Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Strašnej úlet! Ale místy to i celkem funguje. Jednu hvězdu dám za vtipnou čtveřici, která občas vypustí nějakou vtipnou hlášku a druhou dám za hodně povedený soundtrack.

I Am Hardwell (2013)

In december 2010 I was asked to film a local DJ, In october 2013 this DJ became the #1 DJ in the world. Hardwell, #1 DJ za rok 2013. Stačí kousek jeho songu a hned mám úsměv na tváři a začne to semnou šít, stejně jako tento dokument, u kterého jsem také nevydržel bez hnutí ležet v posteli! Záběry z jeho akcí pro mě mají speciální význam, připomínají mi totiž dosavadní nejlepší zážitek mého života, kterým byla návštěva Ultra Music Festivalu ve Splitu v létě roku 2013, kde jsem měl tu čest vidět Hardwella a ostatní hvězdy současné elektronické muziky naživo. Úžasné, nezapomenutelné! Co se týče dokumentu, dozvěděl jsem se mnoho nových věcí jak o Hardwellovi, tak to různých akcích, tours a věcech s tím spojených. Většina lidí ani netuší, že když přiletí letadlem na vystoupení a odehraje si svou hodinku, musí ihned zpátky do letadla, jelikož za dalších pár hodin musí vystupovat třeba na druhém konci světa. Je důležité si uvědomit, že ne vždy vše funguje tak, jak má - ať už se jedná o techniku, zázemí a nebo zdraví a s tím vším se současní DJs musejí potýkat a věru není to nic snadného.

Free to Play (2014)

Herní turnaj s prizepoolem 1.6M $? To už dokáže upoutat mou pozornost, i když absolutně nejsem fanouškem RPG nebo MMORPG her a Dota mi (kromě názvu) absolutně nic neříká. Ale je to úlet, jak třeba berou e-sport v Číně a asijských zemích. Dokument zajímavý, pěkně natočený. Líbí se mi, že dokument vše představí i pro neznalce a online hraní ukáže z mnoha úhlů. Zatvrzení fanoušci jistě nějakou tu hvězdu ještě přidají, u mě za čtyři.

Norman a duchové (2012)

Tyhle animáky, přesněji animace, mi prostě nesedí a nelíbí se mi. Proto hodnotím tak nízko. I když najdou se výjimky jako třeba Koralína nebo Burtonova Nevěsta.

Stalingrad (2013)

Vlastně ani nevím, proč dávám Stalingradu jednu hvězdu a ne odpad. Protože tohle po těch všech úžasných filmech na toto téma (Nepřítel před branami, Brestská pevnost,..) odpad rozhodně je. Nečekejte žádné heroické válečné výkony nebo historicky korektní výjevy. Tohle je prostě digitální romantická prasečina o partičce vojáků, kteří dvě hodiny zevlí v domě, který obsadili. NO TFUJ!

Hlas Česko Slovenska 2 (2014) (pořad)

Oproti té trapnosti na Primě, kde hledají tak leda talenty do hvězdné pěchoty, je Hlas jako nebe a dudy. Co díl, to zajímavý zpěvák nebo zajímavé vystoupení. Porota OK: Na trapnoDavida si zvyknete, Pepa je pohodář, duo DARTA taky ujde, až na tu umělotinu Daru a nováček Majk Spirit příjemně překvapuje. Navíc Leoš taky šel celkem do sebe a každý díl obdivuji jeho cool vohozy. Tady není o čem, tohle je alespoň koukatelné.

Pouliční psanci (2013) (seriál)

Další z řad netradičních reality show, které jsem absolvoval. Tahle je jedna z těch nudnějších, teda alespoň pro mě. Obsahově bych to přirovnal k Need for Speed: Most Wanted, kde chlapi šplhají žebříčkem TOP10 Blacklistu pouličních jezdců v Oklahomě. Závody většinou bývají posledních 5-10minut z celého dílu, zbytek je opět vyplněn nezáživnou vatou.

Herkules (1995) (seriál)

Ten úvodní prolog si pamatuji dodnes! Jako malý jsem to celkem žral a koukal pravidelně :)

The Conspiracy (2012)

Podle mě hodně zdařilý found footage počin, ze kterého originalita a nevšednost přímo čiší. Už sám námět stojí za pozastavení a všechno je tak nějak precizně poskládané dohromady, že v konečném výsledku ani nemám pocit, že bych koukal na film, tak moc mě to vtáhlo . Přišlo mi to jako nějaká reportáž ze zpráv nebo dokument - tak uvěřitelné se to pro mě stalo a především proto dávám tak vysoké hodnocení.

Pěna dní (2013)

Je milé vidět Omara Sy také v nečem jiném, než v Nedotknutelných. V této roli se mi také hodně líbí. Film je plný absurdních věcí, lidí, situací a scén a tak nějak je to v podstatě blbost, ale hrozně milá blbost.