Skleněný (2019)

Hned na začátek. Glass je skvělý film! Hodně lidí na to nadává, většinou protože to nenaplnilo jejich očekávání kam se bude film ubírat. Ale podle mě je to super. Ano, pár scén bylo lehce divných a délka filmu by se mohla zkrátit tak o 15 minut, ale je to bomba. Skvěle zahrané všemi hlavními herci, dialogy se mi líbili a akční scény nebyli taky špatné. Ale hlavně ta hudba, ta byla boží. Sice jeden z velkých zvratů jsem předvídal už od předešlého filmu, ale bylo hezké vidět že jsem měl pravdu. No a ten konec? Když jsme odcházeli z kina, tak jsem nevěděl jestli jsem spokojen, smutný nebo naštvaný. Hodně pocit po závěru filmu. Ale teď, po dlouhém přemýšlení, jsem spokojen. Chtěl bych další díl téhle série? Sakra jo! Dostaví se další díl? Spíš ne. Jelikož M. Night to tak nějak potvrzuje že spíše další díl nemáme čekat. Zbývá nám jen naše představivost a modlení v to že si to rozmyslí. Takže, o něco slabší než předešlé dva díly, ale pořád solidní nekonvenční super-hrdinský film. Za mě 87%.

Bohemian Rhapsody (2018)

Queeny a Freddieho jsem miloval už od mala. Neměl jsem ale potuchy o jejich příběhu (ve filmu je pár věcí jinak než ve skutečnosti). Od začátku do konce jsem se bavil. Pasáž kdy nahrávají Bohemian Rhapsody je naprosto skvělá, ale nejvíc jsem si užil závěrečný koncert Live Aid. Celé vystoupení jsem měl husí kůži a zpíval s nimi. Naprosto skvělý zážitek. Rami Malek má zasloužený Zlatý glóbus a doufám že to dotáhne na Oscara, jelikož za mě je Bohemian Rhapsody nejlepší film roku 2018.

Tiché místo (2018)

Krasinski je bůh. Dělat scénář, režírovat film a ještě vystřihnout naprosto skvělé a emotivní scény co jsou ve filmu, za mě veliká úcta. Emily též excelovala ve své roli. Při scénách kdy je dítě už na cestě na svět jsem skoro nedýchal. Jejich mladší kolegové jsou ve svých rolích též skvělý. Naprosto skvělá atmosféra, skvělý příběh a pro mě skvělé tempo filmu. Od začátku do konce jsem byl napnutý co se stane. Husí kůži jsem měl snad celou dobu. !SPOILER! scéna kdy Lee znakuje Regan že jí má rád a vždy měl a pak se obětuje aby zachránil ji a jejího bratra... naprosto skvělé a uronil jsem i slzu. !KONEC SPOILERU! Moc doporučuji si na to zajít do kina, protože celý sál v tichosti a v napětí u filmu kdy téměř nic není slyšet a pak bum, něco se stane, naprosto skvělý zážitek. Za mě 95%.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak tyto SW jsem si moc užil. Veliká paráda. Příběh dobrý, vizuální efekty boží, postavy skvělé (hlavně Kylo Ren). Ale téměř celý film jsem měl na jazyku "WTF?" Ano, bylo hodně okamžiků kdy jsem si říkal "What The Fuck?" !!!SPOILERS!!! První byla scéna s Lukem a Rey, kdy Rey předá meč Lukovi, čekáte co řekne moudrého a úžasného, ale on ho prostě zahodí za sebe (to bylo jedno z těch vtipných a dobrých WTF?). Ale pak tu je scéna s Leiou, kdy vycucnutá z kapitánského můstku do vesmíru použije Sílu a vrátí se zpět do lodi (to bylo jedno z těch matoucích a ne moc dobrých WTF?). Tenhle koment by byl nekonečný kdybych to tu rozepisoval, takže vypíchnu největší WTF? moment. Scéna Snoke/Rey/Kylo, tak to bylo něco. Tuhle scénu jsem pozoroval s otevřenou pusou a ani bych si nevšiml kdybych polkl mouchu. Tenhle zvrat a následná bitka Rey bok po boku s Kylem byla něco (to bylo velice intenzivní a obrovsky nadšené WTF?). !!!KONEC SPOILERU!!! Bylo to totálně našlapané SW a těším se na Epizodu IX. Za mě 95%.

