Ocelový orel (1986)

Geniální práce náborového oddělení USAF. Cílová skupina to žrala i s navijákem.

Bůh versus Satan: Posledni bitva (2009)

"Proč někteří věří, že apokalyptická válka v Meggidu je ve skutečnosti dnešní Izrael?" To se v tomto dokument nedozvíte... Zato vás provede biblickou evolucí Ďábla od hada na Stromě poznání po antikrista a draka Zjevení. Informace v něm obsažené odpovídají úrovni nedělní školy a pohled na Ďábla je ryze křesťanský, muslimský duchovní je tam pouze pro efekt. Klasický americký výplach natočený s pauzami pro reklami. 40%

Bastardi 3 (2012) odpad!

Silné stránky: Dokonalé vyčerpání tématu... Slabé stránky: Fim je strašně dlouhý proložený zbytečnými záběry. Ploché charaktery postav, včetně hlavního hrdiny, zabraňují vžít se do jejich postojů. Nelogické jenání postav, třeba provaz připravený na cele, znemožňují brát děj vážně. Chudá výprava filmu viditelná nejen na protestu před soudní budovou ale i v samotné škole, která má málo žáků i učitelů. Neralisické znázornění násilí ve filmu působí místy komediálně. Vulgarita mi místy přišla samoučelná, ale to je asi věc názoru...

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Z Československa se snažili uprchnout většinou muži. Drtivou většinu migrantů z Afriky a blízkého východu tvoří také muži. Ale podle tohoto dokumentů to vypadá že většinu uprchlíků ze Severní Koreje tvoří ženy, že by práce převaděčů? Poněvadž žena má vždy čím zaplatit :(

Hrdinové války (2007)

Rozhodně uvěřitelnější než korejská Pouta války. Což je dané skutečnou zápletkou. Za hodnotnější považuji druhou část filmu, v níž se Gu potýká s nedůvěrou stranické byrokracie a kde je jasně řečeno, že bez vlivných přátel v establishmentu si neškrtnete ani v Číně. Válečné scény dokládají že Číňané si řemeslo výborně osvojili. Těším se na Fengův 1942.

Poselství (2010)

Film zpracovává téma životních rozhodnutí. Úspěšný finančník Ben Walker se má za krátko oženit. Snad právě proto ho přepadne splín, který se snaží zahnat projížďkou ve svém novém mercedesu. Při následné poruše vozu mu do obličeje vystřelí airbag. Film déle pojednává o důsledcích této osudové rány.... I když se tak film z počátku netváří, jde vlastně o romantickou komedii na téma osudová láska. Dobrý film pro deštivé odpoledne s poněkud delší stopáží a celkem předvídatelným dějem.

Nebeští jezdci (1968)

Divil jsem se kolik příběhů se dá za hodinu a půl odvyprávět. Vskutku mistrovské a také odvážné dílo.

Evoluce (2011) (studentský film)

Tři hvězdy za tu svatou válku v diskuzi. Učel tento snímek evidentně plní

World Trade Center (2006)

Rozhodně to lepší v rámci žánru katastrofických filmů. Stone se pokusil ve své tradiční dvouhodinové stopaži vystihnout agonii zavalených policistů. Vedlejší linie příběhu sledující rodiny zavalených je skutečně pro jedince se silnými nervy.

Kdo zabil Natašu? (2011)

Dokument se nezabývá "pouze" vraždou mladé novinářky. Ukazuje také obraz Čečenska, republiky která se vzpamatovává z občanské války, kde se bojovníci učí znovu pracovat, ale jejíž zotavení je vykoupeno vládou tvrdé ruky, která nepřipouští kritiku. Ps: Z rozhovorů s Kadyrovem mě mrazí.