Krev v mobilech (2010)

Dokument s velice silným poselstvím a vlastně nejde vůbec o společnost Nokia. Jelikož nevím, odkud pochází suroviny pro výrobu mého notebooku. Je možné, že jsem jeho koupí sponzoroval konžské povstalce ovládající místní naleziště. Otřesné podmínky horníků jsou v dokumentu též zachyceny. Rozhodně bych dal přednost elektronice z nekonfliktních oblastí, i kdyby byla dražší!

Miral (2010)

Film na mě působí jako autentické vyprávění o životě palestinských žen v Izraeli. Podobná témata je vždy těžké zpracovat. Více než příběh samotné Miral mě zaujal příběh její matky a život Hind al-Husseini jimž je celý film zarámován je vskutku inspirativní.

Svět ve válce (2005) odpad!

Kdo by chtěl vidět svět válce bude zklamán... Válka se (asi kvůli rozpočtu) omezí na telekonferenci. Veškeré postavy jsou hloupé až to bolí. Proč Bojovníci trýzně kradou Bible, to nemají kopírku? Proč proti nim Carphatia neudělá razii? Jako zakončení série to také nefunguje poněvadž se nic nevyřeší. Dokonce i kamera šla o úroveň dolů. Co dodat? Přečtěte si knížku :)

Mongol - Čingischán (2007)

Film mě upoutal zejména nákladnou výpravou. Samotné vyprávění je poutavou legendou o lásce Temudžina a Börte, sjednocení Mongolů a především zachování Tangutského chrámu. Historického výkladu se v tomto skutečně filmu nedočkáme. Zato poznáme mongolskou kulturu a jednu starou čínskou legendu.

Ponecháni napospas (2000)

Jak již bylo řečeno, film se drží knižní předlohy a to i ze všemi jejími pozitivy a nedostatky. Silným prvkem je netradiční námět a věrohodná postkatastrofická atmosféra (obrázky pohřešovaných (vytržených), zapálené svíčky, zoufalí lidé...). Slabosti, které si film odnesl z předlohy jsou plochost postav a místy i nelogičnost jejich jednání. Prostě klasické béčko, které křesťana neurazí.