Liga spravedlnosti (2017)

Dlouhé přemýšlení jaké dát hodnocení, opravdu dlouhé. Hned zprvu chci říct, že Batman v Superman se mi líbil víc a na sólovku Wonder Woman to nemělo. Ale i přesto to bylo dobré, rozhodně první polovina filmu, ta druhá už dost pokulhávala. Od chvíle kdy (!SPOILER!).... se Liga rozhodne vzkřísit Supermana a proběhne ten boj mezi nimi, jsem si říkal wtf?! A ne kvůli nápadu nebo tak, ale kvůli zpracování. Všudypřítomná CGI byla na úrovni televizního seriálu. Téměř celý film točen na zeleném pozadí, i scéna kdy Clark jen tak stojí v poli a vede konverzaci s Lois, totálně zbytečné točení s umělým pozadím. No, Batman se mi zase líbil, Wonder Woman opět skvělá, Aquaman byl boží, Cyborg ušel. Ale Flash, to byla hrůza. Barryho jakoby vytáhli ze střední, kde byl po škole za drzé chovaní k učiteli. Totální debil. A ty jeho vtipné scény mě ubíjeli, bohužel ne smíchy. Závěrečný fight kdesi v nějakém městečku, v největší prdeli Ukrajiny. Prostě shit-town s populací 10 lidí co tu jsou jenom proto, aby se neřeklo. Hlavní záporák nemastný neslaný (neznalci komiksu budou tápat ve tmě). Mohl bych psát dál a dál, ale rovnou řeknu, že se mi to i všech těch nedostatcích líbilo. Za mě 86%.

Logan: Wolverine (2017)

Brutální, drsný, sprostý, krvavý, smutný, ale hlavně epický, fantastický, nezapomenutelný zakončení Wolverinova dobrodružství. Hugh i Patrick ze sebe vydali všechno. Konečně Wolverine kde lítají kusy těl, stříká krev, nehledí se na slušnou mluvu a nešetří se emocemi. Logan je ten X-Men film na který jsme čekali celých 17 let. Celý film prožíváte spolu Loganem i Xavierem, ale hned jsem si oblíbil i Lauru AKA X-23 a těším se na další podívanou s touto malou smrtící holčičkou. Akce, emotivní scény i humorné scény fungují na jedničku. Pro mě aspirant na film roku. Děkujeme za skvělých 17 let s Wolverinem, Hugh. Za mě zasloužených 100%.

Rozpolcený (2016)

Tak ještě teď, dvě hodiny po zhlédnutí filmu to rozdýchávám. Jedním slovem SKVĚLÝ!!! Shyamalan je zpět v plné palbě! McAvoy zahrál svou roli s 24. osobnostmi úžasně (i když se nám představilo jenom 7 nebo 8 z nich, ale čekám že uvidíme další v příštím filmu). Taylor-Joy byla také skvělá, bál jsem se s ní toho co za další děsivou postavu přijde, koho dalšího nám McAvoy představí. Skvělá atmosféra, skvělé napsaný scénář (běhal mi mráz po zádech, ale i místy jsem se zasmál, hlavně když se ujmul těla McAvoye devítiletý klučina Hedwig). Nic moc jsem si o tom nečetl, viděl jsem jenom trailer a proto mě moc potěšilo zjištění že je to spjato s dřívějším filmem Shyamalana a to s Vyvoleným. Tento film můžu jenom doporučit. Za mě 100%.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

