Nepřítel (2013)

WHAAAAAT?.. Tímto nevěřícným výrazem jsem končil sledování tohoto filmu. Tady si nebudu nic nalhávat, prostě jsem ten film absolutně nepochopil a celou dobu jsem totálně nevěděl, co se tam děje :D Každopádně po přečtení luxusního vysvětlení od uživatelky chezush (které tímto děkuji) u mě film lehce stoupl. Každopádně své hodnocení nezměním, vždy hodnotím podle aktuální nálady, která zavládá hned po filmu. Jo a jen tak mimochodem, u toho konce jsem se málem posral strachy, kam se na to hrabou horory!

300: Vzestup říše (2014)

Po úžasné a dechberoucí "jedničce" je tu příživnická "dvojka" plná neskutečně otravných zpomalovaček a sáhodlouhých proslovů. O kvalitě, barvě a množství krve ani nemluvě. Dohromady se toho tam zas až tak moc neděje a tak nějak nevím, co na to mám říci. Po hodnocení a komentářích některých uživatelů jsem na to byl ale částečně připraven, takže pro mne toto zklamání není neočekávaným. Doufám, že Bohové dopřejí tomuto snímku třetí pokračování, má co napravovat.

Zánik civilizace (2008) (TV film)

Země se bez nás obejde, ale my bez ní nepřežijeme.... Hodně zajímavý a poutavě natočený dokument, který nám poskytne příležitost zjistit, jak nakládáme s "naší" Zemí a za jak dlouho je schopna si s naším působením poradit. Paradoxní je, že nejdéle z lidských výtvorů nevydrží mrakodrapy či technologiemi, nápady a vymoženostmi překypující stavby. Nejdéle budou odolávat pyramidy a Velká čínská zeď. Trvalo nám tisíce a tisíce let, než jsme z planety Země udělali to, čím dnes je, ale přírodě bude trvat jen pár stovek let, než si vše vezme zase zpět. Na závěr bych vyzvedl grafické zpracování, naopak hvězdu dolů dávám za přílišně zaměření na USA a jeho okolí, Evropa je tam jen zřídka. Přeci jenom je vidět, že film byl vytvořen Američany.

Mr Hublot (2013)

K tomuto filmu mne přivedlo především jeho vítězství v Oscarech 2014 v kategorii Nejlepší animovaný krátkometrážní film.

86. Annual Academy Awards (2014) (pořad)

Mé první udílení prestižních cen Americké filmové akademie. Sice s odstupem, ale přeci jen jsem si je užil a těším se na příští rok. Ellen byla perfektní a skvěle bavila. Většina z nás jistě nezapomene na nejvíce re-tweetnutou fotku a nebo donášku pizzy :)

Zlato opuštěného města (2012) (seriál)

Další z řady TV-pořadů, kde se partička nadšenců prohrabává ve starožitnostech a zajímavých věcech. Ghost Town Gold je převážně zaměřen na westernové a kovbojské věcičky a artefakty, což mi ale vůbec nevadí. Vítám také celkem podrobné představení historie města/místa, kam se chlapci chystají, doplněné o autentické a dobové fotografie a ukázky. Trošku mi tam chybí nějaké odbornější posouzení specializovaných persón a finální prodej. Normálně bych asi dal i 4*, ale holt už jsem těchto podobných pořadů viděl tolik, že to víc jak na tři nevytáhnu. Každopádně kdo má tyhle typy pořadů rád, určitě ho GTG nezklame - stejně jako mě.

Oko dravce (2008)

Je celkem zajímavé sledovat tento film až v r.2014. Poté, co jsem se seznámil s hrou Watch Dogs. Tyto dva tituly jsou si v mnoha ohledech podobné a to se mi na filmu líbí a drželo mě u obrazovky. Na to, že má snímek skoro dvě hodiny je tempo celkem svižné a vše odsejpá. Na čtyři to ale nejni.

Super náhradník (2006)

Nemůžu si pomoci a možná to s tím hodnocením přeháním, ale už dlouho jsem se u filmu tak nenasmál (a né jednou). Je to sice klasická převlekovka s lehce prohlédnutelným dějem, zápletkou i koncem, kterých už je na světě dost, ale u téhle jsem se opravdu bavil.

Noc v Roxbury (1998)

Je to sice blbina, ale LEGENDÁRNÍ BLBINA, plná povedených hlášek a především TOP soundtracku, jehož zásluhou ode mě Steve a Doug dostali i tu čtvrtou hvězdu. Celkem se stydím, že jsem tento snímek viděl až teď. What is love? Baby, don't hurt me. Don't hurt me, no more.