vyzerá pri správnom osvetlení, maske a uhle kamery ako zarastená a zjazvená Avril Lavigne), hádky s matkou a Ptolemaiove preslovy. Akčné sekvencie sú fajn (tomuto filmu vďačím za to, že mi umožnil vidieť využitie kosy na kolesách bojových vozov - to som chcel vedieť už od vtedy ako som prečítal Waltariho Sinuheta), skutočne to museli byť neprehľadné bitky ale načo kua tie červené filtre ? Výprava je úžasná, hlavne s Babylonom sa vyhrali (i keď po tom čo tam spravili Amíci to už tak nikdy vyzerať nebude :-) ) Alexander je o niečo málo lepší než Trója a určite najhorší film Olivera Stonea. P.S. Všetci čo ste kritizovali Hera za komunistický podtext - mám dojem, že Alexandrove preslovy o "oslobodzovaní barbarov, lepšom svete a otroctve" silne pripomínajú prejavy G.W. "Chimpie" Busha.

The Arena (2001) odpad!

Ťažká sračka. Len farebné filtre a pekné prsia film nerobia.

Princezna Mononoke (1997)

Vážení milovníci filmu, vitajte na odovzdávaní cien za najlepší animák všetkých čias. A nominovaní sú : Shrek, Úžasní, MravecZ, Cesta do fantázie a Princezná mononoke. Víťazom je : Princezná Mononoke. Čo na ocenenie víťazi ? Ashitaku : " Rozhodne sme to nečakali, lebo náš film je určený pre rozmýšľajúceho a citlivého diváka, nie je až taký zábavný a je dosť filozofujúci. " San : " No ja to celkom nechápem, veď Fiona, Elastina i Bala sú omnoho krajšie dámy ako ja...i keď kérky sú teraz v móde" " Ďakujeme" ... A čo na to porazení ? Shrek : " No je pravdou že náš príbeh je skôr zábavný, než obsažný... " Fiona : " San je lepšia v bojových umeniach a jazdí na vlku....a ja chcem kérky..." Osol : " Asi som bol PRÍLIŠ otravné malé zviera...." Bob Incredible : " Za svoju rodinu toľko že celkom nevieme či chceme baviť alebo poučiť, hlavne zachraňujeme svet stále dookola. " JackJack "...beeeeee" (vyplazí jazyk, zmení sa na zombie-baby a uhryzne moderátora). MravecZ : "Asi som príliš neurotický aby som dostal nejakú cenu ... načo som sem vlastne chodil, keď na Oscaroch chýbam už pár rokov...." Džihiro : "No môj príbeh je asi na akadémiu veľký úlet, takže sa teším, že cenu má moja staršia sestra." A to je na dnes všetko, víťazom je právom Mononoke, zdá sa, že ľudia v Akadémii pozbierali posledné zvyšky rozumu...10/10

Ran (1985)

Slušných 90%. Má to výborných hercov, kostýmy, výpravu, bojové scény. Nedokážem však povedať, čo mi na tomto filme vadí, viem len, že je to to isté čo mi už vadilo pri Kagemushovi. Možno je to dlhá stopáž, možno príliš jednoznačné postavy (s výnimkou starého vládcu), možno málo takých scén ako Saburova smrť, či dialóg - starec-šašo v ruinách vypáleného hradu. Každopádne Kurosawa vedel čo robí.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Určite veľmi zábavné i keď do polovice som nevedel kde je sever. Výborná hudba, výborne vybratí herci (špeciálne "don" Grga na svojom mechanickom "kresle"). Fakt je, že to mohli trochu prestrihať lebo niektoré scény sú až moc dlhé alebo zbytočné. "Ja som mala PITT -BULL " :-)

Hra na pláč (1992)

Vynikajúci masterpiece pána menom Neil Jordan o problematike IRA . FIlm je jasne delený do dvoch častí z ktorých každá je príbehovo i tematicky trochu iná. Popri výbornom Whitakerovi a Reaovi exceluje pán(i) Jaye Davidson. Jeden z najlepších európskych filmov 90tych rokov.