No, čekal jsem že to nedopadne dobře, že budu odcházet zklamaný, ale opak je pravdou. Rogue One se liší od ostatních SW filmů hlavně tím, že to není příběh o sithech a jedi (lightsaber se mihne jen v jedné scéně) neboť jde o skupinu rebelů kteří získali plány k první Death Star a liší se i v tom, že na začátku nejsou klasické Star Wars titulky (to mě dost naštvalo, ale pak jsem si uvědomil že to není hlavní epizoda série, takže okey). Rogue One je sakra skvělý sci-fi vesmírný válečný film. Je skvěle herecky obsazen (Felicity Jones mi sedla hned od začátku) a najdou se tam i staré známé tváře, například Peter Cushing (zemřel 1994) jako Grand Moff Tarkin který je tam vymodelován počítačovými efekty, také se mihne Darth Vader (brutal scéna kdy jsem koukal s otevřenou pusou dokořán). Musím pochválit výběr prostředí finálního boje, nádherné pláže atd. opravdu se mi to líbilo. Hromada easter eggu, fanoušek pochytí všechny a zahřeje ho to na srdci (mě teda ano). Nemám co filmu vytknout, dokonalé, ani chvíli jsem se nenudil. Za mě 100%.

Domek z karet (2013) (seriál)

Musím říct že před tímto seriálem jsem se nějak o politiku nezajímal, dokonce k volba jsem šel jenom když se volil kdysi náš prezident. Ale House of Cards mi otevřel nové dveře, dveře do politicky založených seriálů a filmů, a musím říct že mě to baví. A proč je to vlastně tak skvělé? No jasně, kvůli skvěle napsanému příběhu, kvůli napínavým a někdy i dech beroucím scénám, ale hlavně kvůli Kevinu Spaceymu v roli nelítostného kongresmana Franka Underwooda. Roli antihrdiny který se nebojí jít přes mrtvoly (doslova) aby dosáhl svého zvládá na jedničku s hvězdičkou a třikrát podtrženou. Zaujal mě styl jakým je to točené, něco se děje, něco Frank řeší, s někým mluví a pak se koukne přímo do kamery, přímo na diváky a mluví přímo k nim, vysvětluje co zrovna dělá, co se podle něj bude dít a tak. To se mi na tom seriálu líbí, dokáže zaujmout i člověka jako jsem já, člověka který ví o politice asi tolik jako pes o funkci motoru dopravního letadla. Je to prostě dokonalý seriál. Netflix zase ukázal že ví do jaké projektu strčit své peníze. Mám za sebou první dvě série, a zatím jsem nenašel žádnou věc co by mi tam vadila, žádnou chybu, pro mě je to zatím dokonalý seriál. Takže dávám plných 100%. A musím říct, že bych radši viděl Franka Underwooda na postu prezidenta USA, nežli Donalda Trumpa.

Narcos (2015) (seriál)

Dlouho jsem odolával tomu šílenství ohledně Narcos. Dlouho jsem na to nechtěl koukat. A udělal jsem dobře. Za tu dobu vyšla druhá série, a já v krizi na co budu koukat, jsem se přemohl a pustil první díl, a pak další, a další, a další atd. Během pár dnů jsem zhltal celé dvě série. Nečekal jsem že to bude tak dobré, dosti mě to překvapilo. Wagner Moura jako Pablo Escobar je boží, jde z něj strach, ze začátku ho máte rádi celkem, pak ho nenávidíte a k jeho konci ho zase dost litujete (a ať mi nikdo neříká že je to spoiler, je jasné že dřív nebo později ho tam museli zabít, jako v reálu). Boyd Holbrook jako agent DEA taky není špatný, ale měl jsem radši jeho parťáka Peňu v podání Pedra Pascala. Je to skvělé, je to drsné, je to prostě o králi kokainu, který se nebál zabít politika i malé dítě pro prosazení svého. Za mě 95. A těším se na třetí sérii, protože i když je Pablo mrtev, obchod s drogami jede dál.