Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Myslím ,že tak vela spomalovačiek sa pre film ako Sherlock Holmes nehodí, áno je to efektné cielené hlavne zaujať mladšie teen publikum (ku ktorému patrím) ale aj tak si myslím ,že toho bolo privela.Robert ako vždy vo svojej (ako aj každej inej) role exceluje svojim hereckým výkonom a Jude Law ho ako parťák perfektne doplňa,za to Jared Harris (Moriaty) mohol dostať ovela viacej priestoru , jeho charakter Moriaty nebol využitý naplno.Vo filme má málo scén ale tie aspoň za to stoja ( hlavne finále na hrade).Dvojka Holmes sa už nezaoberá tolkou dedukciou ako jednotka skôr dáva na akciu a potemnelú atmosféru a prekvapivo jej to výchádza.Samozrejme najväčšiu zásluhu na tom má Robert ktorý tu pekne perlý a jeho finále s Moriatym je perfektné. Tržby - $543,848,418

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Gods of the Arena je vynikajúci ale určite nedosahuje kvalít Blood and Sands.Dej sa zameriava na Gannica šampiona arény ešte pred príchodom Spartaka.V seriály uvidíme ako sa pôvodné postavy s prvej série dostali do podoby v akej nám v nej boli predstavený.Gannicus je velmi dobrá volba ako náhrada za Spartaka , je charizmatický ale svojim úplne iným spôsobom ako Spartakus.Na seriály je vidieť ,že je vyrobený na rýchlo a to sa hlavne odráža na dejovej línii ktorá určite nie je tak kvalitná ako bola v prvej sérii.Ale aj tak sa jedná o vynikajúci seriál v ktorom nechýbajú boje , krv , odsekávanie hláv , sex ,klamstvá , láska , zrada a super atmosféra.Odporúčam.PS:finále vynikajúce!!

Spartakus (2010) (seriál)

Už prvý diel ma vtiahol do toho seriálu a nepustil kým som ho nedopozeral.Spartacus je určite jeden z najlepších seriálov čo bol na HBO vysielaný.Vynikajúce , atmosferické, plné napätia , vášne a zrady.Seriál plný bojov v ktorých sa dočkáte od striekania krvi cez prerezávania hrdiel až po odsekávanie končatín a hláv , nešetrí sa tu ani sexuálnymi scénami ktorých je tu habadej.Spartacus má dej má všetko čo správny seriál mať má , hlavne má vynikajúceho predstavitela hlavnej role Andyho Whitfielda (bohužial minulí rok zomrel a v druhej sérii bol nahradený) ,ktorý navždy pre mňa ostane pravým a jediným Spartakom.Jednoducho vynikajúci seriál ,ktorý musíte vidieť,ak aspoň trocha milujete dejiny , boje , krv a brutalitu. Druhá séria dopozeraná (dnes 31.3.12) , aj napriek rozpačitému začiatku (prvé 3 časti) sa to pekne rozbehlo a dostalo na úroveň prvej série ba aj vyššie (len trochu) a to vdaka posledným dvom častiam (hlavne tej finálovej , kde namiesto zmieňovanej jednej zomrelo hned 6 hlavných postáv). Zo začiatku si budete musieť zvyknúť na nového herca hrajúceho Spartaka (ja som si zvykol okolo 5-6 časti) , v 3. časti prišiel malý šok kedy na scénu nastúpila Naevia hraná úplne novou herečkou (zvykol som si na ňu okolo 7-8 časti).Inak sa 2. séria drží pri tom , čo robilo 1. tak kvalitnú.Nečakané zvraty ( vo väčších dávkach) , násilie , brutalita , boje , sex a super atmosféra.Posledný diel bol aj napriek pár blbým situáciam (Naevia zabije Ashura , Oenomausova smrť mohla byť lepšie natočená atd..)super a je pre mňa druhá najlepšia časť z 2.série (prvá je 5.časť).Aj napriek rozpačitému začiatku (ktorý mala aj 1.séria) nedám dole ani jednu * pretože som z nej unesený tak ako som bol z 1. //////////////////// 3.séria , dnes 13.4.2013 zhliadol svetlo sveta posledný diel tohto úchvatného seriálu ktorý ma celé 3 roky sprevádzal, je smutné ked nejaký váš oblúbený seriál skončí,ale ked je to ten najoblúbenejší, chce sa vám plakať (samozrejme som neplakal :D ) ,a nie len kvoli tomu že skončil ale kvoli emotívnemu koncu ktorý Spartacus naozaj mal , a sakra silný! Všetci sme samozrejme vedeli ako to celé skončí ale tvorcovia z toho dokázali vytrieskať maximum , a pri 8. a 10 diely som pozeral aj titulky,pretože hlavne v týchto epizodach je tých emocii najviac.. 3. sériu pokladám za najlepšiu z celého seriálu (počítajúc aj Bohov arény) , každý diel ma strhol a doslova prikoval k obrazovke , tvorcovia to chceli zakončiť epicky a dojímavo a to sa im aj podarilo.Oproti Vengeance kde sa kvalita jednotlivých dielov striedala , tu išla tá kvalita od prvého dielu len a len hore (prinajhoršom bol nový diel minimálne tak kvalitný ako predchádzajúci).Každá postava dostala svoj priestor, či Spartacus,Gannicus,Crixus,Agron a další.Zo strany rímanov samozrejme Crassus ,jeho syn Tiberius a Ceasar (ktorého som si celkom oblúbil).Všetky postavy boli niečim zaujímavé a Crassus,Tiberius a Ceasar boli narozdiel od Glabera a spol. omnoho sympatickejší (no Tiberius ani tak nie , to ste zistili,alebo zistíte prečo). Bitky epické, hudba tiež , herecké výkony takisto (je vidieť že herci do toho dali sedce a už majú nejaké skúsenosti). Spartacus ostane navždy v mojej topke, seriál ktorý mal srdcervúce a smutné momenty , udalosti nie len na obrazovkách ale aj pri natáčaní (RIP Andy). plných 5. hviezdičiek ,bez zaváhania.