Střihoruký Edward (1990)

Po zhliadnutí tohto filmu som si prečítal zaujímavosti od dona corleoneho a keď som sa dočítal že v do hlavnej úlohy mohol byť nasadený Tom Cruise tak som len ďakoval Bohu a Timovi Burtnovi že vybral práve Deppa. Ako som mohol byť svedkom, Pán režisér týmto filmom dokázal vzbudiť v človeku nejednu emóciu, od radosti, cez smiech až k smútku. Priznám sa že v niektorých pasážach moje oko takmer neostalo suché. 85%.

X-Men: První třída (2011)

Čím viac je dej X-menov obšírnejší, tým lepšie filmy vychádzajú. First class je zo všetkých týchto filmov najlepší. Pekne vypracované postavy a výborný dej, o efektoch nehovoriac, no tých majú X-meni vždy neúrekom. Až na istú podobnosť s dejom filmu Watchmen (čo je logické z dôvodu deja zasadeného do obdobia studenej vojny) a toho že tento film vo mne nechal len krátko trvajúci filmový zážitok je to úžasný snímok. Aj napriek tomu dávam 85%.

Ray (2004)

K tomuto filmu som sa dostal náhodou pri monotónnom preklikávaní sa internetom a som úprimne rád že sa tak stalo. Dobrý biografický film si vždy rád pozriem, no musím povedať že Ray ma príjemne prekvapil. Jamie Foxxa som do teraz vnímal ako malú hviezdičku z pomedzi mnoha. Tento snímok a taktiež rola Raya Charlesa Robinsona ho vystrelila na vyššie priečky herectva. Výborne zakomponovaná hudba navodzovala príjemnú atmosféru. Tento film by sa mohol s čistým svedomím rovnať Mužovi na mesiaci. Pre mňa 85%.